Засоби від грибкових інфекцій

Loading ...
Loading ...
Loading ...

Грибкові захворювання – це поширені інфекційні ураження шкіри, нігтів або слизових оболонок, спричинені різними видами патогенних грибів. Без належного лікування вони швидко прогресують, спричиняють рецидиви, ускладнення та неприємні відчуття для пацієнта у вигляді свербежу, тріщин, печіння, лущення шкіри й загального дискомфорту. У разі тривалого ігнорування симптомів грибкові інфекції можуть поширюватися на великі ділянки тіла та передаватися іншим людям.

Поширені причини виникнення грибкових інфекцій у дорослих

Грибкові інфекції виникають унаслідок потрапляння патогенних грибкових мікроорганізмів у різні частини організму пацієнта. Залежно від локалізації збудника грибкові захворювання можуть бути таких видів:

  • дерматомікози – ураження шкіри, стоп, пахової області, нігтів;
  • кандидози – ураження слизових оболонок ротової порожнини, кишківника, статевих органів;
  • системні мікози – глибокі грибкові інфекції, що вражають внутрішні органи та потребують серйозної терапії.

З урахуванням зони ураження може відрізнятися як лікування, так і необхідні для цього препарати – як за формою, так і за діючими речовинами.

До поширених причин грибкових інфекцій у дорослих можна уналежнити недотримання санітарно-гігієнічних умов – як особисто, так і в оточенні, знижений імунітет, підвищену пітливість, тривале носіння закритого взуття, мікротравми шкіри або нігтів, а також регулярне відвідування громадських місць із високою вологістю (басейнів, саун, роздягалень).

Які бувають засоби від грибкових інфекцій?

У сучасній медицині є низка засобів, які можна застосовувати залежно від виду інфекції, ступеня її тяжкості та місця використання:

  • гель;
  • мазь;
  • крем;
  • розчин;
  • спрей;
  • таблетки;
  • капсули;
  • лак для нігтів.

Гелі, мазі та креми від грибкових інфекцій розраховані на зовнішнє застосування, швидко абсорбуються у шкіру та можуть містити додаткові зволожувальні чи протизапальні компоненти. Розчини та спреї ефективні для великих ділянок шкіри та важкодоступних місць. Лаки для нігтів використовуються за грибкових уражень нігтьових пластин.

Таблетки та капсули застосовуються за поширених або запущених форм грибкових інфекцій, коли місцевої терапії недостатньо. Вони добре всмоктуються в шлунково-кишковому тракті, забезпечуючи цим самим швидку дію та високу біодоступність.

Основні діючі речовини

Під час лікування грибкових захворювань використовуються препарати з такими активними компонентами:

  • міконазол – зупиняє ріст грибків, ефективний для шкіри та слизових оболонок;
  • клотримазол – має широкий спектр дії;
  • тербінафін – руйнує клітинну мембрану грибка;
  • кетоконазол – пригнічує ріст грибків і має протизапальні властивості;
  • натаміцин – активний переважно проти дріжджів роду Candida;
  • нафтифіну гідрохлорид – синтетичний антимікотик із групи аліламінів, має фунгіцидну та фунгістатичну дію.

Правильно підібраний засіб від грибка для дорослих за активною речовиною дасть змогу ефективно протидіяти інфекції та мінімізувати термін курсу лікування.

Механізм дії

Препарати від грибкових інфекцій у дорослих чинять дію, спрямовану на руйнування клітинної мембрани грибків або пригнічення їхнього росту та розмноження. Залежно від діючої речовини вони можуть порушувати синтез ергостеролу (ключового компонента мембрани), змінювати проникність клітинної стінки або інгібувати ферменти, необхідні для життєдіяльності грибків. Це призводить до загибелі патогенних мікроорганізмів і усунення симптомів інфекції.

Протипоказання та побічні ефекти

Залежно від діючої речовини протипоказаннями можуть бути індивідуальна гіперчутливість, період вагітності та лактації, дитячий вік. Все це має бути враховано перед початком курсу терапії для запобігання можливим проявам побічних реакцій.

Взаємодія з іншими препаратами

Активні компоненти препарату можуть вступати у взаємодію з іншими лікарськими засобами, впливаючи на їхні властивості. Щоб уникнути ризиків, перед початком приймання необхідно уважно ознайомитися з інструкцією та проконсультуватися з лікарем.

Консультація з лікарем перед початком застосування засобів

Перед початком застосування антимікотиків необхідно отримати консультацію спеціаліста. Це дасть змогу підібрати необхідний препарат за формою випуску залежно від типу та стадії захворювання. Також лікар матиме можливість призначити дозування відповідно до показань.

Самолікування може призвести до рецидивів, ускладнень або стійкості грибків до лікування, тому важливо уникати самостійного приймання без попередньої медичної оцінки.

В аптеках мережі «Бажаємо здоров’я» завжди можна придбати за прийнятними цінами препарати від грибкових інфекцій у формі розчину та багатьох інших лікарських формах. Кваліфіковані фармацевти за необхідності нададуть консультацію стосовно виробників та вартості лікарських засобів, які можна купити в аптеках мережі в Києві та інших містах України (крім тимчасово окупованих територій).

Редакторська група
Оновлено
16.10.2023
Перевірено

Відмова від відповідальності

Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення  користувача з інформацією розміщеною на сайті.

Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та на офіційних сторінках у соціальних мережах  розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я»  не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.

Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!

Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

✅ Категорія Засоби від грибкових інфекцій
✅ Кількість препаратів 71
✅ Найдешевший препарат 49,20 ₴
✅ Форма випуску Гель , Крем , Лак , Мазь , Паста