Імуностимулюючі засоби — лікарські препарати, дія яких спрямована на підтримання ослабленого організму. Показаннями до застосування таких препаратів є алергії, герпес будь-якого типу, грип та ГРВІ, застуди та інші вірусні захворювання. Імуностимулятори застосовують у сезон підвищення захворюваності на інфекції верхніх дихальних шляхів для зміцнення імунітету та підвищення ефективності лікування.
Часто імуностимулюючі засоби у краплях призначають для профілактики та лікування вірусних і бактеріальних інфекцій. Купити імуномодулятори за прийнятними цінами можна в аптеках мережі «Бажаємо здоров'я», які працюють в Києві та інших містах України. Вартість препаратів залежить від форми випуску та об’єму.
Переваги спрею як форми випуску імуностимулюючих засобів
Виробники пропонують придбати ліки для зміцнення імунітету в формі таблеток, крапель та спреїв. Які переваги має імуностимулюючий спрей порівняно з іншими формами:
- легкість та зручність у застосуванні;
- швидке потрапляння активних речовин до цільових ділянок — слизових оболонок носа та горла;
- рівномірне розпилення.
Будь-яка форма, зокрема імуностимулюючі препарати у таблетках, капсулах, порошках чи розчинах має призначатись лікарем. Засоби місцевого застосування у вигляді кремів та мазей допомагають лікувати прояви вірусних інфекцій на шкірі. А вакцини призначені для активної імунізації, в процесі якої організм виробляє імунітет до визначеної хвороби.
Основні компоненти імуностимулюючих спреїв та їхня дія
До складу імуностимулюючих спреїв входять такі речовини:
- екстракти рослин;
- інтерферони;
- імуномодулятори.
Компоненти імуностимулюючих спреїв можуть мати природне походження або бути синтетичними. Завдяки своїм властивостям препарати стимулюють активність Т-лімфоцитів, балансують рівень клітинних структур імунної системи за наявності аутоімунних патологій. Також механізм дії полягає у врівноваженні активності всіх компонентів імунної системи. При застосуванні препаратів підвищується стійкість органічних структур до інфекційних, вірусних та інших видів зовнішніх впливів.
Як правильно використовувати імуностимулюючі засоби у формі спрею
Назальний спрей застосовують, перебуваючи у вертикальному положенні. Насадку розміщують у носовий хід та натискають на розпилювач. Після застосування варто обробити частину флакона, що контактувала зі слизовою оболонкою. Лікар має визначити частоту використання, надати рекомендації з приводу дозування та призначити строк лікування. Імуностимулюючі засоби у формі спреїв належать до безрецептурної категорії відпуску.
Протипоказання та можливі побічні ефекти
Протипоказаннями до застосування імуностимуляторів у формі спрею є:
- підвищена чутливість до компонентів препарату;
- алергія;
- аутоімунні захворювання;
- вагітність;
- дитячий вік до 2-х років;
- літній вік;
- наявність хронічних захворювань.
При перевищенні дозування можуть виникнути побічні реакції у вигляді подразнення слизових оболонок, алергічних висипів, почервонінь на шкірі.
Чому важливо консультуватися з лікарем перед використанням імуностимулюючих спреїв
Використання імуностимулюючих засобів можливе тільки після призначення лікаря. Він має врахувати взаємодію з іншими препаратами комплексної терапії, визначити дозування, надати рекомендації з застосування та тривалості лікування.
Важливо зібрати анамнез та виявити клінічну картину захворювання, що уникнути ризиків виникнення побічних реакцій. Самолікування є небезпечним і може призвести до погіршення стану.
Відмова від відповідальності
Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення користувача з інформацією розміщеною на сайті.
Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та на офіційних сторінках у соціальних мережах розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.
Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!
Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!
✅ Категорія | Імуностимулюючі засоби |
✅ Кількість препаратів | 3 |
✅ Найдешевший препарат | 162,00 ₴ |
✅ Форма випуску | Таблетки, Капсули, Розчин, Суспензія, Сироп, Мазь, Краплі, Збір, Супозиторії, Гранули, Квітки, Трава, Рідина, Настойка, Драже, Льодяники, Олія, Листя, Гель, Плоди |