Кровоспинні препарати, які дозволені дітям

Loading ...
Loading ...
Loading ...

Кровоспинні препарати є важливою складовою медичної допомоги, коли необхідно зупинити кровотечу або зменшити її інтенсивність. Вони застосовуються при різних видах кровотеч, включаючи зовнішні травми, операційні втручання, або внутрішні кровотечі, пов'язані з патологічними процесами. У педіатрії використання цих засобів вимагає особливого підходу через фізіологічні особливості дитячого організму, дози та потенційні побічні ефекти.

Деякі препарати для серця, судин та крові можуть доповнювати терапію кровоспинними засобами, оскільки вони сприяють зміцненню судинної стінки, покращенню циркуляції крові та загальному оздоровленню судинної системи, що є важливим для більш ефективного контролю кровотеч у дітей.

Що може спричиняти крововтрату в дітей та чим вона небезпечна?

Кровотеча в дітей найчастіше може бути спричинена різноманітними травмами:

  • порізами;
  • ранами;
  • ударами з ушкодженням судин;
  • пошкодженнями судин носа.

Також крововтраті сприяють деякі інфекційні хвороби та захворювання шлунково-кишкового тракту, крові.

Крововтрату необхідно негайно лікувати, адже вона може призвести до анемії або навіть шокового стану, який буде загрожувати життю дитини. Особливо небезпечними є внутрішні кровотечі, які можуть призводити до летальних випадків. За найменшої підозри на кровотечу в дитини необхідно негайно звернутися до лікаря.

Основні діючі речовини кровоспинних препаратів, дозволених дітям

У складі кровоспинних ліків для дітей можуть міститися такі речовини, як:

  • амінокапронова кислота;
  • менадіон;
  • фітоменадіон;
  • транексамова кислота.

Амінокапронова знижує фібриноліз, сприяючи згортанню крові. Менадіон, синтетичний аналог вітаміну K, застосовується для лікування геморагій, викликаних його недостатністю, шляхом збільшення синтезу протромбіну. Фітоменадіон, природний вітамін K1, підтримує нормальну згортальність крові. Транексамова кислота є антифібринолітичним засобом, що контролює кровотечі, знижуючи активність фібринолізу.

Механізм дії кровоспинних препаратів для дітей

Механізм дії кровоспинних препаратів може бути різним, адже все залежить від складу та форми випуску. Деякі з них впливають на білки, що відповідають за згортання крові. Це дає змогу прискорити утворення тромбу. Деякі звужують кровоносні судини – зменшення просвіту допомагає зупинити кровотечу.

Одним із дієвих механізмів варто назвати стабілізацію фібрину. Завдяки медикаментам цей основний компонент кров’яного згустку стає міцнішим та стійкішим до розчинення, що сприяє стабільності тромбу та посиленню кровоспинного ефекту.

Протипоказання та побічні ефекти

Не можна призначати кровоспинний препарат за наявності гіперчутливості до будь-якого з компонентів ліків. Також протипоказаннями будуть тромбози, гемолітична хвороба новонароджених, порушення функції нирок.

Приймання таких медикаментів може супроводжуватися:

  • головним болем;
  • діареєю;
  • нудотою;
  • блюванням;
  • запамороченням;
  • реакціями гіперчутливості;
  • тахікардією.

Тому дуже важливо дотримуватися рекомендацій щодо дозування, наведених в інструкції від виробника. У разі появи небажаних симптомів рекомендується якнайшвидше звернутися до лікаря.

Взаємодія з іншими препаратами та можливі побічні ефекти

Кровоспинні препарати можуть взаємодіяти з іншими ліками, що як підвищує, так і знижує їхню ефективність. Також можлива поява побічних дій.

У випадку супутнього застосування медикаментів рекомендується проконсультуватися з лікарем.

Купити кровоспинні ліки за прийнятними цінами від різних виробників зручно в аптеках мережі «Бажаємо здоров’я». Ви можете придбати потрібні ліки в Києві та інших містах України, попередньо забронювавши товар онлайн. Є можливість отримання замовлення Новою Поштою. Фармацевти мережі нададуть кваліфіковану консультацію щодо показань та властивостей ліків. У разі необхідності вони допоможуть підібрати аналоги за оптимальною вартістю.

Самолікування шкідливе для здоров’я, тому перед тим, як використати кровоспинні препарати у формі розчину або в іншій лікарській формі, необхідно звернутися до лікаря. Пам'ятайте, що медичний нагляд забезпечує ефективність та безпеку застосування медпрепаратів.

Редакторська група
Оновлено
13.10.2023
Перевірено

Відмова від відповідальності

Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення  користувача з інформацією розміщеною на сайті.

Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та на офіційних сторінках у соціальних мережах  розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я»  не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.

Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!

Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

✅ Категорія Кровоспинні препарати, які дозволені дітям
✅ Кількість препаратів 6
✅ Найдешевший препарат 66,60 ₴
✅ Форма випуску Таблетки, Капсули, Розчин, Суспензія, Сироп, Мазь, Краплі, Збір, Супозиторії, Гранули, Квітки, Трава, Рідина, Настойка, Драже, Льодяники, Олія, Листя, Гель, Плоди