Опіки шкіри – пошкодження тканин, що можуть бути спричинені впливом високих температур, хімічними речовинами, електричним струмом або випромінюванням. Залежно від глибини ураження виділяють кілька ступенів опіків. У разі легких, поверхневих уражень (опіки 1 або поверхнево-проникаючі 2 ступеню) доцільно використовувати засіб від опіків без рецепта. Він допомагає зменшити біль, запобігти розвитку запалення та прискорити загоєння ушкоджених ділянок шкіри.
Щоб надати швидку допомогу в разі опіку, доцільно мати в домашній аптечці спеціальні креми від опіків або спреї. Якщо ураження незначне, без пухирів і не супроводжується загальним погіршенням стану, нанесення таких засобів може бути достатнім. Однак за появи тривожних симптомів або сумнівів важливо не зволікати з візитом до лікаря.
Купити засоби від опіків шкіри без рецепта за прийнятними цінами можна в аптеках мережі «Бажаємо здоров'я». На сайті легко отримати інформацію про вартість, виробників та наявність лікарських препаратів в аптеках мережі в Києві та інших містах України, крім тимчасово окупованих територій.
Основні діючі речовини засобів
Безрецептурні ліки від опіків містять наступні діючі речовини:
- деспантенол – сприяє регенерації шкіри та загоєнню тканин;
- хлоргексидин – антисептик, що запобігає інфікуванню;
- повідон-йод – антисептик широкого спектра;
- метилурацил – стимулює регенерацію тканин, має протизапальну дію;
- антибіотики місцевої дії (наприклад, хлорамфенікол) – запобігають розвитку інфекцій у пошкоджених тканинах;
- рослинні екстракти, зокрема календули, – чинять пом’якшувальну, протизапальну та заспокійливу дію на шкіру;
- анестетики – знеболюють.
Засіб від опіків шкіри без рецепта призначений для зняття больового синдрому, запобігання розмноженню патогенних бактерій та інфекцій, усунення запалення, сприяння регенераційному процесу.
В яких лікарських формах бувають безрецептурні засоби від опіків?
Безрецептурні препарати від опіків можна купити в різних лікарських формах. Це креми, аерозолі від опіків, мазі, розчини, гелі та емульсії. Форма засобу обирається залежно від ступеня ушкодження, зони ураження та зручності нанесення. Місцеві протиопікові засоби застосовують на невеликих ділянках при 1 та 2 ступені ушкоджень. Засоби проти опіків різняться за фасуванням (туба, балон, флакон, банка) та об’ємом.
Механізм дії
Показанням до застосування препаратів від опіку є пошкодження шкіри внаслідок впливу негативних чинників: термічного, хімічного, сонячного випромінювання, електроструму. Залежно від речовин у складі, препарати мають наступні механізми дії:
- створюють на поверхні опіку захисну плівку, що запобігає інфікуванню;
- пригнічують розмноження патогенів;
- стимулюють відновлення клітин шкіри;
- зменшують набряк, почервоніння, біль.
Діючі речовини у складі засобів проти опіків охолоджують, заспокоюють, знімають запалення. Завдяки місцевому застосуванню таких засобів знижується ризик інфікування рани, зменшуються запальні прояви та прискорюється процес загоєння шкіри.
Як варто користуватися засобами від опіків?
Перед нанесенням препарату варто очистити уражену ділянку шкіри згідно з інструкцією: за умови неускладнених опіків 1–2 ступеня – акуратно промити водою або антисептичним розчином, за наявності гнійних ран – попередньо провести хірургічну або антисептичну обробку.
Засіб від опіків без рецепта наносять безпосередньо на пошкоджену ділянку або на стерильну пов’язку. У деяких випадках застосовують марлеві серветки, тампони або турунди, просочені препаратом. Частота використання залежить від типу засобу та ступеня ураження – зазвичай 1–2 рази на добу. Лікування продовжують до зникнення запалення, появи грануляцій та очищення поверхні рани.
Взаємодія з іншими засобами для шкіри
Під час одночасного використання з іншими місцевими засобами протиопікові препарати можуть спричинити небажані реакції. Щоб уникнути небажаної взаємодії, уважно вивчить інструкцію та проконсультуйтесь з фахівцем.
Як вибрати безрецептурні засоби від опіків?
Під час вибору засобу від опіків важливо враховувати ступінь пошкодження шкіри, локалізацію ураження, наявність пухирів або ознак інфікування. Самостійне застосування безрецептурних препаратів можливе лише у випадку легких ушкоджень. Якщо опік охоплює велику площу, супроводжується сильним болем, набряком, утворенням пухирів чи підозрою на інфікування – необхідно звернутися до лікаря. Самолікування у таких випадках може погіршити стан і призвести до ускладнень.
Відмова від відповідальності
Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення користувача з інформацією розміщеною на сайті.
Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та на офіційних сторінках у соціальних мережах розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.
Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!
Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!
✅ Категорія | Препарати при опіках |
✅ Кількість препаратів | 69 |
✅ Найдешевший препарат | 30,70 ₴ |
✅ Форма випуску | Аерозоль , Гель , Крем , Лінімент , Мазь |