Діуретики – це сечогінні препарати, що сприяють виведенню надлишкової рідини з організму шляхом збільшення відділення сечі. Вони діють на різні відділи нирок, впливаючи на процеси реабсорбції води та солей. Класифікація діуретиків у фармакології дуже широка: препарати розподіляються на кілька груп залежно від їх складу, механізму дії, швидкості настання ефекту та тривалості діуретичної дії. Показаннями до застосування діуретиків є захворювання серцево-судинної системи та нирок, що супроводжуються набряками. Ліки призначають в комплексній терапії.
Набряки виникають в результаті порушення відтоку рідини, або її затримки в окремих органах чи організмі в цілому. Цей симптом вказує на проблеми зі здоров’ям. Лікар може призначити препарати для серця, судин та крові та сечогінні препарати при набряках ніг в разі діагностування серцевої недостатності, хронічної венозної недостатності, при артеріальній гіпертензії.
Купити сечогінні препарати за прийнятними цінами можна в аптеках мережі «Бажаємо здоров'я». Мережа представлена в Києві та інших містах України, а придбати лікарські засоби дуже легко на офіційному сайті. Тут можна дізнатися всю корисну інформацію про призначені препарати: їхню вартість, виробників та наявність у вибраній аптеці. Також можна забронювати препарат у вибраній аптеці та викупити протягом 48 годин після СМС-підтвердження.
Основні діючі речовини
Діуретики випускають в різних формах. Зазвичай призначають сечогінні таблетки, але існують краплі, порошки, капсули, а також розчини для ін’єкційного введення. Які діючі речовини можуть бути в основі діуретиків:
- спіронолактон впливає на дистальні канальці нирок;
- фуросемід значно збільшує екскрецію натрію;
- індапамід підвищує діурез;
- торасемід є високоактивним діуретиком.
Самолікування небезпечне для вашого здоров’я, тому сечогінні препарати при набряках обличчя та ніг має призначити лікар. Це залежить від причини виникнення набряку. Комплексне лікування сечовидільної системи, серцевих захворювань, нормалізація артеріального тиску призводить до усунення проблеми затримки зайвої рідини.
Механізм дії
Деякі природні речовини, що містяться у рослинах, мають сечогінну дію. Тому в аптеці можна купити трав’яні збори для виведення надлишку рідини. Синтетичні діуретики поділяють на наступні групи за механізмом дії:
- Петльові є найпотужнішими препаратами, ефект від яких відбувається вже через 15 хвилин після приймання. Засоби розраховані на короткостроковий курс – не більше 3-х діб, інакше виникає ризик порушення електролітного балансу.
- Тіазидні – сечогінний засіб з помірною дією, ефект починає з’являтися через 1-2 години після приймання. Дозування потрібно контролювати, щоб запобігти виникненню гіпонатріємії. Речовини посилюють виведення натрію, нестача якого може призвести до таких симптомів як блювання, слабкість, підвищене потовиділення.
- Калійзберігаючі мають накопичувальну дію, ефект від їх приймання настає через кілька діб. Повільна дія компенсується збереженням калієвого обміну в організмі.
- Осмотичні дегідратаційні препарати мають дуже сильну дію й застосовуються тільки в стаціонарі в разі гострих отруєнь токсичними речовинами або важких станів, як-от набряк мозку.
Кожна група діуретиків має свої особливості застосування, які слід враховувати під час терапії.
Протипоказання та побічні ефекти
Сечогінні препарати призначають у комплексній терапії остеопорозу, гіпертонії, артеріальній гіпертензії, гострій серцевій недостатності, обструкції легень, хронічній венозній недостатності. При проблемах внутрішньоочного та внутрішньочерепного тиску теж призначають визначені види діуретиків.
Призначати сечогінні препарати повинен лише лікар, оскільки препарати можуть мати як протипоказання, так і побічні ефекти. Основними протипоказаннями є гіперчутливість до діючої речовини або до будь-якої з допоміжних речовин, анурія, гостра ниркова недостатність, гіперкаліємія, гіпонатріємія, вагітність або період годування груддю. Що стосується побічних ефектів, то деякі діуретики можуть викликати аритмію, нудоту, блювання, висипання, кропивʼянку, сонливість, головну біль тощо. Перш ніж лікувати набряки за допомогою сечогінних засобів, потрібно встановити причину затримки рідини, врахувати вік та хронічні хвороби, усунути ризики можливих взаємодій.
Взаємодія з іншими препаратами та можливі побічні ефекти
Самостійне призначення діуретиків неприпустиме, тому як властивості діючих речовин можуть негативно вплинути на водно-електролітний баланс, обмін фосфатів та сечової кислоти, ліпідний та вуглеводний обмін. Існують ризики порушення кислотно-лужного стану крові, функцій ендокринної системи, ШКТ, та видільної функції нирок.
При одночасному застосуванні з калійзберігаючими діуретиками, інгібіторами АПФ, антагоністами рецепторів ангіотензину II, блокаторами альдостерону, препаратами калію, а також при дотриманні дієти, багатої на калій, або використанні замінників солі з вмістом калію, може розвинутися тяжка гіперкаліємія. Крім того, деякі діуретики можуть посилювати дію гіпотензивних препаратів, що вимагає додаткової уваги при їх одночасному застосуванні.
Консультація з лікарем як ключовий етап лікування
Діуретики приймають в комплексній терапії. Їх обов’язково призначає лікар, враховуючи всі ризики згідно з віком та хворобами пацієнта. Треба пам’ятати, що сечогінні засоби значно збільшують навантаження на нирки та печінку.
При неконтрольованому прийманні виникають такі ускладнення як гіповолемія – зменшення об’єму крові, що циркулює у системі, та гіпокаліємії – зниження концентрації калію у сироватці крові.
Щоб запобігти виникненню проблем та побічних ефектів, приймайте діуретики за рекомендацією та під наглядом лікаря.
Відмова від відповідальності
Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення користувача з інформацією розміщеною на сайті.
Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та на офіційних сторінках у соціальних мережах розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.
Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!
Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!
✅ Категорія | Сечогінні препарати у капсулах |
✅ Кількість препаратів | 2 |
✅ Найдешевший препарат | 218,00 ₴ |
✅ Форма випуску | Таблетки, Капсули, Розчин, Суспензія, Сироп, Мазь, Краплі, Збір, Супозиторії, Гранули, Квітки, Трава, Рідина, Настойка, Драже, Льодяники, Олія, Листя, Гель, Плоди |