З віком рухливість суглобів знижується, що часто призводить до запальних процесів і розвитку таких захворювань, як артрози та артрити. Неправильне харчування, надмірне навантаження на суглоби та хрящі, а також малорухливий спосіб життя значно підвищують ризик виникнення цих хвороб.
Для профілактики таких змін важливо вчасно застосовувати препарати, що підтримують здоров'я суглобів. Одним із таких засобів є хондропротектори, які доступні в різних формах, зокрема у вигляді порошку. Ця форма є зручною у використанні та демонструє високу ефективність, особливо у тих випадках, коли потрібно швидко полегшити симптоми захворювань суглобів.
Основні діючі речовини
Сучасні хондропротектори у формі розчину застосовуються, щоб лікувати та запобігати змінам у суглобах та хрящовій тканині. Показаннями до застосування хондропротекторів є:
- контрактури суглобів;
- анкілозуючий спондилоартрит;
- ревматоїдний артрит;
- позасуглобовий ревматизм;
- посттравматичні запалення тощо.
Кожен із хондропротекторів використовує певні активні речовини. Серед популярних діючих компонентів:
- глюкозаміну гідрохлорид або сульфат – необхідний для біосинтезу синовіальної рідини, сприяє зменшенню тертя в суглобах і стимулює регенерацію хрящової тканини;
- гіалуронідаза – фермент, який є проміжною речовиною сполучної тканини, проявляє найбільшу ефективність на ранніх стадіях патологічних змін.
Вплив зазначених речовин на організм сприяє не лише відновленню рухливості суглобів і зменшенню больових відчуттів, а й уповільненню прогресування дегенеративних змін у хрящовій тканині, що є важливим аспектом тривалого лікування.
Перш ніж застосовувати хондропротектори у формі розчину, таблеток, порошку чи будь-якій іншій лікарській формі, необхідно проконсультуватися з лікарем та уважно ознайомитися з інструкцією виробника. Пам'ятайте, що самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я.
Механізм дії
Кожен з активних компонентів має власний механізм дії. Глюкозаміну сульфат стимулює синтез глікозаміногліканів та суглобових протеогліканів, які є основними структурними елементами хрящової тканини. Це сприяє відновленню її цілісності та функціональності. Крім того, глюкозамін уповільнює деградацію хряща, пригнічуючи активність інтерлейкіну-1, що зменшує запальні процеси та затримує структурні зміни суглобів.
Гіалуронідаза спричиняє розпад гіалуронової кислоти на глюкозамін і глюкуронову кислоту, що поліпшує проникність тканин, прискорює міжтканинний обмін і сприяє розсмоктуванню рубців і гематом. Це забезпечує підвищення рухливості суглобів та зменшення контрактур.
Протипоказання та побічні ефекти
Незважаючи на корисні властивості, хондропротектори в таблетках чи формі порошку мають і протипоказання. Серед них:
- індивідуальна чутливість до діючих речовин;
- злоякісні новоутворення;
- гострі інфекційно-запальні процеси;
- легеневі кровотечі;
- туберкульоз;
- порушення функцій печінки та нирок;
- вагітність та період годування грудьми;
- дитячий вік;
- гостра стадія гематом.
За правильного дозування побічні дії малоймовірні, проте можливі, зокрема:
- загальна слабкість, озноб, пітливість;
- головний біль;
- артеріальна гіпотензія, тахікардія;
- ускладнене дихання;
- реакції гіперчутливості;
- висипи на шкірі та ін.
У разі появи небажаних симптомів необхідно припинити застосування препарату та звернутися до лікаря.
Дізнатися про всі можливі побічні ефекти краще з офіційної інструкції виробника.
Взаємодія з іншими препаратами та можливі побічні ефекти
Діючі речовини можуть взаємодіяти з іншими препаратами, тому важливо дотримуватися рекомендацій інструкції та проконсультуватися з лікарем перед початком застосування ліків.
Консультація з лікарем як ключовий етап лікування
За проблем із суглобами варто не зволікати з візитом до спеціаліста. Медичний працівник розгляне всі скарги, проведе необхідні обстеження та підбере найбільш дієві ліки. Кожен випадок індивідуальний, тому тільки спеціаліст зможе допомогти, а не зашкодити, як це часто буває під час самолікування.
Купити хондропротектори у формі порошку за прийнятними цінами в Києві та інших містах України можна в аптеках мережі «Бажаємо здоров’я». Придбати ліки відомих виробників можливо з доставленням «Новою поштою». На офіційному сайті доступна інформація про вартість, аналоги, є розділ відгуків. Додаткову допомогу за необхідності нададуть кваліфіковані фармацевти.
Відмова від відповідальності
Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення користувача з інформацією розміщеною на сайті.
Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та на офіційних сторінках у соціальних мережах розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.
Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!
Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!
✅ Категорія | Хондропротектори у формі порошку |
✅ Кількість препаратів | 4 |
✅ Найдешевший препарат | 364,50 ₴ |
✅ Форма випуску | Таблетки, Капсули, Розчин, Суспензія, Сироп, Мазь, Краплі, Збір, Супозиторії, Гранули, Квітки, Трава, Рідина, Настойка, Драже, Льодяники, Олія, Листя, Гель, Плоди |