Деякі гормональні препарати можна почати застосовувати дівчатам лише після першої менструації. Це може бути обумовлене різними цілями: від нормалізації роботи органів жіночої репродуктивної системи до забезпечення контрацепції та підтримки жіночих гормонів тощо.
Гормональні засоби після настання першої менструації використовують і для профілактики, і для лікування деяких захворювань. Такі препарати можуть бути важливими для регулювання менструального циклу, лікування гормональних порушень або забезпечення захисту від небажаної вагітності. Зауважте, що гормональні засоби після настання постійної менструації можуть відрізнятися за своєю специфікою і призначенням. Важливо звертатися до лікаря для консультації та вибору оптимального препарату враховуючи індивідуальні потреби та особливості кожної дівчини.
Період адаптації
Після першої менструації гормональний фон дівчини змінюється. І організму знадобиться час, аби адаптуватися до нових умов. Період адаптації різний: він може тривати до 3-6 місяців.
У цей час активність статевих гормонів жінок також відрізняється. Можуть з’являтися незначні виділення поза основною менструацією, зміна апетиту, дратівливість, бажання плакати, чутливість, зміна ваги. Це загалом є нормальною реакцією.
Консультація з лікарем
Гормональні засоби не можна вибирати самостійно — це небезпечно для здоров’я. Для цього необхідно звернутися до медичного фахівця. Враховуючи, що перша менструація настає у підлітковому віці, консультуватися можна з сімейним лікарем або педіатричним гінекологом.
Ці фахівці вже встановлюють необхідність у гормональних засобах, визначають тривалість курсу, дозування тощо. Лікар може порадити й засоби жіночої гігієни, які будуть зручні у вашому випадку.
Показання до застосування
Показання до застосування гормональних засобів можуть включати:
- Нерегулярний або аномальний менструальний цикл.
- Гормональні порушення, такі як гіперплазія ендометрія, синдром полікістозних яєчників, дисфункціональні маткові кровотечі тощо.
- Передменструальний синдром (ПМС) або важкі симптоми менструації, такі як біль, напруженість молочних залоз, емоційні зміни.
- Запобігання небажаної вагітності.
- Лікування гінекологічних захворювань, включаючи ендометріоз, міоми матки, запальні процеси в органах малого тазу.
Це лише загальні показання, і конкретний вибір гормональних засобів та їх застосування повинен визначатися лікарем на підставі індивідуальних особливостей кожної жінки та її медичних показників.
Як діють гормональні засоби?
Активні речовини у складі препаратів відрізняються, тож і механізм дій може дещо мінятися. Суть гормональних засобів полягає у тому, що вони містять синтетичні аналоги гормонів, які природно виробляються в організмі людини.
Що стосується жіночих статевих гормонів, то частіше в гінекології застосовують аналоги естрогену й прогестерону. При проникненні в організм вони впливають на роботу гіпофіза, гіпоталамуса та яєчників. Завдяки цьому можна регулювати менструальний цикл, гормональний баланс і інші функції репродуктивної системи.
Можливі побічні ефекти
Побічні ефекти гормональних препаратів можуть бути різними в залежності від конкретного препарату, його дозування, тривалості застосування та індивідуальних особливостей пацієнта. Деякі загальні можливі побічні ефекти гормональних засобів включають:
- алергічні реакції або реакції гіперчутливості;
- зменшення або збільшення апетиту;
- головний біль;
- біль у животі;
- емоційна лабільність;
- зміна маси тіла;
- біль у молочних залозах;
- акне тощо.
У відповідь на застосування препарату може виникати загострення хронічних захворювань. За появи неприємних симптомів звертайтеся до лікаря. Це допоможе покращити ваш стан і запобігти подальшим ускладненням.
Аби зменшення проявів ПМС було лагідним і без зайвих побічних реакцій, не перевищуйте дозування препарату. Також не нехтуйте рекомендаціями лікаря й не займайтеся самолікуванням.
Відмова від відповідальності
Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення користувача з інформацією розміщеною на сайті.
Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та на офіційних сторінках у соціальних мережах розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.
Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!
Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!
✅ Категорія | Жіночі гормони після настання першої менструації |
✅ Кількість препаратів | 21 |
✅ Найдешевший препарат | 257,50 ₴ |
✅ Форма випуску | Таблетки, Капсули, Розчин, Суспензія, Сироп, Мазь, Краплі, Збір, Супозиторії, Гранули, Квітки, Трава, Рідина, Настойка, Драже, Льодяники, Олія, Листя, Гель, Плоди |