Хлорзоксазон – це діюча речовина, що належить до групи міорелаксантів центральної дії. Вона ефективно знімає спазми й напруження м'язів завдяки впливу на центральну нервову систему. Основний механізм її дії полягає у блокуванні імпульсів, які передаються нервами до м’язів, що допомагає швидко усунути больовий синдром та м’язову скутість. Застосування препаратів на основі хлорзоксазону дозволяє значно поліпшити якість життя пацієнтів із різноманітними патологіями опорно-рухового апарату, особливо у періоди загострень.
Показання до застосування
Хлорзоксазон широко використовується для лікування різних станів, що супроводжуються спазмами та напруженням м’язів. Препарати на його основі можуть призначатися при травмах м’язів, розтягненнях, вивихах, гострих і хронічних захворюваннях хребта, таких як остеохондроз, спондильоз, міжхребцеві грижі. Він також може застосовуватися у комплексній терапії при міозитах, артритах, радикулітах та інших захворюваннях, що супроводжуються м’язовими спазмами та болем. Препарат може бути корисним при м’язових спазмах і болю, що виникають разом із проявами, схожими на симптоми застуди та грипу.
Протипоказання до застосування
Як і більшість медикаментозних засобів, препарати з хлорзоксазоном мають свої протипоказання. Порекомендувати до ліків, які містять хлорзоксазон, аналоги лікар може при індивідуальній непереносимості активної речовини або інших компонентів препарату. Обережно слід використовувати їх під час вагітності та лактації через недостатність досліджень впливу на плід та дитину. Хлорзоксазон протипоказаний дітям до 14 років. Люди із захворюваннями печінки або нирок також повинні бути особливо обережними при прийомі цього засобу.
Побічні ефекти
Прийом хлорзоксазону може супроводжуватися рядом побічних ефектів, зокрема сонливістю, запамороченням, головним болем, а також шлунково-кишковим дискомфортом чи кровотечами. Можуть виникати також алергічні реакції – висипання, свербіж, кропив’янка, набряк Квінке, у поодиноких випадках – анафілактоїдні реакції.
Рідко трапляються порушення з боку печінки, включаючи жовтяницю та гепатотоксичність, іноді з тяжким перебігом. Спостерігались також випадки гіперстимуляції, кривошиї, петехій і екхімозів.
При виникненні будь-яких з перелічених побічних реакцій слід звернутися до лікаря для корекції схеми лікування або вибору іншого препарату.
Передозування
Симптоми передозування хлорзоксазоном включають:
- сильну сонливість;
- втрату свідомості;
- пригнічення дихання;
- м’язову слабкість;
- артеріальну гіпотензію;
- нудоту і блювання.
У поодиноких випадках можливі гепатотоксичність, кома або кривошия.
При підозрі на передозування важливо негайно викликати швидку медичну допомогу. Лікування передозування передбачає проведення симптоматичної та підтримувальної терапії, промивання шлунка та прийом активованого вугілля.
Препарати на основі хлорзоксазону є ефективними у лікуванні болю та м'язових спазмів різного походження та локалізації. Однак призначати препарати, що містять міорелаксанти, повинен лікар.
Ліки, у складі яких є хлорзоксазон, купити за прийнятними цінами можна в аптеках мережі «Бажаємо здоров’я» в Києві та інших містах України (окрім тимчасово окупованих територій). На офіційному сайті мережі представлена вся необхідна інформація про препарати, що містять хлорзоксазон: ціна, наявність в аптеках, аналоги, відгуки, інструкція.
Завжди пам’ятайте, що самостійне лікування застуди чи сильного болю може заподіяти шкоду вашому здоров’ю.
Відмова від відповідальності
Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення користувача з інформацією розміщеною на сайті.
Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та на офіційних сторінках у соціальних мережах розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.
Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!
Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!