Препарати з Лакосамід

Loading ...
Loading ...
Loading ...

Лакосамід – це синтетична протиепілептична діюча речовина нового покоління. Її головна особливість полягає в унікальному механізмі дії – вибірковому посиленні повільної інактивації натрієвих каналів, що допомагає стабілізувати збуджені нейрони та запобігати судомам. Лакосамід відрізняється селективністю впливу та відносно м’якою побічною дією у порівнянні з препаратами старших поколінь. Ця речовина застосовується як у монотерапії, так і в комбінованому лікуванні різних форм епілепсії у дорослих і дітей віком від 16 років.

Сфера його використання охоплює не лише епілептичні стани, а й супутні неврологічні розлади, при яких важливо стабілізувати нервову систему та зменшити ризик розвитку судом. Лакосамід повільно метаболізується, забезпечуючи стабільну концентрацію в крові та тривалу дію. 

Показання до застосування

Основним показанням для застосування лакосаміду є епілепсія з фокальним початком нападів, з або без вторинної генералізації. Його використовують у дорослих, підлітків і в деяких випадках у дітей, якщо лікування іншими засобами виявилося недостатньо ефективним. Препарат також має потенціал у лікуванні нейропатичного болю, хоча в такому випадку його застосування ще не є стандартом терапії.

До препаратів, у складі яких є лакосамід, аналоги можуть бути призначені за умови непереносимості або при зміні схеми лікування. Сам лакосамід здатен зменшити частоту нападів, покращити якість життя пацієнтів та підвищити ефективність комплексної протиепілептичної терапії.

Протипоказання до застосування

Попри високу терапевтичну ефективність, лакосамід має свої обмеження. Зокрема, препарат не призначають при гіперчутливості до діючої речовини або будь-якого допоміжного компонента. Також слід з обережністю підходити до лікування осіб із тяжкими захворюваннями серця або печінки.

До основних протипоказань належать:

  • атріовентрикулярна блокада II або III ступеня в анамнезі;
  • тяжкі порушення провідності серця (особливо у поєднанні з іншими засобами, що впливають на ритм);
  • період лактації (через екскрецію в грудне молоко);
  • вік до 16 років (через відсутність достатніх клінічних даних щодо безпеки та ефективності).

Перед початком терапії обов’язково потрібно провести ЕКГ для виключення кардіологічних ризиків.

Побічні ефекти

Лакосамід у складі ліків загалом добре переноситься, однак, як і всі препарати від епілепсії, може спричинити низку небажаних реакцій. Найчастіше вони пов’язані з впливом на центральну нервову систему, особливо у період адаптації до препарату або при швидкому підвищенні дози.

Можливі побічні ефекти включають:

  • запаморочення, головний біль, сонливість;
  • порушення координації, тремор;
  • нудота, розлади шлунково-кишкового тракту;
  • двоїння в очах (диплопія);
  • порушення уваги, пам’яті;
  • порушення сну, зміни настрою;
  • затьмарення зору;
  • порушення ритму серця (рідко).

На ліки, які містять діючу речовину лакосамід, відгуки пацієнтів часто підкреслюють, що побічні реакції помірні й зникають після кількох тижнів терапії або корекції дозування. У разі появи виражених симптомів слід проконсультуватися з лікарем.

Передозування

Передозування лакосамідом трапляється рідко, але потребує негайного реагування. Найчастіше причинами стають порушення режиму дозування або випадковий прийом підвищеної кількості препарату.

Ознаки передозування можуть включати посилення побічних реакцій: значне запаморочення, сонливість, зниження артеріального тиску, порушення ритму серця, розлади свідомості. У тяжких випадках – судоми або коматозний стан.

У разі підозри на передозування слід негайно звернутися за медичною допомогою. Лікування проводиться в умовах стаціонару: симптоматична терапія, моніторинг ЕКГ, забезпечення підтримки дихання та серцевої діяльності.

Лакосамід – це ефективна та інноваційна речовина, що активно застосовується в терапії фокальної епілепсії та супутніх порушень нервової системи. Його селективний вплив на натрієві канали забезпечує стабілізацію нейрональної активності та зменшення частоти судом. 

Сьогодні лікарські засоби, які мають у складі лакосамід, купити можна за рецептом, адже вони потребують уважного дозування та медичного контролю. Щоб дізнатися, яка на засоби, що містять у своєму складі лакосамід, ціна, а також отримати професійну консультацію, звертайтеся до мережі аптек «Бажаємо здоров’я» в Києві та інших містах України (окрім тимчасово окупованих територій).

Самолікування препаратами, що діють на нервову систему, може бути небезпечним. Застосовуйте їх лише за призначенням лікаря.

Редакторська група
Оновлено
04.06.2025
Перевірено

Відмова від відповідальності

Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення  користувача з інформацією розміщеною на сайті.

Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та на офіційних сторінках у соціальних мережах  розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я»  не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.

Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!

Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!