Аспаркам: інструкція з використання
Компенсувати нестачу калію і магнію в організмі допоможе Аспаркам, інструкція до якого визначає його застосування перорально або у вигляді ін'єкційних введень. Лікарський засіб використовується для лікування захворювань серця.
Препарат Аспаркам являє собою поєднання калію і магнію, які допомагають справлятися з проблемами серцево-судинної системи. Він допомагає заповнити електролітний баланс, запобігає виникненню аритмії, нападів стенокардії, інфаркту міокарда і виключає виникнення серцевої недостатності. Належить до фармакотерапевтичної групи мінеральних елементів і виділяється такими властивостями:
- поповнює нестачу калію і магнію;
- регулює процеси метаболізму;
- знижує рівень збудливості;
- чинить антиаритмічну дію;
- сприяє доставці іонів у клітину;
- бере участь в енергетичному обміні;
- виключає дисбаланс електролітів, забезпечує зниження збудливості.
Аспаркам легко абсорбується зі шлунково-кишкового тракту і виводиться через нирки разом із сечею.
Форми випуску
Види випуску такі:
- Плоскоциліндрична таблетка білого забарвлення з рискою для поділу. До складу входять додаткові речовини: полісорбат-80, крохмаль кукурудзяний, карбоксилатна сіль кальцію, тальк.
- Ін'єкційний розчин являє собою прозору безбарвну або світло-жовту рідину в ампулах. Додаткові компоненти сорбіт (E 420) та очищена вода для ін'єкцій.
- Інфузійний розчин – це безбарвна або коричнювато-жовта рідина. Як додаткові компоненти присутні сорбітол і вода для ін'єкцій.
Аспаркам купити в аптеках України у формі таблеток можна безрецептурно. Розчин у флаконі та ампулах відпускається тільки за рецептом лікаря.
Показання до застосування препарату Аспаркам
Ліки призначають у разі таких захворювань:
- гіпокаліємія;
- зниження концентрації магнію в сироватці крові;
- серцева недостатність;
- ішемічна хвороба серця;
- інфаркт міокарда;
- поліурія;
- недостатнє виділення кількості гормонів корою надниркових залоз;
- аритмія:
- передчасне збудження серця, що виникає під впливом імпульсів;
- миготливий тип аритмії.
Після ін'єкційної терапії допустимий подальший прийом Аспаркаму у формі таблеток. Засіб відмінно поповнює нестачу калію і магнію в організмі, тому активно застосовується в комплексному лікуванні.
Режим дозування
Добова доза прийому таблеток для дорослих становить 1-2 шт. 3 рази на добу. Приймати медикамент необхідно після вживання їжі, оскільки шлунковий сік зменшує ефективність Аспаркаму в кілька разів. Курс лікування становить до 4 тижнів.
Розчин вводиться повільно внутрішньовенно або крапельно. Дозування включає 1 введення на день по 400 мл або 1-2 рази на день по 200 мл зі швидкістю від 15 до 30 крапель на хвилину. Терапевтичний період займає 7 днів до проведення хірургічного втручання на серці. Потім протягом 7 днів вводять щодня по 400 мл препарату.
Вміст ампул для внутрішньовенного введення дорослим пацієнтам вводиться повільно по 10-20 мл. Розчин для ін'єкцій слід розвести в 50 або 100 мл суміші натрію хлориду або 5% глюкози.
Попередньо необхідно проконсультуватися з фахівцем, щоб він призначив курс терапії залежно від індивідуальних особливостей пацієнта.
Протипоказання
Підібрати до ліків Аспаркам аналоги потрібно за наявності таких протипоказань:
- індивідуальна непереносимість основних компонентів;
- порушення обміну амінокислот;
- артеріальна гіпотензія;
- порушення роботи нирок;
- атріовентрикулярна блокада III ступеня;
- кардіогенний шок;
- діти до 18 років.
Небажано використовувати ліки Аспаркам у період вагітності та лактації через негативний вплив на дитину.
Особливості препарату Аспаркам
Пацієнтам із гіперкаліємією слід вести контроль вмісту калію в плазмі крові.
При виникненні свербежу, шкірного висипу та збільшення припливу крові до різних тканин організму, м'язової слабкості лікування потрібно припинити та звернутися до лікаря.
Препарат не впливає на здатність керувати транспортом і не знижує рівень концентрації.
З обережністю слід приймати Аспаркам у період вагітності та лактації.
Виключається прийом дітям до 18 років.
У разі вмісту в розчині декстрози з кукурудзи застосування препарату виключається для пацієнтів з непереносимістю цього продукту. В іншому випадку можливі прояви гіперчутливості: анафілактичні реакції, озноб і лихоманка.
Побічні дії
Побічні ефекти виникають у ділянці:
- ШКТ у вигляді нудоти, болю в животі та кровотечі в шлунку;
- серцево-судинної системи;
- центральної та периферичної нервової системи;
- дихальних шляхів у вигляді утрудненого дихання.
До інших небажаних ефектів слід віднести відчуття жару, свербіж, висипання, алергічні реакції та почервоніння шкірних покривів обличчя.
Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами
Поєднання Аспаркаму з іншими лікарськими групами призводить до:
- гіперкаліємії при поєднанні калійзберігаючих діуретиків або інгібіторів АПФ, циклоспорину, гепарину та нестероїдних протизапальних медикаментів;
- посилення ефекту ліків, які стимулюють трофічні процеси в міокарді і, як наслідок, зменшують кардіотоксичний вплив серцевих глікозидів;
- підвищенню нервово-м'язової блокади та пригніченню ЦНС у разі поєднання із засобами для наркозу;
- зниження ефективності таких препаратів, як неоміцин, поліміксин В, тетрациклін і стрептоміцин.
При поєднанні Аспаркаму з тетрациклінами, солями заліза і натрієм фторид слід витримувати 3 години між прийомами, тому що ці медикаменти пригнічують абсорбцію елементів зі ШКТ.
Передозування
Ознаками передозування є:
- загальна слабкість;
- діарея;
- судоми;
- парестезія;
- брадикардія;
- аритмія;
- нудота;
- блювання;
- м'язова гіпотонія;
- гіпорефлексія.
У разі передозування потрібно виключити прийом медикаменту та здійснити симптоматичне лікування (внутрішньовенне введення кальцію хлориду або виконання діалізу).
Умови зберігання
Таблетки Аспаркам слід зберігати 3 роки за температурних параметрів до 25 °С, розчин у флаконі та ампулах – 2 роки за температури до 25 °С. Препарат у всіх формах випуску слід зберігати в недоступному для дітей місці.
Купити Аспаркам та інші ефективні препарати ви можете за прийнятними цінами в мережі аптек «Бажаємо здоров'я» в Києві та інших містах України (крім тимчасово окупованих територій). На офіційному сайті легко ознайомитися з інструкцією, дізнатися, яка на Аспаркам ціна і чи є аналоги за іншою вартістю, перевірити наявність, прочитати про препарат Аспаркам відгуки інших покупців тощо. Тут є можливість забронювати лікарські засоби та вироби медичного призначення, та забрати в аптеці за обраною адресою у зручний час протягом 48 годин після підтвердження замовлення.
Використана література
Нормативно-директивні документи МОЗ України
Зверніть увагу!
Опис препарату Аспаркам на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.
✅ Категорія | Аспаркам – інструкція, показання, склад, спосіб застосування |
✅ Кількість препаратів | 8 |
✅ Найдешевший препарат | 10,70 ₴ |
✅ Форма випуску | Таблетки, Розчин |