Бекарбон: інструкція з використання
Бекарбон – комбінований препарат, який використовують при функціональних шлунково-кишкових розладах. Він забезпечує спазмолітичний і антихолінергічний ефект. Засіб нейтралізує вільну соляну кислоту шлункового соку, що надає додатковий захист слизовій оболонці шлунка.
Форми випуску
Препарат Бекарбон випускається виробником у формі таблеток. Одна таблетка містить густого екстракту беладони 10 мг, натрію гідрокарбонату 300 мг. Таблетки круглої форми, від світло-бурого до жовтувато-бурого кольору з вкрапленнями, мають скошені краї, риску та слабкий специфічний запах.
Препарат Бекарбон купити можна без рецепта.
Показання до застосування препарату Бекарбон
До препарату Бекарбон інструкція виділяє такі показання:
- функціональні розлади ШКТ, що супроводжуються болем різного походження;
- спазми гладком’язових органів ШКТ;
- спазми жовчовивідних шляхів.
Пам’ятайте, що самолікування небезпечне для вашого організму. Перед тим як приймати лікарський засіб, необхідно звернутися за консультацією до лікаря.
Режим дозування
Дорослим необхідно застосовувати препарат внутрішньо за 30-40 хвилин до їди по 1 таблетці 2-3 рази на добу. Таблетку ковтають, запиваючи достатньою кількістю води. Максимальна разова доза – 5 таблеток.
Тривалість лікування визначають індивідуально. Якщо симптоми не зникли через 3-5 днів лікування, то необхідно звернутися до лікаря для корекції режиму дозування.
Не слід застосувати препарат дітям. Відсутні клінічні дані щодо безпеки й ефективності такого лікування.
Протипоказання
Не можна застосовувати Бекарбон у таких випадках:
- підвищена чутливість до компонентів препарату;
- захворювання серцево-судинної системи, при яких небажане збільшення частоти скорочень серця (тахікардія, хронічна серцева недостатність тощо);
- затримка сечі або схильність до цього;
- міастенія;
- глаукома;
- гіпертермічний синдром;
- гостра кровотеча;
- тиреотоксикоз.
У цих випадках слід звернутися до лікаря, аби підібрати аналог, що прибиратиме спазми, біль та здуття живота у безпечний спосіб.
Особливості препарату Бекарбон
З обережністю слід застосовувати препарат пацієнтам з автономною нейропатією, артеріальною гіпотензією, гіпертрофією передміхурової залози без обструкції сечовивідних шляхів, з хворобою Дауна, печінковою та нирковою недостатністю тощо.
Також з обережністю необхідно застосовувати ліки при високій температурі навколишнього середовища через ризик теплового удару внаслідок притуплення активності потових залоз.
Препарат можна використовувати під час вагітності лише за призначенням лікаря, якщо користь для матері перевищує ризик для плода. При необхідності застосування препарату під час годування грудне вигодовування слід припинити.
Застосування препарату вимагає обережності під час керування автотранспортом та роботи з механізмами через можливі побічні ефекти на нервову систему та органи зору.
Побічні дії
Можливі такі побічні реакції:
- головний біль, запаморочення, нервозність, розлади сну;
- сплутаність свідомості, галюцинації;
- утруднення та затримка сечовипускання;
- сухість у роті, спазми в животі, запор, нудота, блювання;
- розширення зіниці, тимчасові розлади зору;
- почервоніння обличчя, відчуття серцебиття, аритмія;
- анафілактичні реакції;
- алергія, висипання, сухість шкіри тощо.
При появі побічних дій необхідно припинити застосування препарату й звернутися до лікаря.
Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами
При застосуванні будь-яких інших препаратів необхідно про це повідомити лікаря. Оскільки гідрокарбонат натрію, що входить до складу препарату, має антацидні властивості, рекомендується не приймати Бекарбон одночасно з іншими ліками через можливе порушення їх всмоктування.
Повний перелік властивостей препарату при потенційних взаємодіях є в офіційній інструкції.
Передозування
При перших симптомах отруєння слід звернутися за медичною допомогою. Симптомами передозування є:
- посилення проявів побічних ефектів;
- нудота, блювання;
- тахікардія, зниження тиску;
- затримка сечі;
- психомоторне збудження;
- галюцинації;
- сонливість;
- пригнічення активності дихального центру тощо.
У разі передозування лікування повинно бути симптоматичним. Можливі методи включають промивання шлунка, прийом активованого вугілля, корекцію водно-електролітного балансу та інші заходи.
Умови зберігання
Зберігати лікарський засіб необхідно в оригінальній упаковці при температурі до 25 °C, в недоступному для дітей місці.
Придбати Бекарбон та інші ліки від здуття живота за прийнятними цінами можна в аптеках мережі «Бажаємо здоров’я». На офіційному сайті також можна дізнатися, яка на Бекарбон ціна в аптеках Києва та інших містах України. Додатково є опція бронювання препаратів. Замовлення можна забрати за вибраною адресою впродовж 2 діб.
Кваліфіковані фармацевти завжди можуть надати консультацію щодо ефективного лікування, вони забезпечать інформацією про правильне застосування, можливі побічні ефекти й аналоги за іншою вартістю.
Зверніть увагу!
Опис препарату Бекарбон на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.
✅ Категорія | Бекарбон - інструкція, показання, склад, спосіб застосування |
✅ Кількість препаратів | 1 |
✅ Найдешевший препарат | 58,40 ₴ |
✅ Форма випуску | Таблетки |