Бенодил: інструкція з використання
Лікарський засіб належить до групи препарати від астми та бронхоспазму. Його застосовують у разі обструктивних захворювань дихальних шляхів. Діюча речовина – будесонід.
Цей глюкокортикоїд має сильну місцеву протизапальну дію. Вперше цю речовину запатентували у 1973 році, з 1981 року її використовують для лікування бронхіальної астми.
Придбати необхідні препарати для лікування застуди та ЛОР-органів за прийнятними цінами в Києві та інших містах України можна в аптеках мережі «Бажаємо здоров’я». На офіційному сайті є вичерпна інформація про ліки Бенодил: ціна, властивості, показання та протипоказання, наявність у різних аптеках тощо.
Форми випуску
Препарат випускається у лікарській формі суспензії для розпилення (однорідної, білого кольору), по 2 мл у контейнері з поліетилену.
У 1 мл суспензії міститься 0,25 мг або 0,5 мг будесоніду та допоміжні речовини.
Показання до застосування препарату Бенодил
Суспензію Бенодил для інгаляцій використовується для лікування хворих на бронхіальну астму. Зокрема суспензія показана для хворих осіб, для яких використання інгаляторів з розпиленням лікарських речовин стиснутим повітрям або у вигляді лікарської форми сухого порошку не є ефективним або необґрунтованим.
Будесонід можна також використовувати для лікування немовлят і дітей, хворих на круп.
Зверніть увагу на те, що лікарський засіб відпускається за рецептом.
Режим дозування
Дозування препарату необхідно коригувати залежно від індивідуальних потреб. Варто використовувати мінімальну дозу, тоді відбувається належний контроль бронхіальної астми. Рекомендовані дози терапії такі:
- Для дітей віком від 6 місяців до 12 років: початкова доза – 0,5-1 мг двічі на добу, підтримуюча – 0,25-0,5 мг двічі на добу, максимальна добова – 2 мг.
- Для дітей старше 12 років та дорослих: початкова доза становить 1-2 мг двічі на добу, підтримуюча – 0,5-1 мг двічі на добу, максимальна добова – 4 мг.
- Для дітей з крупом – по 1 мг один або два рази з інтервалом 30 хвилин. Введення препарату можна повторювати кожні 12 годин протягом 36 годин або до появи клінічного покращення.
Для проведення інгаляції потрібен небулайзер компресорного типу. Час інгаляції і доза залежать від типу дихання і кількості введеного в небулайзер препарату.
Протипоказання
Протипоказанням є підвищена чутливість до будь-якого компонента препарату. Не застосовувати для дітей віком до 6 місяців.
Особливості препарату Бенодил
Рекомендується з обережністю застосовувати препарат пацієнтам з вірусними або грибковими інфекціями дихальних шляхів, а також туберкульозом легень в активній або неактивній формі.
Під час інгаляційної терапії може виникнути парадоксальний бронхоспазм. У цьому випадку варто негайно припинити лікування будесонідом та розпочати альтернативну терапію, якщо це потрібно.
Для дітей, які отримують тривале лікування інгаляційними кортикостероїдами, рекомендується періодичний моніторинг росту.
Системне та місцеве застосування кортикостероїдів може призвести до погіршення зору.
Більше інформації про особливості застосування містить додана до препарату Бенодил інструкція.
Побічні дії
Часто можна спостерігати такі побічні дії, як:
- подразнення горла;
- захриплість;
- пневмонія (пацієнти з ХОЗЛ);
- кандидоз ротоглотки.
Рідкими є симптоми психомоторної гіперактивності, порушення сну, агресії. Також може бути розвиток катаракти, бронхоспазму, м’язового спазму.
Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами
Взаємодія з ітраконазолом та кетоконазолом може підвищувати системну експозицію будесоніду. Рекомендують уникати супутнього застосування цих препаратів або витримувати якомога довший інтервал між прийомом цих ліків.
Одночасний прийом з гормональними контрацептивами або естрогенами призводить до підвищення концентрації будесоніду у плазмі крові.
Передозування
Гостре передозування препарату, найімовірніше, не буде становити клінічно значущої проблеми.
Невідомі симптоми гострої інтоксикації будесонідом. Якщо буде постійне передозування Бенодилом, то можливий розвиток атрофії кори надниркових залоз. Також можливе пригнічення функції гіпоталамо-гіпофізарно-надниркової системи.
Розвиток атрофії кори надниркових залоз потребує призначення підтримуючої дози системного кортикостероїду.
Екстрені лікувальні заходи при хронічному передозуванні не потрібні. Функція гіпоталамо-гіпофізарно-надниркової системи відновлюється за 1-2 дні, якщо використовувати ліки у рекомендованій дозі.
Умови зберігання
Зберігайте ліки в оригінальній упаковці. Місце для зберігання має бути недоступним для дітей, температура – не вище за 25 ºС. Використати відкритий контейнер необхідно протягом 12 годин. Після відкриття конверта використати контейнер протягом 3 місяців.
Перед тим, як придбати будь-які лікарські засоби, рекомендується проконсультуватися з лікарем. Самолікування шкідливе для здоров’я.
Зверніть увагу!
Опис препарату Бенодил на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.
✅ Категорія | Бенодил - інструкція, показання, склад, спосіб застосування |
✅ Кількість препаратів | 2 |
✅ Найдешевший препарат | 546,60 ₴ |
✅ Форма випуску | Суспензія |