Бліцеф - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

Фільтр Скасувати
Застосувати фільтри
Loading ...
Loading ...
Loading ...

Бліцеф: інструкція з використання

Бліцеф – це лікарський засіб, що належить до групи бета-лактамних антибіотиків для системного застосування, цефалоспоринів III покоління. Діючою речовиною даного препарату є цефтриаксон у вигляді цефтриаксону натрію, який проявляє активність проти широкого спектра грампозитивних та грамнегативних мікроорганізмів і є стійким до дії бета-лактамаз. Бактерицидний ефект цефтриаксону зумовлений пригніченням синтезу мембран мікробних клітин. Це дозволяє застосовувати Бліцеф для терапії різних захворювань, спричинених збудниками, чутливими до дії цефтриаксону.

Форми випуску

Лікарський засіб представлено виробником у формі кристалічного порошку білого або жовто-білого кольору для приготування ін’єкційного розчину. В 1 флаконі міститься 1,0 г порошку – цефтриаксону 1000 мг. Випускається по 1 або 10 скляних флаконів у картонній упаковці. З огляду на це, на препарат Бліцеф ціна може бути різною.

Лікарський засіб відпускається за рецептом лікаря.

Показання до застосування препарату Бліцеф

Показанням до застосування препарату є:

  • інфекції дихальних шляхів, зокрема пневмонії, інфекційні захворювання носа, горла, вух;
  • інфекції нирок і сечовивідних шляхів;
  • інфекції органів черевної порожнини, у тому числі перитоніти, інфекційні ураження жовчовивідних шляхів і шлунково-кишкового тракту;
  • інфекції статевих органів (наприклад, гонорея);
  • інфекції кісток, суглобів, м’яких тканин, шкіри, ранові інфекційні ураження;
  • сепсис;
  • менінгіт;
  • дисемінований бореліоз Лайма (ІІ та ІІІ стадії).

Застосовують цефтриаксонові антибіотики у стоматології для лікування інфекційних та запальних захворювань ротової порожнини. Показанням до застосування препарату також є профілактика інфікування після хірургічного втручання на органах ШКТ, жовчовивідних чи сечовивідних шляхів, після гінекологічних процедур.

З метою запобігання розвитку резистентності до антибіотика, застосовувати медикамент необхідно лише за призначенням лікаря і за наявності об’єктивних причин для антибіотикотерапії. Самолікування медикаментами цієї групи може бути небезпечним для здоров’я, адже у них є протипоказання та побічні дії.

Режим дозування

Дозування ліків залежить від віку пацієнта та діагнозу. Стандартними рекомендаціями щодо застосування засобу є:

  • дорослі та діти від 12 років – по 1-2 г препарату на добу, в особливих випадках добове дозування може бути збільшене до 4 г;
  • діти від 15 днів до 12 років – по 20-80 мг/1 кг маси тіла один раз на добу;
  • новонароджені віком до 2 тижнів – по 20-50 мг/1 кг маси тіла один раз на добу;
  • дітям з масою тіла більше 50 кг слід призначати дорослі дози препарату.

Медикамент можна вводити методом внутрішньом’язової чи внутрішньовенної ін’єкції, а також методом внутрішньовенного вливання. Спосіб введення препарату і тривалість терапії визначає лікар індивідуально, з огляду на клінічну картину. Залежно від типу збудника і тяжкості перебігу хвороби антибіотикотерапія може тривати від кількох днів до кількох тижнів.

Протипоказання

Основним протипоказанням до застосування засобу Бліцеф інструкція вказує підвищену чутливість до цефтриаксону чи будь-якого іншого антибіотика цефалоспоринового ряду, а також наявність в анамнезі тяжких реакцій гіперчутливості.

Крім того, засіб не застосовують для лікування недоношених малюків у віці до 41 тижня, а також доношених у віці до 28 тижнів, у яких є жовтяниця, гіпербілірубінемія, гіпоальбумінемія, ацидоз. Також цефтриаксон не призначають малюкам, які потребують внутрішньовенного введення препаратів кальцію. Бліцеф протипоказаний жінкам у період годування груддю.

Цефтриаксон, розведений розчином лідокаїну, не можна вводити внутрішньовенно.

Особливості препарату Бліцеф

Слід з обережністю застосовувати цефтриаксон у терапії пацієнтів із гіперчутливістю до бета-лактамних препаратів. Під час лікування Бліцефом були повідомлення про: енцефалопатію, випадки панкреатиту, утворення ниркових каменів, тяжкі випадки гемолітичної анемії, в тому числі з летальними наслідками, у дорослих та дітей. У випадку виникнення побічних реакцій необхідно припинити застосування препарату й надати пацієнту симптоматичну медичну допомогу.

Під час вагітності, зокрема в І триместрі, засіб можна приймати тільки за призначенням лікаря, з урахуванням потенційної користі для жінки та ризиків для плоду/дитини.

Препарат може чинити вплив на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Побічні дії

При застосуванні цефтриаксону в деяких пацієнтів можливі небажані реакції у вигляді висипу, діареї, підвищення рівня печінкових ферментів, лейкопенії, еозинофілії та тромбоцитопенії. Можливі й інші побічні дії різної тяжкості. У випадку виникнення будь-яких небажаних симптомів про них слід повідомити лікаря.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Застосовуючи антибіотики при гаймориті чи інших інфекціях, важливо уникати взаємодії цефтриаксону з розчинниками та іншими препаратами, що містять кальцій (наприклад, розчин Рінгера чи розчин Гартмана). Сумісне застосування з пероральними антикоагулянтами може посилювати ризик кровотечі. Цефтриаксон, як й інші антибіотики, може призводити до хибно-позитивних результатів деяких лабораторних аналізів. Також цефтриаксон не сумісний з аміноглікозидами, хлорамфеніколами, амсакрином, ванкоміцином та флуконазоломом.

Передозування

У разі передозування медикаменту можливі нудота і блювання і діарея. Специфічного антидота немає, тому застосовують симптоматичне лікування.

Умови зберігання

Медикамент необхідно зберігати в оригінальній упаковці виробника в недоступному для дітей місці за температури, що не перевищує +25°С. Приготовлений розчин зберігає свої фармакотерапевтичні властивості до 6 годин при кімнатній температурі та до 24 годин при зберіганні в холодильнику (від +2 до +8°С).

Щоб купити за прийнятними цінами ефективні антибактеріальні препарати перевірених виробників, скористайтеся послугами мережі аптек «Бажаємо здоров’я».

На офіційному сайті аптеки ви знайдете всю необхідну інформацію про препарат, а саме на Бліцеф відгуки, інструкцію виробника, актуальну вартість, за якою засіб можна придбати в Києві чи іншому місті, а також перелік аналогів до нього. Тут є можливість забронювати ліки та вироби медичного призначення й отримати їх у зручний час за вказаною адресою протягом 48 годин після підтвердження замовлення.

Редакторська група
Оновлено
19.06.2024
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Бліцеф на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Бліцеф - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 1
✅ Найдешевший препарат 2141,00 ₴
✅ Форма випуску Порошок