Бризотон: інструкція з використання
Бризотон – лікарський засіб, який використовується в офтальмології та належить до антиглаукомних препаратів. Виготовляється українським виробником АТ «Фармак» на основі тимололу малеату та бринзоламіду. Бринзоламід діє шляхом зниження виділення внутрішньоочної рідини, за рахунок сповільнення утворення іонів бікарбонату з наступним зменшенням транспортування натрію та рідини.
Тимолол – це неселективний блокатор β-адренергічних рецепторів, що не має внутрішньої симпатоміметичної та мембраностабілізуючої активності, а також не чинить безпосередньої пригнічувальної дії на міокард.
Форма випуску
Ці ліки від глаукоми випускаються у формі крапель очних у флаконах по 5 мл. Кожен мілілітр суспензії містить бринзоламіду 10 мг, тимололу малеату (у перерахуванні на 100 % речовину) 6,84 мг, що еквівалентно тимололу 5 мг. Бризотон містить такі допоміжні речовини:
- тилоксапол;
- едетат динатрію;
- карбомер;
- хлорид бензалконію;
- хлорид натрію;
- маніт (Е 421);
- розчин гідроксиду натрію;
- розчин хлористоводневої кислоти;
- воду для ін'єкцій.
Суспензія характеризується білим чи майже білим однорідним кольором та належить до категорії ліків, які відпускаються за рецептом лікаря.
Показання для застосування препарату Бризотон
Препарат призначається для лікування глаукоми, а саме зниження внутрішньоочного тиску з очною гіпертензією та відкритокутовою глаукомою. Найчастіше застосовується у разі відсутності необхідного результату монотерапії.
Варто пам'ятати, що самолікування може завдати шкоди вашому організму. Перед застосуванням лікарського засобу потрібно отримати рекомендації лікаря.
Режим дозування
Бризотон слід застосовувати двічі на день по 1 краплі в кон'юнктивний мішок ураженого ока. Показаний до застосування дорослим та пацієнтам похилого віку. Перед використанням необхідно ретельно струсити флакон. Термін лікування призначається лікарем. У разі призначення відразу декількох офтальмологічних засобів інтервал між застосуванням становить не менше 5 хвилин. При цьому мазі використовуються в останню чергу.
Протипоказання
Ліки протипоказані до застосування у таких випадках:
- гіперчутливість до одного або кількох компонентів препарату;
- підвищена чутливість до сульфонамідів;
- підвищена чутливість до β-блокаторів;
- тяжке обструктивне захворювання легень, бронхіальна астма та інші стани, що супроводжуються підвищеною активністю дихальних шляхів;
- синдром слабкості синусового вузла, синусова брадикардія, синоаурикулярна блокада, виражена серцева недостатність; кардіогенний шок;
- тяжка ниркова недостатність;
- гіперхлоремічний ацидоз;
- тяжкий алергічний риніт.
Препарат заборонено до застосування дітям, а також жінкам під час вагітності та під час лактації. У таких випадках лікар призначає до крапель Бризотон аналоги, що містять більш безпечні активні та допоміжні компоненти.
Особливості препарату Бризотон
Під час застосування препарату можуть виникнути ті ж побічні реакції з боку серцево-судинної системи, легенів та інші побічні реакції, що і при системному застосуванні блокаторів β-адренергічних рецепторів.
У пацієнтів, які застосовують очні краплі Бризотон, можливе виникнення реакцій гіперчутливості, що притаманні всім похідним сульфонамідів, які включають синдром Стівенса-Джонсона та токсичний епідермальний некроліз.
З обережністю слід призначати тільки пацієнтам із першим ступенем блокади серця та тяжкими порушеннями/хворобами периферичного кровообігу.
Побічні дії
Серед можливих побічних ефектів препарату Бризотон зазначають:
- зір – подразнення ока, затуманення зору, болючі відчуття в оці;
- паразитарні та інфекційні захворювання – фарингіт, ринофарингіт, синусит, риніт;
- кров та лімфатична система – зниження кількості еритроцитів та лейкоцитів, а також підвищення рівня хлоридів;
- обмін речовин – гіпоглікемія;
- імунна система – анафілаксія, алергічні реакції, анафілактичний шок;
- психічна система – безсоння, депресія, галюцинації, втрата пам'яті, апатія;
- органи слуху – вертиго, шум у вухах.
Повний перелік можливих побічних ефектів містить додана до препарату Бризотон інструкція від виробника.
Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами
Дослідження щодо можливих реакцій при взаємодії Бризотону з іншими ліками та харчовими продуктами не проводилися.
Передозування
Передозування ліками, у тому числі випадкове проковтування суспензії, супроводжується брахікардією, бронхоспазмами, серцевою недостатністю та гіпотензією. У разі виникнення одного з симптомів необхідно терміново звернутися до лікаря, який призначить симптоматичне лікування.
Умови зберігання
Ліки не потребують особливих умов зберігання. Термін придатності становить 2 роки у закритому вигляді та 28 діб після відкриття флакона. Зберігати препарат потрібно у захищеному від дітей місці.
Купити Бризотон та БАДи для зору за прийнятними цінами у Києві та інших містах України зручно в аптеках мережі «Бажаємо здоров'я». На офіційному сайті мережі розміщена вся необхідна інформація про препарат Бризотон: ціна, наявність в аптеках, особливості застосування, властивості, аналоги тощо. Додатково є опція бронювання препаратів. Заброньований засіб потрібно буде забрати в аптеці за вибраною адресою у зручний час протягом 48 годин після СМС-підтвердження.
Відвідувачі аптеки можуть розраховувати на кваліфіковану допомогу фармацевтів у виборі ліків.
Зверніть увагу!
Опис препарату Бризотон на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.
✅ Категорія | Бризотон - інструкція, показання, склад, спосіб застосування |
✅ Кількість препаратів | 1 |
✅ Найдешевший препарат | 349,00 ₴ |
✅ Форма випуску | Краплі |