Будесонід Астразенека - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

Фільтр Скасувати
Застосувати фільтри
Loading ...
Loading ...
Loading ...

Будесонід Астразенека: інструкція з використання

Препарат Будесонід Астразенека належить до групи інгаляційних засобів для лікування обструктивних захворювань дихальних шляхів. Діюча речовина — глюкокортикостероїд будесонід, що відрізняється сильною місцевою протизапальною дією. Частота та тяжкість побічних ефектів від його застосування нижча, ніж від пероральних кортикостероїдів. Будесонід має протизапальні властивості: інгібує вивільнення медіаторів запалення, пригнічує опосередковану цитокінами імунну відповідь.

Придбати якісні препарати, у тому числі найкращі ліки від астми, за прийнятними цінами в Києві та інших містах України можна в аптеках мережі «Бажаємо здоров'я». Тут також зручно купити інгалятори потрібного типу від надійних виробників. В асортименті представлені також товари медичного призначення, косметика та ліки різних фармакотерапевтичних груп найкращих українських і закордонних виробників. Вартість препаратів залежить від бренду, дозування, розміру упаковки.

Актуальні ціни на ліки та адресу найближчої аптеки мережі «Бажаємо здоров’я» можна дізнатися на офіційному сайті. Додатково можна скористатися послугою бронювання. Замовлення можна забрати за вибраною адресою впродовж 2 діб.

Форми випуску

Лікарський засіб Будесонід Астразенека представлено виробником у формі суспензії білого або майже білого кольору для інгаляцій. Вона фасується в однодозові контейнери з поліетилену низької щільності. Виробник пропонує 2 варіанти дозування будесоніду на 2 мл суспензії: 0,5 мг та 0,25 мг. Вибір залежить від призначення лікаря і потреб пацієнта.

Показання до застосування препарату Будесонід Астразенека

Засіб має показання до застосування в разі:

  • бронхіальної астми в пацієнтів, для яких використання інгаляторів із розпиленням лікарських речовин стиснутим повітрям або у вигляді сухого порошку є неефективним або недоцільним;
  • крупу (ларинготрахеобронхіту або підзв’язкового ларингіту) у немовлят та дітей під час лікування в медичному закладі.

Препарат Будесонід Астразенека для інгаляцій відпускається за рецептом, застосовується під контролем лікаря та із чітким дотриманням інструкції. Самолікування може принести шкоду вашому здоров’ю.

Режим дозування

Дозування і час розпилювання препарату визначається лікарем індивідуально з урахуванням стану й потреб пацієнта, а також обладнання, що використовується. Швидкість повітряного потоку через пристрій, що використовується для розпилення, має бути в межах 6–8 літрів на хвилину. Об'єм, який зазвичай наповнюється в більшості небулайзерів, становить 2–4 мілілітри. Зверніть увагу, що ультразвукові небулайзери не придатні для введення лікарського засобу Будесонід Астразенека. Необхідно застосовувати найменшу дозу будесоніду для підтримки належного стану пацієнта при бронхіальній астмі.

Рекомендоване дозування для дітей віком від 12 років і дорослих становить 1–2 мг будесоніду двічі на добу. Для дітей віком від 6 місяців до 12 років рекомендоване дозування становить 0,5–1 мг двічі на добу.

Протипоказання

Протипоказанням до застосування засобу є підвищена чутливість до його діючої речовини чи будь-якої з допоміжних.

Особливості препарату Будесонід Астразенека

Під час застосування препарату особливої уваги потребують пацієнти з туберкульозом легень, грибковими або вірусними інфекціями дихальних шляхів. Під час лікування будесонідом були повідомлення про такі системні реакції:

  • вплив препарату на зріст дітей;
  • синдром Кушинга;
  • глаукома і катаракта;
  • порушення функції надниркових залоз;
  • зниження мінеральної щільності кісток;
  • тривожність;
  • депресія;
  • розлади сну;
  • агресія (особливо у дітей) тощо.

У людей з хронічною обструктивною хворобою легенів (ХОЗЛ), які отримують інгаляційні кортикостероїди, спостерігалися збільшення випадків пневмонії, включаючи ті, що потребують госпіталізації.

Необхідно брати до уваги, що після застосування будь-якого інгаляційного кортикостероїда можуть виникати системні ефекти, особливо якщо пацієнт лікується ним тривалий час із використанням максимального дозування. Але ймовірність побічних дій від застосування інгаляційних кортикостероїдів значно менша, ніж від пероральних засобів. Жінкам в період вагітності даний препарат необхідно застосовувати, коли очікувана користь переважає над можливими ризиками для дитини, в період лактації можна застосовувати будесонід.

Побічні дії

Найчастішими побічними ефектами після застосування препарату Будесонід Астразенека відзначені такі:

  • кандидоз ротоглотки;
  • пневмонія (у пацієнтів із ХОЗЛ);
  • кашель, захриплість, подразнення горла.

У разі використання небулайзера для застосування препарату в деяких випадках спостерігається реакція підвищеної чутливості, що виражається подразненням шкіри обличчя. Щоби цьому запобігти, необхідно вмиватися одразу після проведення процедури, а також промивати ротову порожнину водою для запобігання можливого розвитку кандидозу ротоглотки. Дуже важливо повідомляти працівників охорони здоров'я щодо всіх можливих побічних реакцій. Це необхідно для спостереження за співвідношенням користі й ризику від застосування препарату Будесонід Астразенека.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Одночасне застосування препарату з інгібіторами CYP3A (ітраконазолом, кетоконазолом), інгібіторами протеази ВІЛ та препаратами, що містять кобіцистат, збільшує ризик розвитку системної дії кортикостероїдів під час взаємодії компонентів.

У жінок, що одночасно із засобом застосовували естрогени чи гормональні контрацептиви, спостерігається підвищення будесоніду в плазмі крові. Препарат Будесонід Астразенека можна змішувати з такими ліками: 0,9 % фізіологічним розчином та з розчинами для розпилення, що містять тербуталін, сальбутамол, фенотерол, ацетилцистеїн, натрію кромоглікат, іпратропію бромід.

Передозування

Навіть у разі гострого передозування препарат Будесонід Астразенека не призведе до клінічно значущих проблем. Необхідно враховувати, що препарат містить 0,1 мг/мл динатрію едетату. Перевищення рівня 1,2 мг/мл цієї речовини може спричинити звуження бронхів. Необхідно дотримуватися призначеного дозування для досягнення найкращих ефектів від лікування.

Умови зберігання

Лікарський засіб Будесонід Астразенека рекомендовано зберігати за температури не вище 30°С у недоступному для дітей місці. Препарат потрібно залишити в оригінальній упаковці (конверті з фольги) для захисту від дії світла. Контейнери зберігаються у вертикальному положенні. Заморожувати суспензію не можна.

Редакторська група
Оновлено
17.06.2024
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Будесонід Астразенека на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Будесонід Астразенека - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 2
✅ Найдешевший препарат 477,00 ₴
✅ Форма випуску Суспензія