Будіксон неб - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

Фільтр Скасувати
Застосувати фільтри
Loading ...
Loading ...
Loading ...

Будіксон неб: інструкція з використання

Будіксон неб – засіб для інгаляції, що призначають для лікування загострень обструктивних захворювань легенів. Для введення препарату необхідний спеціальний пристрій – інгалятор. Будіксон неб належить до фармакотерапевтичної групи глюкокортикоїдів.

Згідно з дослідженнями, які порівнювали інгаляційні та пероральні лікарські форми будесоніду, було встановлено значну перевагу ефективності інгаляційного будесоніду. Чим раніше розпочати лікування перших симптомів бронхіальної астми за допомогою будесоніду, тим швидше та ефективніше можна покращити функцію легенів.

У Києві та інших містах України ліки від астми можна придбати за прийнятними цінами в аптеках мережі «Бажаємо здоров’я». На офіційному сайті покупці мають доступ до необхідної інформації, зокрема про вартість та наявність ліків, їх призначення, склад діючих речовин, правильне застосування тощо. Замовити необхідні ліки можна онлайн, а забрати їх – в аптеці за обраною адресою протягом 48 годин після підтвердження замовлення.

Форми випуску

Форма випуску препарату – суспензія для розпилення. За фізико-хімічними властивостями це біла однорідна рідина, що знаходиться в небулах. Виробник – АТ «Адамед Фарма» (Польща) – пропонує різне дозування. В 1 мл суспензії міститься діюча речовина будесонід: 0,25 або 0,5 мг. На препарат Будіксон неб ціна залежить від дозування. Препарат можна придбати виключно за рецептом.

Показання до застосування препарату Будіксон неб

Показання до застосування препарату:

  • бронхіальна астма;
  • профілактика бронхіальної астми фізичного напруження;
  • круп у дітей;
  • загострення обструктивного захворювання легенів.

За гострих нападів астми, астматичних станів та апное будесонід не призначений. У таких випадках потрібні інгаляційні бронходилататори швидкої дії.

Режим дозування

Препарат призначають немовлятам від 6 місяців, які мають вдихати його через маску. Дозування визначається індивідуально, але рекомендовані обсяги такі:

  • бронхіальна астма – 1 мг 1 раз на добу, за важких симптомів припустиме введення двічі на добу;
  • діти від 6 місяців – 0,25–2 мг на добу як підтримувальне дозування;
  • дорослі та літні пацієнти – 0,5–4 мг на добу.

Під час крупу та ХОЗЛ максимальне дозування для дітей і дорослих складає 2 мг, що ділять на 2 рази.

Для розпилення ліків використовуються компресорні інгалятори – небулайзери. Пристрої мають різні об’єми камери та її наповнення, швидкість повітряного потоку. Пацієнту необхідно спокійно дихати через адаптер чи маску інгалятора, щоб препарат потрапляв безпосередньо до легенів.

Додана до лікарського засобу Будіксон неб інструкція містить повну інформацію про способи застосування та рекомендоване дозування. Але треба пам’ятати, що препарат має бути призначений лікарем, тому що самолікування є небезпечним.

Протипоказання

Протипоказанням до застосування лікарського засобу є підвищена чутливість до будесоніду чи інших компонентів.

Особливості препарату Будіксон неб

Препарат має особливості у застосуванні. Які важливі фактори потрібно врахувати, коли призначається засіб:

  • не застосовувати для зняття гострих нападів бронхіальної астми;
  • є ризик виникнення кандидозу ротової порожнини;
  • високе дозування або перехід із пероральних глюкокортикостероїдів можуть викликати тимчасову недостатність надниркових залоз;
  • зменшення обсягу засобу або перехід із пероральної на інгаляційну форму здатні призвести до алергічних реакцій та інших симптомів (м’язового та головного болю, нудоти, блювання, втоми);
  • ліки застосовують обережно для пацієнтів із неактивним туберкульозом легенів, грибковими та вірусними інфекціями дихальних шляхів;
  • пацієнти з ХОЗЛ мають високий ризик виникнення пневмонії на момент збільшення дозування стероїдів;
  • у випадку появи парадоксального бронхоспазму після інгаляції будесоніду лікування припиняють і призначають альтернативну терапію.

Застосування кортикостероїдів іноді призводить до порушень зору. У вагітних препарат не чинить негативного впливу на плід, але краще призначати будесонід у найнижчому дозуванні для забезпечення терапії бронхіальної астми. Речовина потрапляє до грудного молока, проте терапевтичне дозування безпечне для дитини.

Побічні дії

Побічні дії найчастіше виникають у вигляді інфекцій та інвазій, зокрема йдеться про кандидоз слизової рота, пневмонію у хворих на ХОЗЛ. Також розповсюдженими є захриплість, кашель, подразнення горла. Дітям притаманні проблеми зі сном, вияви агресії. Можливі затримки росту та порушення функції надниркових залоз.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Одночасної взаємодії будесоніду з інгібіторами ферменту CYP3A4, такими як кетоконазол та ітраконазол, варто уникати. За неможливості скасування препарати максимально розводять у часі, щоб запобігти підвищенню рівня будесоніду в плазмі крові.

Передозування

Передозування не завдає значущих проблем. Критичним для звуження бронхів є дозування 1,2 мг/мл динатрію едетату, а препарат містить усього 0,1 мг/мл.

Умови зберігання

Препарат має зберігатися в оригінальній упаковці та конверті, що захищає від світла, в недоступному для дітей місці за температури до 30 °С.

Редакторська група
Оновлено
02.07.2024
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Будіксон неб на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Будіксон неб - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 1
✅ Найдешевший препарат 797,00 ₴
✅ Форма випуску Суспензия