Діуремід: інструкція з використання
Діуремід – протиглаукомний препарат, міотичний засіб, інгібітор карбоангідрази. Лікарський засіб проявляє діуретичні, протиепілептичні властивості. Механізм дії засобу зумовлений вибірковим пригніченням карбоангідрази. Пригнічення активності карбоангідрази у нирках призводить до посилення діурезу, підвищення pH сечі, збільшення реабсорбції аміаку. Пригнічення зменшує секрецію водянистої вологи та знижує внутрішньоочний тиск.
Пригнічення ферменту у головному мозку призводить до накопичення CO2, що гальмує надмірні пароксизмальні розряди нейронів. Цей механізм забезпечує протиепілептичну дію препарату. Лікарський засіб застосовують при підвищеному внутрішньочерепному тиску, оскільки препарат знижує продукування спинномозкової рідини.
Придбати Діуремід та інші лікарські засоби за прийнятними цінами можна в аптеках мережі «Бажаємо здоров'я». На офіційному сайті розміщена вся необхідна покупцеві інформація про засіб Діуремід: ціна, наявність у найближчій аптеці, інструкція виробника для ознайомлення. Тут можна знайти й відгуки інших покупців препарату.
Звернувшись до кваліфікованого фармацевта, можна більш детально дізнатися про спосіб застосування препарату, доступні аналоги та їх вартість. На сайті діє функція онлайн-бронювання обраних медичних засобів на термін до 2 діб. Після отримання смс-підтвердження можна забрати замовлення у зручній аптеці мережі у Києві або іншому місті України, необхідно лише заздалегідь обрати адресу.
Форми випуску
Препарат випускають у формі таблеток. В одній таблетці міститься ацетазоламіду 250 мг. Пігулки білого кольору мають плоскоциліндричну форму, скошені краї. Препарат можна придбати виключно за рецептом.
Показання до застосування препарату Діуремід
Ацетазоламід застосовують, щоби лікувати глаукому, набряки та епілепсію. Такі препарати для серця, судин та крові призначають при серцевій недостатності та набряках, спричинених застосуванням інших лікарських засобів.
Для лікування епілепсії препарат призначають у комплексній терапії з протисудомними ліками. Показаннями є малі епілептичні напади у дітей, великі напади у дорослих, а також змішані форми нападів.
Таблетки призначають при хронічній відкритокутовій глаукомі, вторинній глаукомі. При закритокутовій глаукомі засіб вживають як короткочасну передопераційну терапію, а перед офтальмологічними процедурами – щоби зменшити внутрішньоочний тиск.
Під час акліматизації препарат може незначно вплинути на прояви висотної хвороби.
Призначати протиглаукомні та сечогінні препарати може тільки лікар. Самолікування може бути неефективним.
Режим дозування
Дозування при лікуванні глаукоми складає 1 таблетку 1-4 рази на добу. При набряках призначають 250 мг 1 раз вранці. Епілепсія – з розрахунку 8-30 мг/кг, розподіляючи на 4 вживання на добу.
Для лікування висотної хвороби денна доза становить 500-1000 мг (2-4 таблетки), розподілена на кілька прийомів. У разі передбачуваного швидкого підйому на висоту (понад 500 метрів на день) рекомендована доза становить 1000 мг (4 таблетки), розподілена на кілька прийомів.
Застосовувати препарат потрібно за 24-48 годин до підйому вгору, а в разі появи симптомів хвороби лікування слід продовжити ще 48 годин або довше.
Додана до препарату Діуремід інструкція зазначає, що дітям віком від 3 років лікарський засіб застосовується тільки як допоміжна терапія при епілепсії.
Протипоказання
Протипоказання до застосування лікарського засобу наступні:
- підвищена індивідуальна чутливість до компонентів лікарського засобу і сульфонамідів;
- порушення функції печінки та нирок, гостра ниркова та/або печінкова недостатність;
- сечокам’яна хвороба;
- гіперхлоремічний ацидоз;
- гіпокаліємія;
- гіпонатріємія;
- цукровий діабет;
- уремія;
- недостатність надниркових залоз;
- хвороба Аддісона.
Ацетазоламід не призначають пацієнтам із цирозом печінки. При хронічній декомпенсованій закритокутовій глаукомі препарат не застосовують для тривалої терапії.
Особливості препарату Діуремід
Не варто вживати препарат більше ніж 5 днів. Вагітним та жінкам, що годують грудьми, засіб протипоказаний.
Ацетазоламід у високих дозах може викликати сонливість, а інколи – стомлюваність, запаморочення, атаксію і дезорієнтацію. Тому не слід керувати потенційно небезпечними механізмами або автомобілем.
Побічні дії
Побічні дії фіксувалися на початку терапії. Спостерігалися судоми, порушення слуху, алергічні шкірні реакції, печінкові патології. Щоби запобігти небажаним реакціям, не варто застосовувати препарат довготривалий час.
При появі будь-яких небажаних реакцій слід негайно припинити лікувати захворювання за допомогою препарату Діуремід від чого його вплив на організм нівелюється. За першої можливості необхідно звернутись до лікаря.
Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами
Які види взаємодій потребують уваги і як ацетазоламід впливає на інші препарати та речовини при одночасному застосуванні:
- посилює дію антагоністів фолієвої кислоти, гіпоглікемічних засобів та антикоагулянтів, які застосовують внутрішньо;
- в результаті одночасного застосування ацетазоламіду з ацетилсаліциловою кислотою може виникнути тяжкий ацидоз та токсичний вплив на ЦНС – розвиток анорексії, тахіпное, летаргічного стану, коми з летальністю;
- дозу ацетазоламіду змінюють при одночасному застосуванні із серцевими глікозидами або препаратами, що підвищують артеріальний тиск;
- порушує метаболізм фенітоїну, примідоному, що може призвести до тяжкої форми остеомаляції;
- може посилювати побічні дії амфетамінів, атропіну;
- впливає на концентрацію глюкози в крові;
- пришвидшує виведення літію та послаблює його дію;
- підвищує концентрацію карбамазепіну в плазмі крові;
- провокує появу токсичних ефектів саліцилатів, препаратів наперстянки, карбамазепіну, ефедрину, недеполяризуючих міорелаксантів;
- застосування з іншими інгібіторами карбоангідрази призводять до адитивних ефектів;
- підвищує рівень циклоспорину;
- порушує антисептичний ефект метенаміну щодо сечі;
- застосування з бікарбонатом натрію підвищує ризик утворення ниркових конкрементів.
Теофілін посилює сечогінний ефект ацетазоламіду, а кислотоутворювальні діуретики – послаблюють.
Передозування
Передозування призводить до порушення електролітного балансу, ацидозу та виникнення симптомів порушень ЦНС – сонливість, парестезії. Іноді фіксувалося зменшення діурезу. При передозуванні скасовують препарат та проводять симптоматичну терапію. При ацидозі призначають бікарбонати та гемодіаліз.
Умови зберігання
Таблетки зберігають у недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 °C.
Зверніть увагу!
Опис препарату Діуремід на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.
✅ Категорія | Діуремід - інструкція, показання, склад, спосіб застосування |
✅ Кількість препаратів | 1 |
✅ Найдешевший препарат | 118,44 ₴ |
✅ Форма випуску | Таблетки |