Дозування: 117 мг
Виробник: Київський вітамінний завод
Дозування: 117 мг
Виробник: Київський вітамінний завод
Дифенін: інструкція з використання
Дифенін – протиепілептичний лікарський засіб на основі активного компонента фенітоїн. Препарат має протисудомні властивості завдяки дії на моторну кору. Фенітоїн знижує максимальну активність центрів мозкового ствола, відповідальних за тонічну фазу тоніко-клонічних судом.
Форма випуску
Лікарський засіб випускається виробником у формі плоско циліндричних таблеток білого кольору. В одній таблетці міститься 117 мг дифеніну, що еквівалентно основі фенітоїну 99,5 мг та допоміжні компоненти.
Лікарський засіб відпускається лише при наявності рецепта від лікаря.
Показання до застосування
Головним показанням до застосування є епілепсія, великі епілептичні напади. В деяких випадках за допомогою засобу Дифенін можна лікувати порушення серцевого ритму, невралгію трійчастого нерва (в складі комплексної терапії з карбамазепіном) та передозування серцевих глікозидів.
У будь-якому випадку, перш ніж застосовувати препарати проти епілепсії, необхідні обов’язкові обстеження та консультації лікаря. Самолікування може бути дуже небезпечним для здоров’я.
Режим дозування
Таблетки варто приймати одразу після їжі, щоб уникнути подразнення слизової оболонки шлунку. При нападах використовують половину таблетки або цілу таблетку тричі на добу. Максимальна разова доза – 3 таблетки, а добова – 8.
Препарат можна застосовувати для лікування дітей від 5 років. Добова доза складає 1-2 таблетки на добу. Дітям засіб призначають разом з вітаміном К і D, щоб уникнути проблем з їх дефіцитом та негативними наслідками. При аритмії застосовується 1 таблетка до 4 разів на день для дорослих пацієнтів (на 3-5-ту добу настає помітний ефект), пізніше добову дозу слід зменшити до 3 таблеток. Для швидкого досягнення терапевтичної концентрації (на 1-2-гу добу) – по 2 таблетки 4 рази в першу добу, по 1 таблетці 5 разів – на 2-3-тю добу і по 1 таблетці 2-3 рази на добу – з 4-ї доби лікування.
При невралгії трійчастого нерва застосовується від 1 до 3 таблеток на день.
Протипоказання
Попри корисні властивості, Дифенін має і протипоказання. Перш за все, це підвищена чутливість до компонентів. Крім того, серед протипоказань:
- серцева недостатність;
- синдром Адамса-Стокса;
- синоатріальна блокада;
- синусова брадикардія;
- печінкова чи ниркова недостатність та інші.
Особливої уваги до стану потребують пацієнти літнього віку, з цукровим діабетом, хронічним алкоголізмом.
Особливості застосування
Жінкам репродуктивного віку препарат призначають тільки за відсутності альтернативних методів лікування. Вагітним та годуючим пацієнткам засіб категорично протипоказаний.
Лікування препаратом Дифенін може призводити до різкого зростання рівня цукру в крові, що мають враховувати пацієнти з діабетом. Також реєструвалися випадки гострої гепатотоксичності. Різке припинення лікування Дифеніном у пацієнтів, з епілепсією може спровокувати розвиток синдрому відміни, в такому випадку потрібно застосовувати протисудомні засоби, які не належать до похідних гідантоїну.
При гострій алкогольній інтоксикації концентрація дифеніну у плазмі крові може підвищуватися, при хронічному алкоголізмі – знижуватися.
Ліки призводять до затримки швидкості психомоторних реакцій. Тому слід дотримуватися обережності за необхідності керування транспортом чи іншими складними механізмами.
Побічні дії
Застосування таблеток може викликати побічні дії. Серед найпоширеніших з них:
- запаморочення;
- знервованість;
- тремор;
- безсоння;
- нудота, блювання, ушкодження печінки;
- укрупнення рис обличчя;
- ламкість кісток;
- алергічні реакції;
- гіпертрихоз та багато інших.
Детальну інформацію про особливості застосування та перелік усіх можливих побічних реакцій містить додана до препарату Дифенін інструкція від виробника. Якщо спостерігаються такі симптоми, необхідно додатково проконсультуватися з лікарем для подальшої корекції дози.
Взаємодія з іншими медикаментами та продуктами харчування
Деякі з ліків вступають у взаємодію з фенітоїном, впливають на збільшення чи зменшення його рівня в сироватці крові. Серед небажаних поєднань фенітоїну з:
- аміодароном;
- іншими протиепілептичними засобами;
- естрогеном;
- дисульфірамом та іншими.
Застосування разом з делавірдином протипоказане через потенційну можливість втрати вірусологічної відповіді та можливість антагонізму делавірдину або ненуклеозидних інгібіторів зворотної транскриптази. Пацієнту необхідно заздалегідь повідомляти лікаря про одночасне приймання будь-яких ліків з препаратом Дифенін.
Передозування
Симптоми передозування: тремор, блювання, нечітка мова, сонливість. Якщо пацієнт при свідомості, то необхідно дати йому активоване вугілля чи інші сорбенти. Летальна доза для дорослих – 2-5 г.
Умови зберігання
Дифенін зберігають за температури не вище 25 градусів у недоступному місці для дітей. Термін придатності таблеток складає 4 роки. Мешканці Києва та інших міст України можуть купити Дифенін та БАДи для нервової системи за прийнятними цінами в аптеках мережі «Бажаємо здоров’я». Дізнатися, яка на Дифенін ціна актуальна, переглянути інструкцію від виробника, прочитати відгуки інших покупців, знайти аналоги можна на офіційному сайті мережі. Також є можливість забронювати ліки та вироби медичного призначення і забрати їх в аптеці за вибраною адресою протягом 48 годин після підтвердження замовлення. Досвідчені фармацевти мережі завжди готові надати професійну консультацію у виборі ліків.
Зверніть увагу!
Опис препарату Дифенін на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.
✅ Категорія | Дифенін - інструкція, показання, склад, спосіб застосування |
✅ Кількість препаратів | 2 |
✅ Форма випуску | Таблетки |