Елкоцин - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Форма випуску
Спосіб введення
Кількість в упаковці
Дозування
Фільтр
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 100 мг
Виробник: Київмедпрепарат
Loading ...

Елкоцин: інструкція з використання

Елкоцин – лікарський препарат, що використовується для лікування захворювань шлунково-кишкового тракту, зокрема при гастриті та виразці шлунка. Він належить до фармакологічної групи препаратів для лікування кислотозалежних захворювань. Виробник препарату – українська фармацевтична компанія «Київмедпрепарат» від корпорації Артеріум. Належить до групи засобів, які відпускаються виключно за рецептом лікаря. Придбати Елкоцин, а також інші препарати для травної системи, за прийнятними цінами ви зможете в аптеках мережі «Бажаємо здоров'я».

Форма випуску

Ліки випускаються у формі таблеток, що вкриті плівковою оболонкою. Основною діючою речовиною є ребаміпід в дозі 100 мг. Як допоміжні компоненти використовуються:

  • низькозаміщена гідроксипропілцелюлоза;
  • мікрокристалічна целюлоза;
  • магнію стеарат;
  • гідроксипропіцелюлоза.

Оболонка для таблеток виготовлена з діоксиду титану, поліетиленгліколю та гіпромелози.

У жодному разі не займайтеся самолікуванням. Приймайте Елкоцин виключно за призначенням лікаря, який установить оптимальне дозування та курс лікування.

Показання для застосування препарату Елкоцин

Елкоцин 100 мг призначається для лікування:

  • виразки шлунка;
  • гострого гастриту;
  • патологічних змін слизової оболонки;
  • загострення хронічного гастриту.

Патології шлунка, які лікуються цим препаратом, включають набряк, гіперемію, кровотечі та ерозії.

Режим дозування

Препарат показаний для перорального застосування. При виразці шлунка його варто приймати 3 рази на добу по 1 таблетці (ранок/день/вечір). Для зняття симптомів гострого гастриту, при патології слизової оболонки шлунка та при загостренні хронічного гастриту Елкоцин також приймається 3 рази на день по одній таблетці.

Пацієнтам похилого віку варто приймати ліки з обережністю, оскільки існує ризик порушень роботи травної системи. Дослідження щодо взаємодії препарату на дитячий організм не проводились, тому він не призначається дітям.

Протипоказання

Елкоцин, як і інші препарати проти гастриту та виразки шлунку, протипоказаний пацієнтам із гіперчутливістю до одного або кількох компонентів ліків. Його також не рекомендується призначати при злоякісних захворюваннях шлунку.

На цей час не доведена безпека препарату в період вагітності та лактації, тому в цих випадках він протипоказаний до приймання. Ребаміпід проникає у грудне молоко – під час курсу лікування необхідно перервати вигодовування грудьми.

Ліки можуть спричиняти сонливість і запаморочення, у період його приймання варто відмовитися від керування транспортними засобами.

Особливості препарату Елкоцин

У процесі приймання ліків може спостерігатися зниження тромбоцитів та лейкоцитів. У цьому випадку варто припинити лікування та вжити заходів для відновлення балансу. Елкоцин може спричиняти порушення в роботі печінки й призвести до розвитку жовтяниці. За перших симптомів необхідно провести обстеження та пройти симптоматичну терапію.

Побічні дії

Серед можливих побічних ефектів, що викликаються прийманням елкоцину, відзначають:

  • кров та лімфатична система – тромбоцитопенія, гранулоцитопенія, лейкопенія;
  • імунна система – свербіж, висипання, кропив'янка, медикаментозна екзема;
  • гепатобіліарна система – жовтяниця, порушення у роботі печінки;
  • периферична та центральна нервова система – сонливість, запаморочення, оніміння;
  • шлунково-кишковий тракт – нудота, запор, блювання, діарея, відчуття наповненості живота;
  • дихальна система – важкість дихання, кашель;
  • сечостатева система – біль та набухання молочних залоз, порушення менструального циклу, індукція виділення молока.

Також можуть виникати симптоми гіперчутливості, тривожність, лихоманка, набряки та відчуття стороннього тіла у носогорлі. При виявленні одного або кількох алергічних симптомів варто припинити лікування препаратом.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Одночасне застосування з препаратами під час антихелікобактерної терапії підвищує ефективність лікування. Взаємодія з іншими харчовими продуктами та медикаментами не виявлена.

Передозування

Випадків передозування не виявлено. При перевищенні дози можуть виявлятися симптоми побічних дій: діарея, закреп, сонливість, головний біль, блювання.

Призначається симптоматична терапія проти передозування та промивання шлунка.

Умови зберігання

Препарат варто зберігати у недоступному для дітей місці за температурного режиму не вище 25 градусів Цельсія. Термін придатності в оригінальній упаковці складає 3 роки.

Купити Елкоцин, ціна якого є доступною, завжди можна в аптеках мережі «Бажаємо здоров’я». На сайті доступна вся необхідна інформація про Елкоцин: аналоги, інструкція, вартість та наявність в аптеках різних міст України, зокрема Києва. Тут є можливість забронювати ліки, БАДи й вироби медичного призначення та забрати в аптеці за вибраною адресою протягом 48 годин після підтвердження замовлення.

Редакторська група
Оновлено
29.11.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Елкоцин на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Елкоцин - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 1
✅ Форма випуску Таблетки