Еметон - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

Фільтр Скасувати
Застосувати фільтри
Loading ...
Loading ...
Loading ...

Еметон: інструкція з використання

Еметон є протиблювотним засобом, що усуває нудоту. Препарат запобігає появі нудоти та блювання або усуває ці симптоми після оперативних втручань, цитотоксичної хімієтерапії, променевої терапії. Лікарський засіб не впливає на психомоторну активність пацієнта і не чинить седативного ефекту.

Такі симптоми як нудота та блювання виникають зазвичай у перші 24 години при хімієтерапії. Тому для профілактики призначають одноразову дозу безпосередньо перед початком курсу. Внутрішньовенні ін’єкції або інфузії може призначити тільки лікар, а введення проводять в умовах стаціонару.

Придбати Еметон ампули, а також ліки для травної системи за прийнятними цінами можна в мережі аптек «Бажаємо здоров'я». На офіційному сайті доступна корисна інформація про препарат Еметон: ціна, інструкція, відгуки інших покупців, наявність в аптеках Києва та інших міст України. Скориставшись опцією онлайн-бронювання, можна замовити потрібний засіб на сайті та отримати його у будь-якій аптеці мережі протягом 2 діб, необхідно лише заздалегідь обрати адресу. Звернувшись до кваліфікованого фармацевта, можна більш детально дізнатися про спосіб застосування препарату, доступні аналоги та їх вартість.

Форми випуску

Форма випуску лікарського засобу – розчин для ін’єкцій. В 1 мл розчину міститься 2 мг ондансетрону та допоміжні речовини. Лікарський засіб доступний в ампулах по 2 мл або по 4 мл.

Препарат можна придбати виключно за рецептом лікаря.

Показання до застосування препарату Еметон

Показання до застосування розчину – профілактика та усунення нудоти та блювання, що спричинила хімієтерапія або променева терапія, а також запобігання післяопераційним проявам таких симптомів.

У жодному разі не займайтеся самолікуванням, застосовувати рецептурні протиблювотні препарати, зокрема Еметон, потрібно виключно за призначенням лікаря з дотриманням дозування та курсу лікування.

Режим дозування

Дозування визначається залежно від терапії раку та комбінації режимів хіміє- і променевої терапії. Рекомендується доза 8 мг у вигляді повільної ін’єкції впродовж не менше 30 секунд внутрішньовенно або внутрішньом’язово безпосередньо перед лікуванням. Вищі дози застосовують виключно у вигляді інфузій.

У разі високоеметогенної хімієтерапії дозування складає 8 мг розчину, що не потрібно розводити, у вигляді повільної (30 секунд) внутрішньовенної або внутрішньом’язової ін’єкції перед хімієтерапією. Далі – дворазове внутрішньовенне або внутрішньом’язове введення 8 мг через 2 та 4 години або постійною інфузією 1 мг/годину протягом 24 годин.

Протипоказання

Протипоказаннями є підвищена чутливість до складників розчину. Одночасне застосування ондансетрону разом з апоморфіну гідрохлоридом викликає сильну артеріальну гіпотензію та втрату свідомості.

Особливості препарату Еметон

Пацієнтам, у яких спостерігаються прояви гіперчутливості до інших селективних антагоністів 5НТ3-рецепторів, слід застосовувати препарат з обережністю. Медичні працівники мають відстежувати реакції зі сторони дихальної системи, які є симптомами підвищеної чутливості.

Ондансетрон подовжує інтервал QT, тому спостерігалися випадки тремтіння/мерехтіння шлуночків. Не слід застосовувати ондансетрон пацієнтам із вродженим синдромом подовження QT.

З обережністю лікувати пацієнтів із наступними хворобами:

  • порушення електролітного балансу;
  • застійна серцева недостатність;
  • брадиаритмія.

Перед початком застосування слід скорегувати гіпокаліємію та гіпомагніємію. Також пацієнти мають знати симптоми ішемії міокарда, щоби вчасно відреагувати на можливий розвиток цього стану.

Ондансетрон послаблює перистальтику кишківника, тому можливі ризики виникнення підгострої непрохідності кишківника.

Пацієнти після хірургічних втручань в аденотонзилярній ділянці потребують ретельного нагляду при застосуванні ондансетрону, оскільки це може маскувати виникнення кровотечі.

У дітей, що отримують ондансетрон разом із гепатотоксичними хімієтерапевтичними препаратами, можливі порушення функції печінки.

Жінкам репродуктивного віку при застосуванні ондансетрону потрібно використовувати контрацепцію.

Ондансетрон не слід застосовувати протягом першого триместру вагітності.

Побічні дії

Найчастіші побічні дії, що виникали при застосуванні препарату:

  • головний біль;
  • приливи та відчуття жару;
  • запори.

Також виникали реакції в місці введення розчину. Це біль, почервоніння та печіння в ділянці внутрішньовенної ін’єкції.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Одночасна взаємодія діючої речовини з іншими препаратами не прискорює і не гальмує їх дію. Але є види взаємодій, що заборонені:

  • застосування разом з апоморфином викликає гіпотензію та втрату свідомості;
  • серотонінергічні препарати – СІЗЗС та ІЗЗСН та інші, призводять до виникнення серотонінового синдрому;
  • засоби, що подовжують інтервал QT та/або спричиняють порушення електролітного балансу.

Ондансетрон не взаємодіє з алкоголем, темазепамом, фуросемідом, алфентанілом, трамадолом, морфіном, лідокаїном, тіопенталом або пропофолом.

Передозування

Симптоми передозування – зорові розлади, закрепи тяжкого ступеня, гіпотензія, вазовагальні прояви із транзиторною AV-блокадою ІІ ступеня, а також серотоніновий синдром у дітей. Специфічного антидота не існує, тому у випадку передозування застосовують симптоматичну та підтримувальну терапію.

Умови зберігання

Зберігати при температурі до 25 °C в оригінальній упаковці.

Редакторська група
Оновлено
21.08.2024
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Еметон на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Еметон - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 3
✅ Найдешевший препарат 231,00 ₴
✅ Форма випуску Розчин