Емла - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

Фільтр Скасувати
Застосувати фільтри
Loading ...
Loading ...
Loading ...

Емла: інструкція з використання

Емла – це лікарський препарат, який використовується для місцевої анестезії. Він містить дві діючі речовини із групи анестетиків заміщених амідів – лідокаїн та прилокаїн. Комбінований склад посилює знеболювальні властивості засобу. Місцева анестезія досягається завдяки проникненню діючих речовин у шари епідермісу та дерми. Ступінь знеболення залежить від використаного дозування та часу аплікації. Засіб не чинить негативного впливу на загоєння виразки або на бактеріальну флору, що є однією з переваг і розширяє сферу застосування медикаменту.

Форми випуску

На фармацевтичному ринку України препарат представлений виробником у формі білого м’якого крему з однорідною консистенцією. В 1 г засобу міститься по 25 мг лідокаїну та прилокаїну, а також допоміжні речовини. Продається в тубах (5 г та 30 г). Відпускається без рецепта.

Показання до застосування препарату Емла

На препарат Емла інструкція зазначає, що засіб використовують для поверхневої анестезії, коли необхідно знеболити:

  • ділянки нижніх кінцівок із трофічними виразками перед їхнім очищенням чи хірургічним втручанням;
  • слизові оболонки статевих органів перед хірургічними втручаннями або введенням місцевого анестетика;
  • ділянки м’яких тканин перед проведенням поверхневих хірургічних втручань;
  • ділянку шкіри перед ін’єкцією, введенням периферичного венозного катетера.

Перед нанесенням крему варто ознайомитися з інструкцією до нього та порадитися з лікарем щодо доцільності та безпечності застосування в конкретному клінічному випадку. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я.

Режим дозування

Дозування медикаменту залежать від індивідуальних потреб пацієнта. Стандартні схеми нанесення на ділянки неушкодженої шкіри:

  • знеболення перед введенням голки – близько 2 г крему на 10 см2 під оклюзійну пов’язку, тримати від 1 до 5 годин;
  • перед незначним поверхневим хірургічним втручанням – 1,5-2 г на 10 см2 під пов’язку на 1-5 годин;
  • перед поверхневим хірургічним втручанням зі значною площею – 1,5-2 г на 10 см2 під пов’язку на 2-5 годин;
  • обробка великих площ щойно поголеної шкіри – максимально рекомендоване дозування – 60 г, максимальна площа нанесення – 600 см2, тривалість аплікації – 1-5 годин.

Дозування вказані з урахуванням потреб дорослих пацієнтів і дітей у віці від 12 років.

Спосіб застосування лікарського засобу в разі інших показань:

  • трофічні виразки ніг (лише для дорослих) – 1-2 г/10 см2 під пов’язку, тривалість аплікації від 30 хвилин;
  • поверхнева анестезія шкіри статевих органів – по 1 г/10 см2 на 15 хв для чоловіків і по 1-2 г/10 см 2 на 60 хв для жінок;
  • анестезія слизових оболонок статевих органів – 5-10 г (залежно від площі) на 5-10 хв.

У деяких випадках перед нанесенням анестетика можуть знадобитися антисептичні засоби для додаткової попередньої підготовки шкіри.

Крем може застосовуватися для знеболення шкіри в дітей у віці від народження. Засіб наносять під оклюзійну пов’язку. Дозування не має перевищувати 1 г на 10 см2. Максимально допустима площа нанесення визначається індивідуально, з огляду на вік пацієнта.

Детальну схему дозування містить інструкція виробника.

Протипоказання

Про крем Емла відгуки позитивні. Однак варто врахувати, що засіб має протипоказання до застосування:

  • гіперчутливість до місцевих анестетиків групи заміщених амідів;
  • порушення цілісності шкіри в місці нанесення (рана, атопічний дерматит, активний оперізувальний герпес тощо).

Не наносити на шкіру недоношених немовлят (до 37 тижня вагітності), а також малюків у віці до 1 року, які приймають ліки, що індукують утворення метгемоглобіну.

Особливості препарату Емла

Не рекомендується тримати аплікацію з анестетиком довше, ніж того рекомендує інструкція, оскільки це веде до зниження ефективності знеболення.

Пацієнти з дефіцитом глюкозо-6-фосфатдегідрогенази або ідіопатичною метгемоглобінемією мають підвищений ризик метгемоглобінемії від препарату Емла. Метиленовий синій їм не призначається, бо він неефективний і може окиснювати гемоглобін.

При нанесенні крему навколо очей необхідно бути обережним, адже засіб може сприяти подразненню.

Не рекомендовано застосовувати крем на ділянку пошкодженої барабанної перетинки.

Пацієнти, які приймають такі антиаритмічні препарати III класу, як аміодарон, повинні перебувати під ретельним наглядом та проходити моніторинг ЕКГ через можливий додатковий вплив на серце.

Крем Емла містить поліетоксильовану гідрогенізовану рицинову олію, яка може спричинити шкірні реакції.

З обережністю застосовувати особам з атопічним дерматитом, а також під час вагітності.

У разі клінічної необхідності препарат Емла можна застосовувати під час годування груддю.

Побічні дії

Найбільш поширені побічні дії крему: відчуття печіння, почервоніння, набряк, відчуття тепла та блідість в місці нанесення.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Діючі речовини крему можуть вступати у взаємодію з фенітоїном, сульфаніламідами, фенобарбіталом та деякими іншими препаратами, сприяючи збільшенню рівня метгемоглобіну в організмі. Після одночасного застосування з місцевими анестетиками можливий адитивний ефект. У разі поєднання з бета-блокаторами, циметидином та деякими іншими препаратами кліренс лідокаїну знижується, що може призвести до токсичних плазмових концентрацій останнього.

Усі фармакологічні комбінації необхідно погоджувати з лікарем, особливо, якщо вже застосовуються засоби для лікування захворювань шкіри чи інші препарати для місцевого нанесення.

Передозування

У разі дотримання рекомендованої схеми застосування ризик передозування малоймовірний.

Проте у разі передозування можливі такі симптоми: підвищене потовиділення, блідість шкіри, запаморочення, головний біль, порушення зору, шум у вухах, двоїння в очах, зниження артеріального тиску, брадикардію, аритмію, сонливість, озноб, оніміння кінцівок, занепокоєння, судоми, шок і зупинку серця. тощо.

Умови зберігання

Засіб необхідно зберігати в оригінальній упаковці виробника за температури до +30°С. Не заморожувати.

У мережі аптек «Бажаємо здоров’я» в Києві та інших містах України можна придбати сертифіковані медикаменти. Вартість препаратів залежить від форми випуску, складу, концентрації діючої речовини, виробника. Скориставшись допомогою кваліфікованих фармацевтів мережі, вдасться швидко відшукати потрібні ліки та забронювати їх за прийнятними цінами. Отримати замовлення можна в одній з аптек мережі за найбільш зручною для вас адресою.

Зверніть увагу!

Опис препарату Емла на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Емла - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 2
✅ Найдешевший препарат 644,50 ₴
✅ Форма випуску Крем