Ентерожерміна - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Виробник
Країна
Первинна упаковка
Форма випуску
Спосіб введення
Кількість в упаковці
Об'єм
Фільтр
Форма випуску: Суспензія
Виробник: Opella Healthcare Italia
Loading ...
Форма випуску: Суспензія
Виробник: Opella Healthcare Italia
Loading ...
Форма випуску: Капсули
Виробник: Opella Healthcare Italia
Loading ...
Виробник: Санофі
Loading ...
Форма випуску: Суспензія
Виробник: Санофі
Loading ...

Ентерожерміна: інструкція з використання

Форма випуску

Показання до застосування Ентерожерміни

Режим дозування

Протипоказання

Особливості Ентерожерміни

Побічні ефекти

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та їжею

Передозування

Умови зберігання

Використана література

Мікрофлора кишківника – складна екосистема організму, яка виконує одночасно кілька функцій: метаболічну, харчову, захисну та імунну. У складі нормальної мікробіоти міститься понад 400 видів мікроорганізмів, де 90% – аероби, 9% – анаероби та 1% – бактерії-пробіотики. Активність останніх вимірюється в колонієутворювальних одиницях (КУО). Вони формують залишкову (транзиторну) мікрофлору, мають високу активність проти патогенів і забезпечують необхідні умови для створення здорової мікробіоти. До них належить спороутворювальна бактерія Bacillus clausii – основний компонент препарату Ентерожерміна.

Згідно з дослідженнями, щоб підтримати здоров'я шлунково-кишкового тракту, достатньо 20 мільярдів КУО на день. Але коли в травному тракті спостерігаються порушення, їх кількість може бути збільшена до 100 млрд КУО.

Головна особливість Bacillus clausii – її міцна оболонка (спора), завдяки якій вона може проходити шлунково-кишковий бар'єр без ушкоджень, зберігати при цьому живучість та активність. Тільки коли бацила потрапляє в кишківник, знаходить сприятливе середовище для виживання та розмноження, вона скидає оболонку й активується.

Bacillus clausii знижує інтенсивність або повністю нейтралізує:

  • дисбактеріоз, що виник через незбалансоване харчування, харчове отруєння або прийом антибіотиків;
  • дисвітаміноз, пов'язаний з дефіцитом чи «гіперефективністю» будь-яких вітамінів в організмі.

Щоб нормалізувати мікрофлору кишківника, рекомендують прийом пробіотиків Ентерожерміна. В одній дозі препарату міститься більше 20 млрд КУО (2х109), що дозволить збалансувати мікробіоту за умови прийому 2-3 рази на добу протягом кількох днів.

Препарат належить не тільки до пробіотиків, але і біоентересептиків, завдяки антибактеріальній властивості Bacillus clausii.

Користь бацили для ШКТ:

  • пригнічення активності патогенних мікроорганізмів у кишківнику;
  • створення сприятливих умов для розмноження «хороших» бактерій;
  • поліпшення розщеплення та всмоктування їжі;
  • зміцнення місцевого та системного імунітету;
  • самостійний синтез вітамінів, особливо групи В, дефіцит яких спостерігається при прийомі антибіотиків чи хіміотерапії.

Бацила зберігає активність протягом 30 днів, після чого природним чином залишає організм.

Форми випуску

В аптеці представлені:

  • капсули – 12 шт/уп;
  • суспензія у флаконі (звичайна та Форте) – 10 штук по 5 мл в одній упаковці.

Ентерожермін у таблетках не випускається. Тому за бажання купити засіб у твердій лікарській формі необхідно вибирати капсули. У кожній з них міститься Bacillus clausii 2х109.

Така сама кількість корисної бактерії знаходиться в 5 мл суспензії. Варіант Форте відрізняється подвійним вмістом бацили – 4х109, що дозволяє застосовувати пробіотик 1 раз на день.

Обидві лікарські форми призначені для перорального застосування, практично не відрізняються ціною, належать до безрецептурних препаратів і доступні для онлайн-замовлення з доставкою.

Показання до застосування Ентерожерміни

Препарат у капсулах та суспензію призначають:

  • для лікування та профілактики дисбактеріозу кишківника;
  • для лікування та профілактики ендогенного дисвітамінозу, який виник на тлі дисбактеріозу через порушення засвоєння вітамінів у шлунково-кишковому тракті.
  • як допоміжну терапію для відновлення мікробіоти кишківника після антибактеріального лікування або хіміотерапії.

Суспензія Ентерожерміна показана дітям, які перебувають на грудному вигодовуванні, у разі гострих або хронічних захворювань травного тракту, спровокованих дисбактеріозом кишківника, інтоксикацією організму або дисвітамінозом.

Режим дозування

Капсули Ентерожерміна призначені для дорослих та дітей віком від 5 років. Дітям до 5 років призначають засіб у формі суспензії, яку можна давати немовлятам з 28-го дня життя (від 4-х тижнів).

Дозування:

  1. Капсули:
  • дорослі – 2-3 капсули на день;
  • діти віком від 5 років – 1-2 капсули на день.
  1. Суспензія:
  • дорослі – 2-3 флакони на день, Форте – 1 флакон на день;
  • діти від 28 днів до 18 років – 1-2 флакони на день.

Спосіб прийому:

  • Капсули – ковтають цілком, не розжовують та запивають водою.
  • Суспензія – вміст флакона можна приймати нерозведеним. Але для зручності рекомендують розвести у невеликій кількості води, чаю, молока, апельсинового соку. Необхідно приймати з рівними інтервалами (3-4 години). Щоб уникнути забруднення ліків, флакон слід розкривати перед безпосереднім прийомом.

Ентерожерміна для дітей та дорослих приймається як до, так і після їжі. Але при одночасному прийомі з антибіотиками слід дотримуватись часових інтервалів. Якщо антибактеріальний препарат приймається з проміжків 8 годин, то пробіотик через 4 години після нього, тобто, 1 раз між двома прийомами антибіотиків.

Тривалість застосування залежить від тяжкості захворювання та відповіді організму на прийом препарату. При легких чи гострих формах достатньо 5–10 днів. Грудничкам, які мають хронічні захворювання ШКТ, – до 1 місяця.

Протипоказання

Препарат не призначають при підвищеній чутливості до основного або допоміжних компонентів препарату.

Особливості Ентерожерміни

Лікарський засіб не можна вводити ін'єкційним чи іншим способом, щоб не спровокувати тяжкі анафілактичні реакції.

У флаконі з суспензією можуть бути видимі частинки, що вказує на агрегацію бацили. Тому перед вживанням вміст необхідно струсити.

Ентерожерміну можна приймати з першого дня прийому антибіотиків.

Bacillus clausii не взаємодіє з пеніциліном, тетрацикліном, макролідами, аміноглікозидами (виняток – гентаміцин, амікацин), хлорамфеніколом, тіамфеніколом, лінкоміцином, кліндаміцином, ізоніазидом, циклосерином, новобіоцином, рифампіцином, налідиксовою та піпемідовою кислотою метронідазолом. Завдяки чому зберігає активність у комбінації практично з усіма антибіотиками.

Але стійкість до певної групи антибактеріальних речовин залежить від лікарської форми. Тому перед застосуванням необхідно ознайомитися з інструкцією, щоб уточнити, з якими антибіотиками не взаємодіють капсули або суспензія.

Засіб дозволений у період вагітності та лактації.

Прийом Ентерожерміни не впливає на швидкість реакції.

Побічні ефекти

Негативні реакції можуть виникнути з боку імунної системи у вигляді висипу на шкірі, ангіоневротичного набряку.

За наявності у хворого інфекційного захворювання або паразитарної інвазії може виникнути бактеріємія на тлі ослабленого імунітету.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та їжею

Немає даних про взаємодію з іншими препаратами, крім антибактеріальних.

Передозування

На даний момент немає відомостей про випадки передозування.

Умови зберігання

За температури не вище 30°С у недоступному для дітей місці.

Використана література

Редакторська група
Оновлено
16.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Ентерожерміна на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Ентерожерміна - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 6
✅ Форма випуску Капсули, Суспензія