Езорма - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

Фільтр Скасувати
Застосувати фільтри
Loading ...
Loading ...
Loading ...

Езорма: інструкція з використання

Езорма – препарат, що застосовується для лікування кислотозалежних захворювань травної системи. Належить до фармакотерапевтичної групи інгібіторів протонної помпи.

Активна речовина – езомепразол, який є S-ізомером омепразолу. Фармакотерапевтичні властивості сполуки спрямовані на зниження кислотності шлунка. Потрапляючи в кисле середовище шлунка, езомепразол, який має основні властивості, впливає на кислотну помпу та пригнічує базальну і стимульовану секрецію кислоти.

Форми випуску

Препарат Езорма на фармацевтичному ринку представлений у лікарській формі порошку, призначеного для приготування розчину для ін’єкцій та інфузій. Випускається у флаконах, наповнених пористою масою або порошком білого чи майже білого кольору. В 1 флаконі міститься 40 мг езомепразолу. 

На лікарський засіб Езорма ціна встановлена за 1 флакон 40 мг.

В аптеках відпускається за рецептом лікаря.

Показання до застосування препарату Езорма

Із застосуванням препарату Езорма лікують розлади кислотності шлунка у випадках, коли застосування ліків у пероральній формі неможливе або не дає бажаного результату.

Показання до застосування езомепразолу методом ін’єкції чи інфузії:

  • гастроезофагеальна рефлюксна хвороба (ГЕРХ), що супроводжується езофігітом та/або тяжкими симптомами рефлюксу;
  • антисекреторна терапія для дітей 1–18 років при неможливості перорального приймання, зокрема при ГЕРХ з ерозивним езофагітом або вираженими симптомами рефлюксу;
  • виразки шлунка, пов’язані з терапією нестероїдними протизапальними засобами;
  • запобігання появі виразки шлунка та дванадцятипалої кишки на тлі застосування НПЗЗ у пацієнтів із групи ризику;
  • профілактика рецидиву після ендоскопічного лікування гострої кровотечі, зумовленої виразкою шлунка чи дванадцятипалої кишки.

Щоб препарати від гастриту та виразки шлунка дали очікуваний результат і не спричинили небажаних побічних ефектів, важливо дотримуватися інструкції та рекомендацій лікаря. Не займайтеся самолікуванням, адже воно може бути шкідливим для вашого здоров’я.

Режим дозування

Щодо способів застосування і дозування засобу Езорма, інструкція від виробника дає такі рекомендації:

  • антисекреторна терапія – залежно від стану пацієнта добова доза становить від 20 до 40 мг 1 раз на добу, внутрішньовенно;
  • підтримання гемостазу та профілактика рецидиву кровотечі – 80 мг методом болюсної інфузії протягом 30 хвилин, далі – у вигляді тривалої внутрішньовенної інфузії зі швидкістю 8 мг/год протягом 72 годин.

Введення препарату будь-яким зі способів повинен виконувати досвідчений медпрацівник із дотриманням інструкції та стерильності. Після парентерального лікування слід перейти на пероральні засоби, що пригнічують кислотну секрецію.

Протипоказання

Типові протипоказання до застосування препарату Езорма – підвищена чутливість до езомепразолу, інших заміщених бензимідазолів чи будь-якої речовини, що входить до складу засобу. Не застосовувати одночасно з нелфінавіром.

Особливості препарату Езорма

За наявності у пацієнта тривожних симптомів (непередбачуване значне зниження маси тіла, дисфагія, періодичне блювання, мелена, гематемезис), виразки шлунка (діагностована чи підозрювана), перед застосуванням езомепразолу важливо виключити злоякісне захворювання. Препарат Езорма може маскувати симптоми злоякісної хвороби та затримувати встановлення діагнозу.

У зв’язку з недостатністю інформації щодо впливу езомепразолу на організм у період вагітності та лактації, вагітним препарат Езорма призначають з особливою обережністю, а жінкам, які годують грудьми, цей засіб не рекомендований.

Езомепразом має мінімальний вплив на здатність керувати транспортними засобами та іншими механізмами. Але варто взяти до уваги, що в деяких осіб препарат може спричиняти запаморочення та нечіткість зору.

Побічні дії

У деяких випадках застосування препарату Езорма може супроводжуватися небажаними побічними діями. Найчастіше це нудота, діарея, біль у животі, головний біль. У разі появи цих чи інших незвичних симптомів у час терапії варто звернутися до лікаря для оцінки стану.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Можлива взаємодія препарату Езорма з активними речовинами інших ліків. Для уникнення небажаних реакцій перед застосуванням необхідно прочитати інструкцію до препаратів і проконсультуватися з лікарем.

Передозування

Після передозування засобом Езорма можливі небажані прояви з боку шлунково-кишкового тракту, слабкість. У разі виникнення такої ситуації рекомендується медичний нагляд і симптоматичне лікування.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці в недоступному для дітей місці за температури, що не перевищує +25°C. Не застосовувати після закінчення терміну придатності, який становить 2 роки.

В мережі аптек «Бажаємо здоров’я» можна купити Езорма та інші якісні препарати для травної системи та обміну речовин за прийнятними цінами. Тут клієнтам пропонують великий вибір ліцензованих медикаментів від українських і закордонних виробників. Вартість препаратів, а також адреси аптек, де вони представлені вказана на офіційному сайті мережі.

Скориставшись опцією онлайн-бронювання, можна замовити необхідні ліки. Забрати замовлення можна в аптеці за вибраною адресою в Києві та інших містах України (крім тимчасово окупованих територій) у зручний час протягом 48 годин після СМС-підтвердження.

Редакторська група
Оновлено
09.03.2025
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Езорма на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Езорма - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 1
✅ Найдешевший препарат 279,00 ₴
✅ Форма випуску Порошок