Фемостон Конті: інструкція з використання
Фемостон Конті – це комбінований лікарський засіб, що належить до групи гормональних препаратів, призначених для лікування захворювань сечостатевої системи у жінок. В ролі активних компонентів засобу використані аналоги статевих гормонів – естрадіолу гемігірадат і дидрогестерон.
Естрадіол компенсує дефіцит естрогенів в організмі та допомагає зменшити прояви менопаузи, включаючи припливи, безсоння та сухість слизової оболонки інтимної зони. А додавання до терапії дидрогестерону (аналог прогестерону) знижує індукований естрогенами ризик гіперплазії ендометрія. Завдяки цьому препарат ефективно полегшує симптоми естрогенного дефіциту у жінок у постменопаузальному періоді та запобігає остеопорозу.
Форми випуску
Засіб випускається у лікарській формі таблеток, вкритих плівковою оболонкою. Препарат доступний у двох варіантах дозування – класична формула і Фемостон Конті міні, ціна яких дещо відрізняється.
Класичний Фемостон Конті містить активні речовини в такому дозуванні:
- естрадіол – 1 мг;
- дидрогестерон – 5 мг.
В 1 таблетці Фемостон Конті міні діючі речовини містяться у такій кількості:
- естрадіол – 0,5 мг;
- дидрогестерон – 2,5 мг.
Препарат в обох варіантах дозування випускається в пачках по 28 таблеток. В аптеці відпускається за рецептом лікаря.
Показання до застосування препарату Фемостон Конті
Типове показання до застосування препарату в обох варіантах дозування – замісна гормональна терапія для усунення у жінок симптомів, спричинених дефіцитом естрогенів. Ліки варто застосовувати не раніше, ніж через 12 місяців з часу останньої менструації.
Класичний Фемостон Конті інструкція рекомендує застосовувати жінкам у постменопаузний період для профілактики остеопорозу.
Будь-які препарати, що містять жіночі гормони, можна вживати лише після консультації з лікарем. Візьміть до уваги, що самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я.
Режим дозування
Класичний і Фемостон Конті міні застосовують безперервно по 1 таблетці щодня впродовж кожного 28-денного циклу. Дозування підбирають індивідуально, відповідно до клінічної картини. Таблетки можна вживати незалежно від їди. Для лікування дефіциту естрогенів у жінок після менопаузи слід застосовувати найменшу ефективну дозу, а термін лікування має бути мінімальним.
У випадку пропущеної дози таблетку необхідно прийняти якомога швидше, за умови, що минуло не більше 12 годин. Якщо минуло більш як 12 годин, пропущену дозу не приймати, а дочекатися часу приймання наступної дози, відповідно до схеми.
Протипоказання
Засіб має протипоказання. Основні з них:
- гіперчутливість до будь-якого компонента таблеток;
- діагностовані чи підозрювані рак молочної залози, естрогензалежні злоякісні пухлини, прогестагензалежні новоутворення;
- нелікована гіперплазія ендометрія;
- генітальна кровотеча нез’ясованої етіології;
- тромбоемболічні та тромболітичні розлади;
- порфірія.
Із застосуванням препарату не рекомендується лікувати гормональні порушення у жінок із захворюваннями печінки. Також лікарський засіб не застосовують для лікування жінок репродуктивного віку та дітей.
Особливості препарату Фемостон Конті
Доцільність застосування замісної гормональної терапії потрібно регулярно оцінювати, принаймні раз на рік, і продовжувати лише за умови, що користь перевищує ризики.
Препарат слід застосовувати з обережністю при лейоміомі, артеріальній гіпертензії, цукровому діабеті, жовчнокам'яній хворобі, мігрені, системному червоному вовчаку, епілепсії, бронхіальній астмі, отосклерозі та менінгіомі. Через наявність у складі лактози, вживання засобу не рекомендовано пацієнтам з її непереносністю.
Компоненти препарату не вливають на здатність керувати автомобілем чи іншими механізмами.
Засіб не призначений для застосування у період вагітності чи годування грудьми.
Побічні дії
Залишаючи про препарат Фемостон Конті відгуки, пацієнти найчастіше вказують на такі побічні дії засобу:
- головний біль;
- біль у животі;
- біль у спині;
- чутливість та/або біль молочних залоз.
У разі виникнення цих чи інших незвичних симптомів рекомендується звернутися до лікаря для отримання консультації та оцінки ситуації. З повним переліком можливих побічних ефектів можна ознайомитися в інструкції виробника.
Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами
Дослідження лікарських взаємодій не проводилися. Щоб уникнути небажаних побічних реакцій та зміни властивостей препаратів, перед одночасним застосуванням кількох засобів необхідно ознайомитися з інструкцією до них і проконсультуватися з лікарем.
Передозування
Передозування препаратом Фемостон Конті може спричинити нудоту, блювання, запаморочення, біль у животі, сонливість, чутливість молочних залоз. Оскільки активні компоненти засобу мають низьку токсичність, малоймовірно, що після передозування знадобиться специфічна терапія.
Умови зберігання
Таблетки необхідно зберігати в оригінальній упаковці виробника в недоступному для дітей місці за температури не вище +30°C. Не застосовувати після закінчення терміну придатності.
В мережі аптек «Бажаємо здоров’я» є великий вибір гормональних препаратів для жінок, зокрема контрацепція та ліки для полегшення симптомів менопаузи, які можна придбати за прийнятними цінами в Києві та інших містах України (окрім тимчасово окупованих територій). Вартість медикаментів залежить від складу, виробника, дозування. Щоб купити Фемостон Конті, ціна якого вказана на офіційному сайті мережі аптек, замовляйте препарат онлайн з доставкою чи отримуйте самовивозом у своєму місті.
Зверніть увагу!
Опис препарату Фемостон Конті на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.
✅ Категорія | Фемостон Конті - інструкція, показання, склад, спосіб застосування |
✅ Кількість препаратів | 2 |
✅ Найдешевший препарат | 722,00 ₴ |
✅ Форма випуску | Таблетки |