Фталазол - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

Фільтр Скасувати
Застосувати фільтри
Loading ...
Loading ...
Loading ...

Фталазол: інструкція з використання

Форми випуску

Показання до застосування Фталазолу

Режим дозування

Протипоказання

Особливості Фталазолу

Побічні дії

Взаємодія з іншими медикаментами та продуктами харчування

Передозування

Умови зберігання

Використана література

Фталазол – сульфаніламідний протимікробний засіб, який використовується для лікування кишкових інфекцій. Препарат має широкий спектр дії. Ефективний у терапії хвороб, викликаних як грампозитивними, так і грамнегативними мікробами-збудниками. Фталазол порушує продукцію факторів зростання бактерій, чим і зумовлена його бактеріостатична дія.

Препарат довго знаходиться у просвіті тонкого кишківника, оскільки його всмоктування із травного тракту відбувається повільно. Там він розпадається та утворює активний метаболіт сульфатіазол, який і має протимікробний ефект. Завдяки тому, що Фталазол довго залишається в тонкому кишківнику, створюється висока концентрація препарату, необхідна для ефективного усунення кишкових інфекцій. Пігулки Фталазол можна придбати у багатьох аптеках України, а також замовити з доставкою. Ціна Фталазолу варіюється в залежності від мережі аптек та міста продажу.

До складу препарату входить 500 мг активної речовини – фталазолу, а також різні допоміжні речовини.

Препарат відпускається без рецепта.

Форми випуску

Медичний препарат випускається у вигляді таблеток білого кольору, плоскої циліндричної форми, які мають риску, фаску.

Показання до застосування Фталазолу

Основними показаннями Фталазолу є:

  • дизентерія у гострій формі;
  • фаза загострення хронічної дизентерії;
  • запальні процеси у шлунково-кишковому тракті (коліт, ентероколіт, гастроентерит);
  • профілактика появи інфекції як ускладнення проведеного оперативного втручання на кишківнику.

Режим дозування

Фталазол використовується в різних дозах, які визначаються лікарем індивідуально для кожного пацієнта в залежності від показань. Виходячи з інструкції від виробника, препарат призначений для використання внутрішньо дітьми віком від 3 років, а також дорослими.

Для дорослих та дітей з 12 років:

  • Дизентерія у гострій формі: перші 2 дні терапії лікарський засіб рекомендується приймати по 6 г на день (1 г кожні 4 години), 3-4 день – знизити дозу до 4 г на день (1 г кожні 6 годин), 5-6 день – доза повинна становити 3 г на день (1 г кожні 8 годин). При цьому курсова доза складатиме від 25 до 30 г. Далі слід витримати паузу в 5-6 днів і провести другий курс терапії: 1-2 день – 5 г на добу (1 г кожні 4 години, вночі – через 8 год) , 3-4 день – 4 г на день (1 г кожні 4 години, без нічного прийому); 5 день – 3 г на день (1 г кожні 4 години, без нічного прийому). Таким чином, курсова доза – 21 г. Якщо перебіг хвороби легкий, то лікар може зменшити курсове дозування до 18 г. Максимальна разова доза становить 2 г, добова – 7 г.
  • Терапія інших хвороб: 2-3 день – 1-2 г через кожні 4–6 год, 4–6 день – 0.5-1 г кожні 4-6 год.

Для дітей віком від 3 до 12 років:

  • Дизентерія у гострій формі: 3–7 років – 500 мг за один прийом, 7–12 років – 500–750 мг за один прийом, 4 рази на день. Курс терапії може становити до 7 днів.
  • Терапія інших хвороб: 1 день необхідно приймати з розрахунку 100 мг/кг маси тіла дитини на добу. Використовується у рівних дозах через кожні 4 години без нічного прийому. У наступні дні терапії – по 250–500 мг через 6–8 годин. Курс терапії становить трохи більше 7 днів.

Якщо дитині важко проковтнути таблетку, її необхідно ретельно подрібнити та розвести в невеликій кількості охолодженої кип'яченої води.

Протипоказання

Препарат заборонено використовувати при наявності:

  • високої індивідуальної чутливості до компонентів лікарського засобу;
  • базедової хвороби;
  • хвороб крові;
  • гострої форми гепатиту.

Особливості Фталазолу

Перед прийомом лікарського засобу необхідно проконсультуватися з лікарем. Кваліфікований фахівець зможе визначити, чи доцільний прийом цього препарату, а також призначити необхідне дозування та тривалість терапії.

Використання препарату має обмеження: Фталазол дітям не можна приймати до 3 років. Крім цього, у хворих із захворюваннями нирок (нефроз, нефрит) прийом препарату повинен бути під контролем лікаря.

В ході досліджень отримано інформацію, що Фталазол здатний проникати через плацентарний бар'єр і негативно впливати на плід, тому слід виключити застосування цього препарату вагітним. Крім цього, лікарський засіб здатний проникати в грудне молоко, тобто в період лактації також не слід застосовувати цей препарат.

Фталазол не змінює швидкість реакцій, тому в терапевтичних і профілактичних дозах його можна використовувати пацієнтами, які керують автотранспортом чи займаються роботою з іншими механізмами.

Оскільки препарат пригнічує зростання E. coli, продукція вітамінів групи В в організмі знижується. Раціональним буде сумісний прийом Фталазолу з вітамінними препаратами цієї групи.

За відсутності лікувального ефекту, а також при погіршенні самопочуття або появі побічних реакцій, необхідно припинити використання Фталазолу та звернутися до лікаря за консультацією з метою корекції терапії.

Побічні дії

Препарат має гарну переносимість у більшості пацієнтів. При прийомі протимікробних сульфаніламідних препаратів системні побічні ефекти з'являються рідко, оскільки препарат всмоктується в малих кількостях.

Серед можливих побічних ефектів слід виділити:

  • зміни крові (поява апластичної анемії, агранулоцитозу);
  • виникнення реакції підвищеної чутливості до компонентів лікарського засобу (у тому числі алергія, лихоманка, поява висипу та сверблячки);
  • нестача вітамінів групи В.

Взаємодія з іншими медикаментами та продуктами харчування

Пацієнтам, які приймають якісь ліки, необхідно проконсультуватися з лікарем щодо можливості одночасного використання цих препаратів з Фталазолом.

У терапії різних хвороб препарат може застосовуватися разом із антибіотиками, посилюючи їхню дію. Фталазол раціонально використовувати разом із сульфаніламідами, які мають гарне всмоктування.

Препарат не можна застосовувати одночасно з:

  • ентеросорбентами;
  • проносними;
  • вікасолом;
  • хлоридом кальцію;
  • статевими гормонами;
  • саліцилатами;
  • нітрофуранами;
  • оксациліном;
  • пара-аміносаліциловою кислотою.

Застосування мієлотоксичних препаратів паралельно з Фталазолом може посилити його гематотоксичність.

Передозування

При передозуванні Фталазолом можуть виникнути побічні ефекти. Також при передозуванні лікарським засобом виникає нестача фолієвої кислоти, що спричиняє зміни в крові (макроцитоз, панцитопенія). Щоб запобігти цим реакціям, необхідно приймати спільно з Фталазолом препарати з фолієвою кислотою або кальцій фолінат.

Передозування препаратом усувається шляхом припинення його застосування. Крім того, терапія спрямована на усунення проявів, спричинених передозуванням.

Умови зберігання

Препарат повинен зберігатись у недоступному для дітей місці в оригінальній упаковці від виробника. Температура зберігання Фталазолу становить трохи більше 25 °С.

Використана література

Редакторська група
Оновлено
16.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Фталазол на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Фталазол - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 3
✅ Найдешевший препарат 75,40 ₴
✅ Форма випуску Таблетки