Фуцис: інструкція з використання
Показання для застосування Фуцису
Взаємодія з іншими лікарськими засобами та їжею
Фуцис – це лікарський засіб, що належить до групи протигрибкових препаратів системної дії.Склад препарату:
- флуконазол;
- моногідрат лактози;
- целюлоза;
- тальк;
- магнію стеарат;
- крохмальгліколят натрію;
- кроскармелоза натрію.
Усі перелічені компоненти крім діючої речовини – допоміжні та не мають терапевтичного значення. Флуконазол – це хімічна сполука, що має виражену фунгіцидну активність. Його дія обумовлена порушенням метаболічних процесів у мембрані грибкової клітини. У таких умовах вона не може виконувати належні функції та гине.
Завдяки заявленим властивостям флуконазол активний щодо різних видів Candida, криптококів, а також цвілевих грибків (гістоплазми, бластоміцети та кокцидіоїди).
Флуконазол при нераціональному застосуванні здатний впливати на гормональний баланс, проте дозування, зазначені в інструкції Фуцису, є абсолютно безпечними та не впливають на метаболізм людського організму.
Форми випуску
Купити Фуцис в аптеках України можливо у кількох формах:
- таблетки у дозі 50, 100, 150 та 200 мг діючої речовини;
- розчинні таблетки у дозі 50 мг;
- гель у тубі з концентрацією флуконазолу 5 мг на 1 г засобу.
Таблетки зовні білі, мають скошені краї та лінію розлому по центру.
Системне застосування можливе за умови прийому препарату всередину, а гель використовується для місцевого нанесення в місцях зовнішніх уражень. Форма підбирається відповідно до захворювання, виявленого у конкретного пацієнта.
Показання до застосування Фуцису
Існує два основні клінічно виправдані показання для застосування таблетованої форми медикаменту:
- гостра форма вагінального кандидозу, коли об'єм уражень занадто великий для місцевого лікування;
- гостра форма кандидозного баланіту, при якому нанесення на слизові оболонки місцевих засобів недостатньо ефективно.
Гель Фуцис призначається лікарем, коли інфекційне ураження має досить малу площу, інтенсивність і швидкість поширення.
Використовувати цей лікарський засіб вважається можливим до проведення тестів на чутливість, оскільки відомо про його ефективність щодо найпоширенішого збудника – Candida albicans.
Режим дозування
Спосіб застосування – пероральний або нашкірний. З їжею ніяк не пов'язаний. У дорослих пацієнтів одноразово застосовується у дозі 150 мг. Таке дозування актуальне для всіх, хто не має патологічних уражень органів та систем. Знижувати його необхідно за наявності ниркової та печінкової недостатності. У дітей препарат зазвичай не застосовується до підліткового віку.
Протипоказання
Вживання таблеток або нанесення гелю протипоказане у таких випадках:
- Виявлення у пацієнта індивідуальної непереносимості чи гіперчутливості до флуконазолу. Як правило, це пов'язано з непереносимістю будь-яких азольних сполук. Перед тим, як почати приймати ліки, варто проконсультуватися з лікарем, щоб уникнути подібних наслідків.
- Чутливість до допоміжних речовин. Пацієнтам з лактазною недостатністю заборонено вживати будь-які засоби, у складі яких заявлено лактозу.
- Паралельне застосування терфенадину та Фуцису протягом тривалих термінів. На ранніх етапах ускладнень не спостерігається, проте згодом при їх багаторазовому перетині прийом необхідно припинити.
- У разі потреби використання таких препаратів як Цизаприд, Терфенадин, Астемізол, Пімозід, Хінідин, Еритроміцин. Всі зазначені сполуки впливають на довжину інтервалу QT і в поєднанні з флуконазолом здатні призводити до пароксизмальної шлуночкової тахікардії, що є небезпечним станом для життя.
- Під час лактації. Зазначений медикамент активно проникає в грудне молоко, що може негативно позначитися на мікробіомі здорової дитини. Слід припинити його використання чи годування груддю.
- Під час першого триместру вагітності. Застосування у першому триместрі призводить до сильного підвищення ризику спонтанного аборту, а сама речовина має виражений тератогенний ефект (дисплазія вушних раковин, викривлення стегнової кістки, брахіцефалія).
Особливості Фуцису
Оскільки флуконазол має системний вплив на організм людини, слід пам'ятати про його вплив на такі системи:
- Серцево-судинна. Саме азольне з'єднання уповільнює струм іонів калію через натрій-калієві канали, що призводить до подовження інтервалу QT. За умови відсутності патологій провідності ліки не вплинуть, проте слід з обережністю призначати його пацієнтам з порушеннями роботи серця, гіпокалієміями різного генезу і тим, хто приймає препарати, що впливають на провідність.
- Гепатобіліарна. Медикамент має деяку гепатотоксичність, прояви якої у здорових людей проходять одразу після припинення терапії або не виникають зовсім. В умовах наявних уражень печінки можуть з'являтися виражена астенія, жовтяниця, диспептичні прояви (постійна нудота та блювання). Змінюються також лабораторні показники.
- Сечовивідна. Як правило, вимагає зниження дози флуконазолу, оскільки виведення його з організму сповільнюється. За збереження звичайної дози виникне неконтрольоване підвищення його концентрації у крові.
- Ендокринна. Деякі азольні сполуки здатні впливати на функцію надниркових залоз, тому використання Фуцису є приводом до моніторингу їхнього стану.
- Шкіра. У пацієнтів, схильних до гіперергічних реакцій, виникає ризик розвитку дерматологічних побічних ефектів.
Побічні ефекти
Реакції можна розділити на кілька груп відповідно до локалізації:
- З боку імунної системи. Можливі аллергічні прояви – висип (у тому числі бульозний та еритематозний), анафілактичні реакції. Зустрічаються переважно у людей, схильних до гіперергічних реакцій.
- Нервова система. При підвищенні дози та у чутливих до компонентів пацієнтів можуть спостерігатися судомний синдром, парестезії, різні порушення та спотворення смакових відчуттів. Деякі люди відзначають запаморочення, які можуть призводити до втрати рівноваги та вертиго.
- Серцево-судинна. Рідко виникають пароксизмальні шлуночкові тахікардії типу «пірует», які у важких випадках можуть призводити до станів, що загрожують життю.
- Шлунково-кишковий тракт. В основному – диспептичні прояви (нудота та блювання), біль у животі. Іноді – діарея.
- Гепатобіліарна. Зміна лабораторних показників, транзиторна жовтяниця. У тяжких випадках – гепатоцелюлярний некроз, запальні реакції.
- З боку шкірних покривів. Відзначалися медикаментозний дерматит, епідермальний некроліз, набряк Квінке, алопеція (часткова або повна втрата волосяного покриву), екзантематозний пустульоз, кропив'янка. Може бути підвищене потовиділення.
- Система крові. Рідко відзначаються анемії, при тяжких ураженнях — панцитопенія (недостатність всіх формених елементів).
Взаємодія з іншими лікарськими засобами та їжею
Виділяють наступні варіанти використання Фуцису паралельно з іншими ліками:
- ЛЗ, спільне застосування з якими протипоказане. Цизаприд, Терфенадин, Астемізол, Пімозід, Хінідин та Еритроміцин у поєднанні з Фуцисом негативно впливають на серцеву провідність.
- Не рекомендується приймати одночасно з Галофантріном. Концентрація в плазмі останнього через це зростає, що призводить до передозування.
- Потребує спостереження комбінація з аміодароном. У деяких пацієнтів спостерігалися порушення ритму.
- Необхідне коригування дози. Дозування Фуцису переглядається у поєднанні з рифампіцином, а концентрації інших ЛЗ – для Альфентанілу, Амітриптиліну, Амфотерцину, антикоагулянтів, бензодіазепінів, Карбамазепіну, блокаторів кальцієвих каналів, Лозартану, Метадону, НПЗЗ, імуносупресорів, олапарибу, пероральних контрацептивів, теофіліну, похідних сульфонілсечовини та багатьох інших. Повний список подано в офіційній інструкції до медикаменту.
Передозування
При значному перевищенні допустимої дози препарату в крові може спостерігатися виникнення галюцинацій, марення та симптомів параноїдального розладу. Лікуванням у разі є проведення форсованого діурезу та, в особливо важких випадках, гемодіалізу.
Умови зберігання
Місце зберігання має бути захищене від проникнення вологи та прямих сонячних променів. Бережіть таблетки від попадання в руки дитини. Тримайте Фуцис в оригінальній упаковці за температури не вище 25 °С.
Пам'ятайте, що приймати флуконазол, що вийшов з терміну придатності, заборонено. Він вказаний на упаковці та становить 3 роки.
Ціну Фуцису та інструкцію із застосування ви знайдете на сайті інтернет-аптеки «Бажаємо здоров'я». Ознайомтеся з умовами доставки у ваш регіон і замовте ЛЗ, що вас цікавить онлайн.
Використана літератур
- Єдиний довідник ліків в Україні
- Довідник лікарських препаратів Компендіум
- Нормативно-директивні документи МОЗ України
Зверніть увагу!
Опис препарату Фуцис на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.
✅ Категорія | Фуцис – інструкція, показання, склад, спосіб застосування |
✅ Кількість препаратів | 8 |
✅ Найдешевший препарат | 40,10 ₴ |
✅ Форма випуску | Таблетки, Гель |