Гельмінтокс - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Первинна упаковка
Форма випуску
Спосіб введення
Кількість в упаковці
Дозування
Об'єм
Діабетикам
Дорослим
Водіям
Дітям
Вагітним
Годуючим
Алергікам
Фільтр
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 125 мг
Виробник: Іннотера Шузі
Loading ...
Форма випуску: Суспензія
Дозування: 125 мг
Виробник: Іннотера Шузі
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 125 мг
Виробник: Іннотера Шузі
Loading ...

Гельмінтокс: інструкція з використання

Препарат Гельмінтокс належить до протипаразитарних та протигельмінтних засобів, інсектицидів та репелентів, що застосовуються під час нематодозу. Діюча речовина – пірантел, що має властивості призводити до нейро-м’язової блокади. Це паралізує чутливих статевозрілих та статевонезрілих форм гельмінтів.

Категорія відпуску – без рецепта.

Щоб Гельмінтокс купити або придбати інші антигельмінтні препарати надійних виробників за прийнятними цінами, зверніться до аптеки мережі «Бажаємо здоров’я». На офіційному сайті зручно дізнатися, яка вартість засобів у Києві та інших містах України. Кваліфіковані фармацевти завжди допоможуть із вибором ліків, забезпечать інформацією щодо правильного застосування та можливих побічних ефектів.

Форми випуску

Гельмінтокс представлений у двох лікарських формах:

  • таблетки жовто-помаранчевого кольору, вкриті плівковою оболонкою, які мають роздільну риску. Випускаються у двох дозуваннях 125 мг та 250 мг пірантелу в одній таблетці;
  • оральна суспензія – гомогенна рідина світло-жовтого кольору з вираженим характерним запахом. У флаконі міститься 15 мл суспензії. Одна мірна ложка об'ємом 2,5 мл містить 125 мг пірантелу.

Перед вибором лікарської форми препарату краще проконсультуватися з лікарем або фармацевтом.

Показання до застосування препарату Гельмінтокс

Показаннями до прийому засобу є ентеробіоз, аскаридоз, анкілостомідоз. Таблетки призначені для того, щоб лікувати дорослих та дітей старше 6 років. Для молодших дітей існує інша форма препарату Гельмінтокс – суспензія. Але використання дозволене за обов’язкової консультації з лікарем та під його контролем. Самолікування може бути неефективним, а в деяких випадках і небезпечним.

Режим дозування

Дозування препарату залежить від типу глистів та ваги пацієнта.

Гельмінтокс у формі суспензії можна призначати дітям з масою тіла більше 10 кг.

Для лікування ентеробіозу та аскаридозу препарат приймається одноразово з розрахунку 1 мірна ложка на 10 кг маси тіла.

Дорослим з масою тіла менше 75 кг доза становить 6 мірних ложок, а з масою тіла більше 75 кг – 8 мірних ложок одноразово. Для уникнення повторного зараження повторну дозу необхідно прийняти через 3 тижні.

При анкілостомозі лікування пірантелом проводять протягом 2-3 днів. Дітям по 2 мірні ложки на 10 кг маси тіла на добу. Дорослим з масою тіла менше 75 кг – 12 мірних ложечок на добу та 16 мірних ложок на добу для дорослих з масою тіла більше 75 кг.

Гельмінтокс у формі таблеток дозволений дорослим та дітям з 6 років. При ентеробіозі та аскаридозі доза дітям становить 1 таблетку з дозуванням 250 мг на 20 кг маси тіла одноразово та 1 таблетку з дозуванням 125 мг на 10 кг маси тіла.

Дорослим з масою тіла менше 75 кг необхідно одноразово прийняти 3 таблетки з дозуванням 250 мг або 6 таблеток з дозуванням 125 мг.

Дорослим з масою тіла більше 75 кг одноразово необхідно прийняти 4 таблетки з дозуванням 250 мг та, відповідно, 8 таблеток з дозуванням 125 мг.

Для уникнення повторного зараження через 3 тижні необхідно повторити прийом препарату в тих самих дозах.

При анкілостомідозі лікування проводять протягом 2-3 днів. Добова доза має бути збільшена у два рази порівняно з лікуванням ентеробіозу.

Препарат можна приймати в будь-який час доби, немає необхідності в попередньому прийомі проносних засобів.

Також буде в пригоді перед початком використання засобу Гельмінтокс інструкція, де детально розписано розрахунок дозування та кількість необхідних прийомів.

Протипоказання

Протипоказанням до прийому Гельмінтоксу є індивідуальна чутливість до будь-якого компонента. Суспензія протипоказана при гіперчутливості до арахісу або сої.

Особливості препарату Гельмінтокс

Наявність печінкової недостатності потребує корекції дози лікарського засобу, яку має провести лікар.

Щоб запобігти повторному зараженню, необхідно вжити суворих гігієнічних заходів: проводити щоденний туалет періанальної ділянки, чистити нігті кілька разів на день та коротко їх обрізати, частіше міняти спідню білизну тощо. Також рекомендовано здійснити одночасне лікування інших членів родини пацієнта, оскільки зараження здебільшого перебігає безсимптомно.

Призначенням Гельмінтоксу вагітним чи тим, хто годує груддю, має займатися виключно лікар. Фахівець врахує співвідношення користі й ризику від терапії препаратом.

Ймовірні побічні дії з боку нервової системи внаслідок прийому засобу можуть впливати на швидкість реакції під час керування автотранспортом та здатність працювати з іншими механізмами.

Побічні дії

Побічні реакції від застосування Гельмінтоксу виникають рідко й проявляються слабко. Серед таких можуть бути:

  • шлунково-кишкові розлади (анорексія, нудота, блювання, біль у животі, діарея);
  • зміна рівня трансаміназ;
  • головний біль, запаморочення, сонливість, безсоння, астенія, слабкість, підвищена втомлюваність;
  • шкірні висипання, кропив’янка тощо.

За виникнення таких ефектів необхідно повідомити про них лікарю.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Під час застосування препарату з пірантелом не можна вживати засоби з піперазином, що є антагоністом, через негативні наслідки взаємодії речовин.

Передозування

Ймовірність тяжких наслідків від передозування препаратом є низькою. Можуть виникнути нудота, блювання, діарея, астенія, запаморочення, головний біль тощо. У випадках перевищення дози необхідно промити шлунок, перевірити роботу дихальної та серцево-судинної систем.

Умови зберігання

Гельмінтокс варто зберігати за температури не вище 25 °C у недоступному для дітей місці.

Якщо хочете дізнатися, яка на Гельмінтокс ціна та скільки коштують інші засоби від глистів, скористайтеся офіційним сайтом. На сайті також можна ознайомитись з інструкцією до препаратів, особливостями застосування, актуальною вартістю та наявністю в аптеках.

Редакторська група
Оновлено
22.03.2024
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Гельмінтокс на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Гельмінтокс - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 3
✅ Форма випуску Суспензія, Таблетки