Гепацеф: інструкція з використання
Гепацеф – антибіотик цефалоспоринового ряду з діючою речовиною цефоперазон. Гепацеф ефективний проти широкого спектра мікроорганізмів. Препарат може призначатись при інфекційних захворюваннях верхніх та нижніх відділів дихальних шляхів, шкіри, сечовивідних шляхів, кісток та суглобів.
Гепацеф використовується лише у вигляді ін'єкцій. Він був розроблений як покращення попередніх цефалоспоринів та вперше був синтезований у середині 1980-х років. Офіційно введений на ринок у 1987 році. Придбати антибіотики за прийнятними цінами в Києві та інших містах України можна на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» за наявності виписаного лікарем рецепта. На сайті можна дізнатися, яка на Гепацеф ціна і наявність його в найближчій аптеці.
Форми випуску
Гепацеф купити можна у флаконах, що містять порошок для розчину для ін'єкцій. Залежно від форми випуску засіб доступний у вигляді:
- Гепацеф 1000 мг – один флакон містить цефоперазону 1,0 г. Порошок є гігроскопічним, колір білий або білий з жовтуватим відтінком.
- Гепацеф комбі 1000 мг/1000 мг – один флакон містить цефоперазону 1,0 г та сульбактаму 1,0 г. Порошок білого або майже білого кольору.
Перед внутрішньом'язовим і внутрішньовенним введенням препарат необхідно розчинити у відповідній кількості розчинника. Перелік дозволених розчинників чітко вказано в інструкції.
Показання до застосування препарату Гепацеф
Цефоперазон – це антибіотик широкого спектра дії, який використовується для лікування різноманітних інфекцій, спричинених бактеріями, до яких він чутливий. Основні показання до застосування ліків:
- пневмонія та бронхіт;
- синусит, трахеїт;
- цистит, пієлонефрит;
- абсцеси, целюліт, флегмона;
- остеомієліт;
- перитоніт;
- септичні стани.
Медикамент часто використовують у комбінації з іншими антибіотиками для забезпечення максимальної ефективності та запобігання розвитку антибіотикорезистентності.
В жодному разі не варто займатися самолікуванням, у разі потреби спершу зверніться до лікаря.
Режим дозування
Дозування цефоперазону може варіюватися залежно від конкретного стану пацієнта, типу інфекції, тяжкості захворювання та інших факторів.
Лікар, який призначає препарат, повинен визначити оптимальну схему лікування в кожному конкретному випадку.
Загальна рекомендована доза Гепацефу дорослим для лікування інфекцій середньої важкості становить 2-4 грами на добу, яку вводять рівномірно розподіленими дозами кожні 12 годин. При особливо тяжких інфекціях доза може бути збільшена до 8 г на добу.
У деяких випадках лікар може порадити інші дози, відповідно до клінічного діагнозу та чутливості мікроорганізмів до антибіотика.
Для дітей дозування визначається за вагою та віком. Точні дози повинен визначити лікар. Для лікування бактеріальних інфекцій у дітей добова доза становить від 50 мг до 200 мг на кілограм маси тіла дитини, розподілена на 2 введення кожні 8-12 годин.
Протипоказання
Хоча цефоперазон є ефективним антибіотиком, існують деякі протипоказання та обмеження, коли його використання може бути небезпечним для пацієнта:
- гіперчутливість до цефалоспоринів або пеніциліну;
- важка ниркова недостатність;
- вагітність та годування груддю;
- історія колітів, пов'язаних з антибіотиками.
Це лише загальний перелік протипоказань, важливо звертатися до лікаря для отримання індивідуальних консультацій та рекомендацій.
Особливості препарату Гепацеф
Цефоперазон належить до класу цефалоспоринів третього покоління та виявляє високу активність проти багатьох грампозитивних та інших бактерій. Він також може бути ефективним проти певних видів аеробних та анаеробних бактерій. Під час тривалого лікування цим препаратом слід регулярно перевіряти наявність ознак дисфункції системи органів, наприклад, нирок, печінки або кровотворної системи.
Слід призначати вагітним жінкам, лише якщо потенційна користь для матері перевищує потенційний ризик для плода.
Препарат добре проникає в різні тканини та органи, що робить його ефективним при лікуванні інфекцій різного походження. Гепацеф інструкція допоможе дізнатися детальні властивості медикаменту для окремих випадків захворювання.
Побічні дії
Під час застосування препарату можуть виникати різні побічні ефекти. Важливо зазначити, що не всі пацієнти відчувають ці ефекти, їхня інтенсивність може варіюватися. Загальний перелік можливих побічних дій ліків:
- алергічні реакції;
- діарея;
- нудота та блювання;
- зміни в біохімічних показниках крові;
- дисбактеріоз та кандидоз;
- біль та запалення на місці введення препарату;
- гіпотензія, васкуліт, брадикардія/тахікардія;
- гематурія.
У разі виникнення будь-яких неприємних симптомів або побічних реакцій важливо повідомити лікаря.
Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами
Варто уникати взаємодії цефоперазону з аміноглікозидами, адже ці препарати несумісні між собою й можуть зашкодити пацієнту. Цефоперазон фізично несумісний з перфиназином, прометазином.
Вживати алкоголь під час лікування антибіотиком заборонено.
Передозування
Завелика доза медикаменту може викликати посилення побічних ефектів та призводити до подальших ускладнень. Симптоми передозування передбачають: важку діарею, нудоту, блювоту, біль в животі, порушення функції нирок та інші.
У випадку виникнення неприємних симптомів слід негайно звертатися до лікаря або викликати швидку медичну допомогу. Процедура гемодіалізу може прискорити виведення лікарського засобу з організму.
Умови зберігання
Гепацеф потрібно зберігати в сухому холодному місці при температурі від -2 до -8°С, Гепацеф комбі – при температурі не вище 25 °С. Обов'язково зберігайте ліки в недоступному для дітей місці.
Зверніть увагу!
Опис препарату Гепацеф на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.
✅ Категорія | Гепацеф - інструкція, показання, склад, спосіб застосування |
✅ Кількість препаратів | 2 |
✅ Найдешевший препарат | 264,50 ₴ |
✅ Форма випуску | Порошок |