Гліатилін - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Первинна упаковка
Форма випуску
Спосіб введення
Кількість в упаковці
Дозування
Об'єм
Діабетикам
Дорослим
Водіям
Дітям
Вагітним
Годуючим
Алергікам
Фільтр
Форма випуску: Капсули
Дозування: 400 мг
Виробник: Італфармако
Loading ...
Дозування: 1000 мг
Виробник: Італфармако
Loading ...

Гліатилін: інструкція з використання

Гліатилін – це парасимпатоміметик, лікарський засіб що впливає на нервову систему. До складу лікарського засобу входить 40,5 % метаболічно захищеного холіну. Гліатилін сприяє покращенню пам'яті, когнітивних здібностей, а також емоційного стану і поведінки, які можуть погіршитися внаслідок інволютивних змін у мозку. Властивості лікарського засобу дозволяють покращувати передачу нервових імпульсів у холінергічних нейронах та позитивно впливати на пластичність нейрональних мембран і функцію рецепторів.

Форма випуску

Препарат Гліатилін доступний у двох лікарських формах – капсули та розчин для ін'єкцій. Головна діюча речовина – холіну альфосцерат, проте його концентрація та допоміжні речовини в капсулах та розчині відрізняються. Одна капсула містить 400 мг холіну альфосцерату, тоді як в 4 мл розчину міститься 1000 мг холіну альфосцерату.

На капсули Гліатилін ціна встановлена за упаковку кількістю 10 штук, на розчин – за 3 ампули в упаковці.

Доцільність застосування розчину або капсул Гліатилін, може визначити лише лікар, не варто займатися самолікування: це може нашкодити вашому організму.

Показання до застосування

Лікарський засіб Гліатилін, інструкція рекомендує застосовувати для полегшення широкого спектра негативних проявів роботи ЦНС. Для капсул це:

  • первинні та вторинні порушення роботи мозку у людей літнього віку;
  • порушення роботи пам’яті у людей похилого віку;
  • дезорієнтація;
  • сплутаність свідомості;
  • зміни в емоційній та поведінковій сфері;
  • дратівливість;
  • байдужість до оточення та інші.

Розчин Гліатилін призначають також в гострий період черепно-мозкових травм з симптомами ушкодження стовбура мозку, при коматозних станах, порушеннях свідомості.

Режим дозування

Тільки лікар може порекомендувати препарати для покращення мозкового кровообігу та точно визначити необхідне дозування залежно від характеру захворювання. Дозування для дорослих зазвичай складає 1 капсулу 2-3 рази на добу. Тривалість визначається індивідуально.

Гострі стани вимагають застосування розчину. Гліатилін у розчині вводять внутрішньом’язово або внутрішньовенно (повільно) по 1 ампулі на день. Курс лікування зазвичай складає 15-20 днів. Після стабілізації стану переходять на капсули.

Протипоказання

Таблетки та розчин протипоказані до застосування, якщо в анамнезі хворого є:

  • психотичний синдром;
  • тяжке психомоторне збудження;
  • період вагітності та лактації;
  • дитячий вік.

У випадку індивідуальної чутливості до діючої речовини чи допоміжних компонентів необхідно підібрати до препарату Гліатилін аналоги.

Особливості застосування

При непереносимості цукрів необхідно отримати додаткові консультації перед застосуванням капсул Гліатилін (в склад оболонки входить сорбіт). Через вміст в капсулах деяких компонентів, лікування може призвести до виникнення уповільнених алергічних реакцій.

В період вагітності та годування груддю розчин та капсули Гліатилін протипоказані. Лікування не впливає на швидкість реакції чи концентрацію уваги, тому його можна застосовувати під час керування автомобільним транспортом чи іншими складними механізмами.

Побічні дії

В більшості випадків препарат добре переноситься навіть при тривалому застосуванні. Проте в деяких випадках на початку лікування можливі побічні дії. Це прояви у вигляді:

  • тривожності;
  • нудоти;
  • безсоння;
  • головного болю;
  • зниження артеріального тиску тощо.

Такі прояви не потребують відміни лікування, проте можливе тимчасове зменшення дозування. Не виключені й реакції гіперчутливості у вигляді висипання на шкірі, почервоніння, свербежу.

Взаємодія з іншими медикаментами та продуктами харчування

При застосуванні таблеток або розчину Гліатилін не надходило повідомлень про клінічно значущу взаємодію препарату з іншими ліками чи харчовими продуктами.

Передозування

Перевищення рекомендованого дозування призводить до зростання вірогідності виникнення побічних дій. Симптомами передозування є неспокій, збудження, безсоння, нудота. При таких проявах рекомендується знизити дозування препарату. Лікування симптоматичне.

Умови зберігання

Термін придатності капсул складає 3 роки. Гліатилін тримають при температурі нижче 30 градусів в недоступному місці для дітей. Розчин залишається придатним 5 років, а зберігають його при температурі до 25 градусів. Незалежно від форми Гліатилін відпускається тільки за наявності рецепта.

Придбати препарат Гліатилін та інші препарати для нервової системи за прийнятними цінами в Києві та інших містах України завжди можна в аптеках мережі «Бажаємо здоров’я».

Почитати про Гліатилін відгуки, переглянути інструкцію від виробника, дізнатися про вартість та наявність в аптеці вашого міста, знайти аналоги можна на офіційному сайті мережі.

Тут доступне попереднє бронювання. Заброньовані ліки ви можете придбати в аптеці за вибраною адресою у зручний час протягом 48 годин після підтвердження замовлення.

Відвідувачі аптеки можуть розраховувати на кваліфіковану допомогу фармацевтів у виборі ліків.

Редакторська група
Оновлено
26.04.2024
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Гліатилін на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Гліатилін - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 2
✅ Форма випуску Капсули