Катеджель - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Форма випуску
Спосіб введення
Кількість в упаковці
Діабетикам
Дорослим
Водіям
Дітям
Вагітним
Годуючим
Алергікам
Фільтр
Форма випуску: Гель
Виробник: Монтавит
Loading ...
Форма випуску: Гель
Виробник: Монтавит
Loading ...
Форма випуску: Гель
Виробник: Монтавит
Loading ...

Катеджель: інструкція з використання

Катеджель – це лікарський засіб для місцевої анестезії. В 1 г препарату міститься 20 мг лідокаїну й 0,5 мг хлоргексидину. Засіб має протимікробну й анестезувальну дії. Завдяки цьому відбувається анестезія слизових оболонок, що швидко призводить до миттєвого симптоматичного зменшення болісних відчуттів.

Форми випуску

Виробник випускає препарат у формі безбарвного, прозорого гелю, що розташований у шприці-тубі. В 1 г такого гелю міститься 20 мг лідокаїну гідрохлориду і 0,5 мг хлоргексидину дигідрохлориду та допоміжні речовини. На Катеджель ціна може варіювати залежно від кількості шприців у пакуванні: 1 чи 5. Відпускають препарат за рецептом.

Показання до застосування препарату Катеджель

Призначений препарат Катеджель для місцевої анестезії слизових оболонок при катетеризації уретри, зондуванні, ендоскопічних дослідженнях, ендотрахеальній інтубації. Також застосовують його як антисептичний лубрикант.

Режим дозування

Катеджель з лідокаїном має вводити виключно медичний персонал. Дозування визначає лікар індивідуально.

При введенні катетера, ендоскопа або інших медичних інструментів в уретру можна застосовувати до 4 доз препарату (туба по 12,5 г), тобто не більше 50 г.

Коли необхідна анестезія при проведенні загальної та трахеальної інтубації дорослим можна застосовувати 16 г препарату та дітям від 2 до 15 років – до 6 г.

Лікар розраховує дозування індивідуально, спираючись на стан людини й додаткові показники. Але максимальну добову дозу розраховують в міліграмах лідокаїну на кілограм маси тіла (2,9 мг лідокаїну на кожен кілограм).

Протипоказання

Не слід застосовувати ліки Катеджель при підвищеній чутливості до компонентів препарату, а також – до місцевих анестетиків амідного типу. Інші протипоказання:

  • бульбокавернозний рефлюкс;
  • тяжка серцева недостатність;
  • виражена барикардія;
  • тяжка атріовентрикулярна блокада;
  • кардіогенний шок;
  • гіповолемічний шок.

У таких випадках слід підібрати до гелю Катеджель аналоги, що будуть безпечніші для вашого здоров’я.

Особливості препарату Катеджель

З обережністю слід застосовувати Катеджель пацієнтам з тяжкими порушеннями функцій печінки й нирок, епілепсією.

Властивості препарату Катеджель не досліджені в період вагітності й лактації. Тож антисептики застосовувати необхідно тільки тоді, коли потенційна користь більше за потенційні ризики.

Щоб застерегти себе від небажаних реакцій, необхідно перед використанням гелю ознайомитися з інструкцією від виробника та дізнатися про всі деталі застосування.

Побічні дії

Побічні реакції виникають рідко. Проте серед них можуть бути збудження й пригнічення ЦНС, судоми, марення, відчуття страху, запаморочення, зупинка дихання.

Також виникають аритмія, брадикардія, синдром дихальної недостатності, ураження шкіри, кропив’янка тощо.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Уникати необхідно одночасного використання з інгібіторами CYP1А2, наприклад, флувоксаміном через здатність підвищувати концентрацію лідокаїну в плазмі крові. Може виникати збудження центральної нервової системи при застосуванні з прокаїнамідом, новокаїнамідом та новокаїном.

Бета-адреноблокатори як-от метопролол і пропранолол уповільнюють метаболізм лідокаїну в печінці, через це його токсичність зростає.Також є ризик розвитку брадикардії й артеріальної гіпотензії.

Не спостерігається взаємодія лідокаїну з препаратами, що мають рослинне походження.

Передозування

При професійному застосуванні препарату Катеджель не виникають токсичні концентрації. Проте першим симптомом передозування лідокаїну є збудження. Пацієнт може скаржитися на запаморочення, неспокій, порушення слуху й зору.

Спостерігались тремтіння й посмикування м’язів та пригнічення дихання. Страждати можуть ЦНС і серцево-судинна система організму.

Лікування полягає в застосуванні оксигенотерапії, протисудомних засобів, міорелаксантів. При зупинці серця використовують адреналін. Далі лікувати пацієнта слід за допомогою підтримувальної терапії.

Умови зберігання

Зберігати лікарський засіб слід у темному місці, що недоступне для дітей.

Придбати за прийнятними цінами засоби для анестезії, у тому числі Катеджель, можна в аптеках мережі «Бажаємо здоров’я».

Переглянути інформацію про ліки, дізнатися вартість і наявність у найближчій аптеці зручно на офіційному сайті. Тут є можливість забронювати ліки та вироби медичного призначення й отримати їх у зручний час за вказаною адресою протягом 48 годин після підтвердження замовлення.

Жителі Києва та інших міст України мають змогу отримати професійні консультації фармацевтів під час відвідування аптеки.

Редакторська група
Оновлено
28.03.2024
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Катеджель на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Катеджель - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 3
✅ Форма випуску Гель