Контролок - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Первинна упаковка
Форма випуску
Спосіб введення
Кількість в упаковці
Дозування
Фільтр
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 40 мг
Виробник: Такеда
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 20 мг
Виробник: Такеда
Loading ...
Форма випуску: Порошок
Дозування: 40 мг
Виробник: Такеда
Loading ...

Контролок: інструкція з використання

Контролок – лікарський препарат, призначений для лікування захворювань травної системи, викликаних підвищеною кислотністю. Пантопразол (діюча речовина) спрямований на пригнічення секреції соляної кислоти в шлунку, спеціально блокуючи протонні помпи парієтальних клітин. Завдяки цьому кислотність шлункового соку зменшується.

Придбати якісні БАДи для травної системи, а також такі лікарські препарати, як Контролок за прийнятними цінами у Києві та інших містах України можна в аптеках мережі «Бажаємо здоров'я».

Мережа пропонує широкий вибір ліків відомих вітчизняних та закордонних виробників, які ви зможете замовити на сайті або купити в одній з аптек нашої мережі. Кваліфіковані фармацевти завжди готові надати професійну консультацію та поради, допомогти із вибором найефективнішого лікування та забезпечити інформацією про правильне застосування та можливі побічні ефекти препаратів.

Форми випуску

В мережі аптек «Бажаємо здоров’я» препарат Контролок купити можна в декількох лікарських формах. Залежно від форми випуску засіб доступний у вигляді:

  • таблеток по 20 мг та 40 мг – жовтого кольору, мають овальну форму та вкриті оболонкою;
  • порошку для розчину для ін’єкцій по 40 мг – розведений розчин має прозорий жовтуватий відтінок.

На Контролок таблетки ціна може відрізнятися через дозування.

Показання до застосування препарату Контролок

Лікарський засіб відпускають за рецептом. Завдяки препарату Контролок лікують такі кислотозалежні захворювання:

  • виразка шлунка;
  • виразка дванадцятипалої кишки;
  • рефлюкс-езофагіт, що викликає запалення стравоходу через надмірний викид соку;
  • синдром Золлінгера-Еллісона й гіперсекреторні стани.

Зазвичай ліки від виразки шлунка використовують як засоби комплексної терапії. Наприклад, Контролок поєднують з антибіотиками для боротьби з бактерією Helicobacter pylori. Цей мікроорганізм часто стає причиною появи виразки, гастриту чи запалення дванадцятипалої кишки. Не ігноруйте першу симптоматику та не займайтесь самолікуванням, це може призвести до виникнення серйозних ускладнень та загострення хвороби.

Режим дозування

До препарату Контролок інструкція містить такі правила щодо вживання:

  • таблетки потрібно застосовувати за одну годину до їжі, запиваючи водою;
  • найчастіше дозування на добу відповідає одній пігулці в 40 мг;
  • іноді за особливих умов лікар може збільшувати дозування до 80 мг;
  • термін лікування залежить від діагнозу.

Як правило, рефлюкс-езофагіт і виразку шлунка потрібно лікувати до чотирьох тижнів, а виразку дванадцятипалої кишки – до двох тижнів. Далі лікування залежить від особливостей організму та клінічних потреб.

Що стосується порошку, то внутрішньовенне застосування препарату дозволене, якщо пероральне вживання його неможливе. Таким чином лікуватися можна до семи днів. Тільки-но з’являється можливість повернутися до застосування таблеток, необхідно це зробити. Детальну схему дозування й тривалість лікування вказує лікар, враховуючи індивідуальні потреби.

Протипоказання

Протипоказання препарату Контролок: індивідуальна непереносимість активних речовин у препараті, похідних бензімідазолу тощо.

Особливості препарату Контролок

Під час довготривалого лікування потрібно відстежувати рівень печінкових ферментів у пацієнтів із проблемами печінки. Також варто враховувати інші хронічні захворювання.

Вживати препарат можна дітям від 12 років (у дозуванні 40 мг для лікування рефлюкс-езофагіту) і дорослим. Варто уникати використання ліків під час вагітності, хоча ембріональна токсичність не виявлена. Проте є загроза репродуктивної токсичності. У період годування груддю препарат Контролок слід приймати тільки в тому випадку, якщо користь від препарату для матері перевищує користь від грудного вигодовування для дитини.

Побічні дії

Побічні реакції виникають у 5% пацієнтів. Найбільш поширені – головний біль і діарея. Рідше можуть з’являтися агранулоцитоз, реакції гіперчутливості, гіперліпідемія й підвищення рівня ліпідів, запаморочення, порушення зору, доброякісні поліпи фундальних залоз тощо.

В такому випадку потрібно зупинити вживання засобу й звернутися до лікаря за порадою. На Контролок ціна доступна, але за потреби можна підібрати аналог, який фактично не поступається за якістю.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

В інструкції не зазначено, що заборонено вживати Контролок з алкоголем. Проте серед властивостей напоїв із вмістом спирту є подразнення шлунка, тож таке поєднання може зменшити ефективність. Детальну інформацію взаємодії засобу з іншими препаратами та харчовими продуктами містить інструкція виробника.

Передозування

Симптоми передозування засобом Контролок невідомі. Пацієнти добре переносили дози до 240 мг, введені внутрішньовенно протягом 2 хвилин.

У випадку передозування, що з’являється через клінічні ознаки отруєння, потрібно використовувати симптоматичне лікування й терапію для підтримки. Специфічних рекомендацій щодо лікування передозування немає.

Умови зберігання

Контролок таблетки та порошок не потребують особливих умов зберігання, проте їх варто тримати подалі від дітей та при температурі не вище 25 °C.

Редакторська група
Оновлено
14.12.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Контролок на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Контролок - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 3
✅ Форма випуску Порошок, Таблетки