Косопт: інструкція з використання
Косопт – протиглаукомний препарат та міотичний засіб, що застосовується в офтальмології, містить дорзоламід та тимолол.
Дорзоламід був розроблений Merck & Co. Inc., на ринку з’явився у 1995 році. Тимолол вперше синтезували у лабораторії компанії Frosst & Co, патент на нього отримали у 1972 році. Обидві ці речовини знижують підвищений внутрішньоочний тиск шляхом зниження секреції внутрішньоочної рідини.
Форми випуску
Лікарська форма препарату Косопт – краплі очні. Це прозорий, майже безбарвний або безбарвний, злегка в’язкий розчин. Існує два варіанти крапель:
- Косопт (класична формула);
- Косопт БК (без консерванту).
Вміст активних компонентів у розчинах однаковий – 20 мг дорзоламіду та 5 мг тимололу, відрізняються краплі лише складом допоміжних речовин.
Краплі очні Косопт БК не містять у складі консервант бензалконію хлорид.
Зверніть увагу, що препарат відпускається за рецептом.
Показання до застосування препарату Косопт
Препарат призначений для лікування підвищеного внутрішньоочного тиску у пацієнтів з відкритокутовою або псевдоексфоліативною глаукомою у тому випадку, якщо недостатньо місцевого застосування бета-блокаторів.
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Перед тим як придбати ліки та вітаміни для зору, необхідно проконсультуватися з лікарем. На препарат Косопт інструкція від виробника допоможе вам ознайомитися з вичерпною інформацією про лікарський засіб – показаннями та протипоказаннями, способом застосування.
Режим дозування
Дозування – по 1 краплі в кон’юнктивальний мішок одного або обох очей двічі на добу. Перед застосуванням препарату пацієнту потрібно ретельно вимити руки. Під час використання крапель потрібно слідкувати щоб кінчик флакона не торкався поверхні ока або повіки.
Покрокову схему застосування крапель містить додана до крапель Косопт інструкція від виробника
При одночасному застосуванні інших офтальмологічних ліків необхідно дотримуватися інтервалу між закапуванням, він повинен становити щонайменше 10 хвилин.
Протипоказання
Протипоказаннями є:
- реактивні захворювання дихальних шляхів (бронхіальна астма, тяжке хронічне обструктивне захворювання легень);
- синусова брадикардія;
- синдром слабкості синусового вузла;
- виражена серцева недостатність;
- кардіогенний шок;
- тяжке порушення функції нирок.
До протипоказань належить також підвищена чутливість до однієї або обох діючих речовин, а також допоміжних компонентів препарату.
Особливості препарату Косопт
Препарат з обережністю застосовують пацієнтам із лабільним цукровим діабетом або схильним до спонтанної гіпоглікемії, адже тимолол може маскувати симптоми гострої гіпоглікемії.
Офтальмологічний тимолол може викликати сухість очей.
При необхідності скасування препарату пацієнтам з ішемічною хворобою серця застосування офтальмологічного тимололу необхідно припиняти поступово. Лікарський засіб Косопт містить консервант – бензалконію хлорид, який може викликати подразнення очей.
Перед закапуванням препарату слід зняти контактні лінзи та зачекати як мінімум 15 хвилин перед тим, як знову одягти їх. Відомо, що бензалконію хлорид може знебарвлювати м’які контактні лінзи.
Використання розчину Косопт БК не досліджувався у пацієнтів, які носять контактні лінзи.
Лікарський засіб не застосовують у період вагітності та годування груддю.
Варто пам'ятати, що можливі побічні реакції, такі як нечіткість зору, можуть негативно вплинути на здатність керувати автотранспортом та працювати з іншими механізмами.
Побічні дії
До побічних дій належать:
- алергія;
- запалення повік;
- кон’юнктивіт.
Також рідко надходили повідомлення про розвиток синдрому Стівенса-Джонсона, хвороби Пейроні, кульгавості.
Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами
Спеціальні дослідження взаємодії препарату та інших лікарських засобів не проводилися.
У клінічних дослідженнях одночасне застосування очних крапель з блокаторами кальцієвих каналів, інгібіторами АПФ, діуретиками, гормонами та нестероїдними протизапальними препаратами не викликало проявів небажаних взаємодій.
Передозування
Даних про передозування при випадковому або навмисному проковтуванні препарату немає. При ненавмисному передозуванні тимололу спостерігаються такі симптоми, як:
- запаморочення;
- головний біль;
- бронхоспазм;
- зупинка серця.
Лікування повинно бути симптоматичним і підтримувальним.
Умови зберігання
Зберігайте препарат в оригінальному пакуванні у захищеному від світла та вологи місці. Місце зберігання повинно бути недоступним для дітей та мати температуру не вище за 25 ºC. Після відкриття флакона краплі придатні протягом 4 тижнів. Якісні краплі від глаукоми, в тому числі Косопт, купити за прийнятними цінами можна в аптеках мережі «Бажаємо здоров'я».
На офіційному сайті мережі розміщена вся необхідна інформація про препарат Косопт: ціна, наявність в аптеках, особливості застосування, властивості. Оформити бронювання ліків за доступною ціною можна не лише в аптеках Києва, але й в аптечних закладах інших міст України. Тут можна придбати якісні ліки та товари медичного призначення. При необхідності завжди можна звернутися до фармацевтів за кваліфікованою допомогою та консультацією щодо вибору ефективних лікарських засобів та їх правильного використання.
Зверніть увагу!
Опис препарату Косопт на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.
✅ Категорія | Косопт - інструкція, показання, склад, спосіб застосування |
✅ Кількість препаратів | 2 |
✅ Найдешевший препарат | 410,00 ₴ |
✅ Форма випуску | Капли |