Квамател - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Первинна упаковка
Форма випуску
Спосіб введення
Кількість в упаковці
Дозування
Об'єм
Фільтр
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 20 мг
Виробник: Гедеон Ріхтер
Loading ...
Форма випуску: Порошок
Дозування: 20 мг
Виробник: Гедеон Ріхтер
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 40 мг
Виробник: Гедеон Ріхтер
Loading ...

Квамател: інструкція з використання

Квамател – препарат для лікування пептичної виразки та гастроезофагеальної рефлюксної хвороби. Найпопулярніша форма ліків – Квамател ампули, інструкція яких представлена на сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я». Існують і інші форми препарату, наприклад, Квамател таблетки, ціна яких помітно нижча.

В сучасному світі гастрит та виразка шлунку – дуже популярні хвороби, які виникають через різні причини. Здебільшого ці недуги стосуються дорослих людей, але з кожним роком проблеми все частіше спостерігаються у молоді та навіть дітей.

Дослідження довели, що лікарський препарат блокує надлишок кислоти у пацієнтів з гіперсекрецією. Тривалість дії складає не менше 10-12 годин.

Форма випуску

Квамател випускається у двох лікарських формах:

  1. Для парентерального введення – ліофілізат для приготування розчину.
  2. В формі таблеток, які покриваються захисною оболонкою з плівки і містять 20 чи 40 мг діючої речовини.

Показання

Багатьох цікавить, від чого саме допомагає препарат. Їх призначають при:

  • кислотозалежних захворюваннях;
  • доброякісній виразці шлунку;
  • пептичній виразці дванадцятипалої кишки;
  • рефлюкс-езофагіті;
  • гіперсекреції (синдром Золлінгера-Еллісона);
  • запобіганні аспірації кислого шлункового вмісту.

Протипоказання

Що стосується протипоказань, то їх небагато: дитячий вік, вагітність, період годування груддю. Протипоказаний Квамател і при підвищеній чутливості до діючої речовини (фамотидину).

Особливості застосування

Недопустимо займатися самолікуванням та приймати ці ліки без попередньої консультації з лікарем. Самолікування Квамателом може призвести до дуже сумних наслідків. Крім консультації, необхідно пройти обстеження на предмет відсутності злоякісних новоутворень у шлунку та дванадцятипалій кишці. Травна система та обмін речовин повинні бути на контролі у спеціаліста.

Лікувати деякі хвороби часто доводиться засобами, ефективність дії яких залежить від активності шлункового соку.

Взаємодія з іншими препаратами

Варто враховувати особливості їх з взаємодії фамотидином. Такі медичні засоби як: кетоконазол, препарати заліза чи амоксицилін застосовують не менше ніж за 2 години до приймання Квамателу.

Пацієнтам, що приймають ці ліки, необхідно бути обережними, якщо їх чекає керування автотранспортом чи інші потенційно небезпечні операції, що потребують концентрації уваги. Після вживання може спостерігатися тимчасове запаморочення.

Спосіб застосування

Тільки при стаціонарному лікуванні використовується Квамател розчин, інструкція рекомендує споживати його лише тим хворим, яким недоступне застосування таблеток. Як тільки з’являється така можливість, рекомендується переходити на пероральне приймання.

Таблетки приймають ввечері перед сном.

Якщо призначено 2 таблетки протягом дня, приймати 1 таблетку вранці і 2 таблетки ввечері. Таблетку проковтнути цілою, запиваючи повною склянкою чистої питної води.

Рекомендована доза становить 40 мг 1 раз на добу Тривалість лікування -4-8 тижнів.

Для профілактики рецидивів виразки після досягнення терапевтичного ефекту застосовують підтримуючу дозу 1 таблетка 20 мг 1 раз на добу перед сном.

Дозування

Якщо мова йде про використання розчину для ін’єкцій, то звичайне дозування складає 20 мг 2 рази на добу (через кожні 12 годин). Препарат вводять тільки внутрішньовенно. Аналогічну кількість вводять перед хірургічними операціями для попередження аспірації шлункового соку при загальній анестезії.

Звісно, дозування багато в чому залежить від типу самої хвороби. Наприклад, при синдромі Золлінгера-Еллісона ліки вводять кожні 6 годин, а разова доза збільшується. При тяжкій формі ниркової недостатності інтервали між введенням Квамателу можуть збільшуватися до 48 годин. Корекція дозування не залежить від віку пацієнта.

Вміст флакона розчиняють в 5-10 мл 0,9% натрію хлориду та повільно вводять хворому. При застосуванні шприца введення триває 2 хвилини, а для крапельних інфузій час збільшується до 15-20 хвилин.

Передозування

Тяжкі реакції не виявлені навіть при збільшенні добової дози. Навіть підвищення до 800 мг не становить загрози для життя.

Побічні дії

Попри відносну безпеку, зрідка спостерігалися наступні реакції:

  1. Анафілаксія.
  2. Запаморочення та головний біль.
  3. Набряк очей та їх подразнення.
  4. Порушення роботи серця.
  5. Психічні розлади.
  6. Бронхоспазми.

Варто зазначити, що такі випадки поодинокі, тому їх відносять до категорії надто рідкісних.

Особливості зберігання

Ліки зберігають при температурі не більше 25 градусів протягом двох років.

Квамател – перевірений препарат, властивості якого добре вивчені. Дізнатися більше про Квамател допоможе інструкція на сайті «Бажаємо здоров'я».

Придбати медикаменти за прийнятними цінами допоможе мережа аптек «Бажаємо здоров’я». Вартість – не єдина перевага мережі. Ціни на продукцію відомих виробників в цій мережі аптек знаходяться на адекватному рівні. Жителі Києва та інших міст України швидко знайдуть аптеку у своєму районі.

Редакторська група
Оновлено
13.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Квамател на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Квамател - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 3
✅ Форма випуску Порошок, Таблетки