Лакозам - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

Фільтр Скасувати
Застосувати фільтри
Loading ...
Loading ...
Loading ...

Лакозам: інструкція з використання

Лакозам – протиепілептичний засіб. Основна діюча речовина – лакосамід – є функціоналізованою амінокислотою. Механізм дії лакосаміду полягає в селективному посиленні повільної інактивації вольтажзалежних натрієвих каналів, що призводить до стабілізації гіперзбудливих мембран нейронів.

Придбати препарати від епілепсії за прийнятними цінами в Києві та інших містах України (окрім тимчасово окупованих територій) можна в мережі аптек «Бажаємо здоров’я». На офіційному сайті просто дізнатися, яка на таблетки Лакозам ціна, забронювати їх та забрати замовлення у вказаній аптеці мережі протягом 48 годин. На сторінці також є корисна інформація про вартість, виробників та наявність ліків в аптеках мережі.

Форми випуску

Форма випуску лікарського препарату – таблетки, вкриті плівковою оболонкою. 1 таблетка містить лакосаміду 50 мг або 100 мг та допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, гідроксипропілцелюлоза низькозаміщена, кросповідон, гідроксипропілцелюлоза, кремнію діоксид колоїдний безводний, магнію стеарат.

Таблетки по 50 мг – рожеві довгасті двоопуклі з тисненням «50» з одного боку, а таблетки по 100 мг – жовті довгасті двоопуклі з тисненням «100» з одного боку та гладенькі з іншого. Купити препарат можна за рецептом.

Показання до застосування препарату Лакозам

Додана до препарату Лакозам інструкція зазначає, що ліки застосовують як допоміжну терапію для лікування парціальних судом, що супроводжуються або не супроводжуються вторинною генералізацією, в пацієнтів віком від 16 років з епілепсією. Призначати ліки для нервової системи має виключно лікар. Самолікування є небезпечним для здоров’я.

Режим дозування

Таблетки приймають незалежно від їди. Лікарський засіб застосовують двічі на добу – вранці та ввечері. Рекомендоване початкове дозування – 50 мг двічі на добу. За 1 тиждень дозування збільшують до терапевтичного – 100 мг 2 рази на добу. Максимальне рекомендоване добове дозування – 400 мг (по 200 мг двічі на добу).

Якщо лікар вважає швидке досягнення стійкої концентрації лакосаміду у плазмі крові та терапевтичний ефект обґрунтованими, лікування розпочинають з одноразового навантажувального дозування 200 мг. А за 12 годин застосовують підтримувальне дозування по 100 мг двічі на добу (200 мг/добу). Навантажувальне дозування приймають під наглядом лікаря для відстеження ризиків підвищення частоти серйозних серцевих аритмій та побічних реакцій з боку центральної нервової системи.

Для особливих категорій пацієнтів (літні люди, особи з порушенням функції нирок) дозування не коригують. Максимальне дозування для пацієнтів із дисфункцією печінки має становити 300 мг/добу.

Дітям до 16 років лікарський засіб не призначають.

Протипоказання

Протипоказаннями до застосування препарату є підвищена чутливість до діючої або допоміжних речовин, а також атріовентрикулярна блокада II або III ступеня в анамнезі.

Особливості препарату Лакозам

Препарат з обережністю призначають пацієнтам із відомими проаритмічними станами: ішемією, інфарктом міокарда, серцевою недостатністю, структурними захворюваннями серця або патологією серцевих натрієвих каналів.

За приймання часто буває запаморочення, що спричиняє випадкові падіння та ушкодження.

Також під час лікування варто контролювати пацієнтів щодо появи суїцидальних думок і змін у поведінці.

Лакосамід не застосовують вагітним жінкам. Виняток становлять випадки, коли лікування необхідне й користь для матері перевищує можливі ризики для плода. Під час планування вагітності необхідно ретельно оцінити доцільність застосування препарату.

На період лікування жінкам рекомендовано припинити годування грудьми.

Керування автотранспортом не рекомендовано, тому що часто виникають такі побічні дії, як запаморочення та затуманення зору.

Побічні дії

Найчастіше спостерігаються такі побічні дії:

  • запаморочення, головний біль;
  • порушення рівноваги;
  • порушення пам’яті та уваги, когнітивний розлад;
  • сонливість, тремор, ністагм, гіпостезія, дизартрія, парестезія;
  • депресія, стан сплутаної свідомості, безсоння;
  • диплопія, затуманення зору;
  • вертиго, шум у вухах;
  • нудота, блювання, запор, метеоризм, диспепсія, сухість у роті, діарея;
  • свербіж, висипання;
  • м’язовий спазм.

Фіксувалися такі загальні небажані ефекти: порушення ходи, астенія, підвищена втомлюваність, дратівливість, відчуття сп’яніння. Частими є травми: падіння, тріщини шкіри, контузія.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Деякі взаємодії з іншими медикаментами можуть бути небажаними, тому перед прийманням варто ретельно вивчити інструкцію та отримати консультацію лікаря.

Передозування

За передозування лакосамідом з’являються симптоми з боку ЦНС та шлунково-кишкового тракту. Це запаморочення, судоми, нудота, блювання. Спостерігалися порушення серцевої провідності, шок та кома.

Лікування передозування передбачає проведення підтримувальної та симптоматичної терапії.

Умови зберігання

Таблетки не потребують особливих умов зберігання. Препарат зберігають в оригінальній упаковці, в недоступному для дітей місці.

Редакторська група
Оновлено
01.04.2025
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Лакозам на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Лакозам - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 2
✅ Найдешевший препарат 782,50 ₴
✅ Форма випуску Таблетки