Левоксимед - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Виробник
Первинна упаковка
Форма випуску
Спосіб введення
Кількість в упаковці
Дозування
Об'єм
Фільтр
Дозування: 5 мг/мл
Виробник: Уорлд Медицин Офтальмікс
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 500 мг
Виробник: Уорлд Медицин
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Дозування: 500 мг
Виробник: Мефар Ілач
Loading ...

Левоксимед: інструкція з використання

Діючою речовиною препарату Левоксимед є левофлоксацин – синтетичний антибактеріальний засіб із групи фторхінолонів.

Відпускається за рецептом.

Детальну інформацію про ліки містить Левоксимед інструкція, яку потрібно прочитати перед початком терапії.

Форми випуску

Лікарський засіб представлено у формі:

  • прозорого розчину для інфузій зеленувато-жовтого кольору;
  • таблеток Левоксимед 500 мг, вкритих плівковою оболонкою;
  • очних крапель у вигляді прозорого розчину.

Ці форми мають своє окреме призначення, особливі властивості та обираються лікарем.

Показання до застосування препарату Левоксимед

Застосування розчину для інфузій та таблеток Левоксимед 500 призначається при лікуванні таких інфекцій у дорослих:

  • гострий пієлонефрит та ускладнені інфекції сечовивідних шляхів;
  • хронічний бактеріальний простатит;
  • легенева форма сибірської виразки тощо.

Окремо таблетки також можуть бути призначені при лікуванні гострого бактеріального синуситу, пневмонії та загострення хронічного бронхіту.

Краплі Левоксимед мають показання до застосування при місцевій терапії зовнішніх бактеріальних інфекцій очей у пацієнтів віком від 1 року, спричинених мікроорганізмами, чутливими до левофлоксацину.

Режим дозування

Дозування ліків залежить від типу та тяжкості інфекції, чутливості до левофлоксацину можливого збудника. Воно визначається лікарем та має бути чітко дотримане.

Рекомендовані дози розчину для інфузій становить 500 мг 1 чи 2 рази на добу. Препарат слід вводити у вигляді повільної внутрішньовенної інфузії.

Таблетки слід ковтати цілими, незалежно від їжі, запиваючи достатньою кількістю рідини. Дозування становить 250 мг або 500 мг 1 чи 2 рази на добу.

Ефективне лікування включає внутрішньовенний і пероральний прийом. Терміни переходу від внутрішньовенного до перорального введення залежать від клінічної картини, але зазвичай займають 2-4 дні.

Засіб для очей застосовується по 1-2 краплі в уражене око кожні 2 години, але не більше до 8 разів на добу.

Дозування для пацієнтів літнього віку може бути зменшене спеціалістом.

В аптеках мережі «Бажаємо здоров'я» представлені якісні засоби проти інфекційних захворювань очей, зокрема ліки Левоксимед, за прийнятними цінами.

Протипоказання

Протипоказаннями до застосування розчину для інфузій та таблеток Левоксимед є:

  • підвищена чутливість до левофлоксацину, інших фторхінолонів або допоміжних речовин лікарського засобу;
  • епілепсія;
  • ушкодження сухожилля, пов’язані з попереднім застосуванням фторхінолонів;
  • вік до 18 років;
  • вагітність;
  • період годування груддю.

Очні краплі Левоксимед протипоказані пацієнтам з підвищеною чутливістю до будь-яких компонентів засобу.

Особливості препарату Левоксимед

Рекомендована тривалість введення розчину для інфузії становить мінімум 30 хвилин для дозування 250 мг або 60 хвилин для дозування 500 мг. Під час інфузій можуть відзначатися тахікардія та тимчасове збільшення артеріального тиску, рідше – різке зниження артеріального тиску, циркуляторний колапс. При таких симптомах введення препарату потрібно негайно припинити.

При застосуванні Левоксимеду у вигляді таблеток можливе виникнення реакцій гіперчутливості, тяжких бульозних реакцій, порушення метаболізму, фотосенсибілізації, психотичних та гепатобіліарних порушень тощо. Тому препарат потрібно приймати тільки під контролем лікаря.

Через здатність консерванту бензалконію хлориду у складі очних крапель Левоксимед змінювати колір м’яких контактних лінз, надягати їх рекомендовано через 15 хв після закапування.

Побічні дії

При застосуванні розчину для інфузій та таблеток спостерігалися такі побічні ефекти, як грибкові інфекції, лейкопенія, безсоння, головний біль, запаморочення, вертиго, флебіт діарея, блювання, нудота та ін.

При застосуванні очних крапель побічні дії зустрічаються рідко. Серед них були відмічені печіння в очах, зниження гостроти зору, поява тяжів слизу, риніт тощо.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Потрібно обережно застосовувати розчин для інфузій та таблетки Левоксимед із деякими препаратами через можливу взаємодію складників. Серед таких ліків – теофілін, фенбуфен, пробенецид, циметидин, циклоспорин та ін. Одночасне приймання препаратів із солями заліза і цинку, антацидами, що містять магній та алюміній, диданозином із Левоксимедом знижує абсорбцію цих речовин. Спеціальних досліджень щодо взаємодії очних крапель левофлоксацину з іншими лікарськими засобами не проводилося.

Передозування

Найважливіші передбачувані симптоми передозування левофлоксацину стосуються впливу на центральну нервову систему – це запаморочення, порушення свідомості, судоми. При перевищенні дози та наявності зазначених ефектів проводиться симптоматичне лікування.

Це стосується лише форм розчину для інфузій та таблеток. При застосуванні очних крапель ймовірність передозування надто мала.

Умови зберігання

Зберігати засоби рекомендовано в оригінальній упаковці при кімнатній температурі у місцях, недоступних для дітей.

В аптеках мережі «Бажаємо здоров'я», що розташовані в Києві та загалом по всій Україні, можна придбати краплі для очей різних виробників за хорошою вартістю. Доступна на Левоксимед ціна та якісний сервіс роблять покупки в аптеках мережі вигідними та зручними.

Редакторська група
Оновлено
25.12.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Левоксимед на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Левоксимед - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 3
✅ Форма випуску Таблетки, Краплі, Розчин