Лінкоміцин - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Виробник
Первинна упаковка
Форма випуску
Спосіб введення
Кількість в упаковці
Дозування
Об'єм
Фільтр
Форма випуску: Капсули
Дозування: 250 мг
Виробник: Борщагівський ХФЗ
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Дозування: 300 мг/мл
Виробник: Дарниця ФФ
Loading ...
Форма випуску: Капсули
Дозування: 250 мг
Виробник: Київмедпрепарат
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Дозування: 300 мг/мл
Виробник: Дарниця ФФ
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Дозування: 300 мг/мл
Виробник: Здоров'я ФК
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Дозування: 300 мг/мл
Виробник: Здоров'я ФК
Loading ...
Дозування: 300 мг/мл
Виробник: Здоров'я ФК
Loading ...

Лінкоміцин: інструкція з використання

Лінкоміцин – антибіотик українського виробництва, який належить до групи лінкозамідів. Має антибактеріальну дію, пригнічуючи розвиток мікроорганізмів та спричинюючи їх загибель в організмі.

Антибіотик ефективний проти грампозитивних мікроорганізмів, таких як стафілококи, стрептококи, пневмококи, а також проти деяких анаеробних бактерій, таких як клостридії, пептококи, пептострептококи, фузобактерії, пропіонобактерії.

Форми випуску

В аптеках «Бажаємо здоров'я» Лінкоміцин та інші препарати для лікування інфекцій можна придбати у двох лікарських формах:

  • желатинові капсули – містять по 250 мг лінцоміцину гідрохлориду;
  • розчин для ін’єкцій – 1 мл розчину містить 300 мг лінцоміцину гідрохлориду.

Обидві форми зручні для використання. Залежно від форми препарату, на Лінкоміцин ціна може бути дещо різною. Обирати між ними потрібно лише відповідно до рекомендацій лікаря.

Показання до застосування препарату Лінкоміцин

Лінкоміцин ефективно лікує тяжкі інфекції, які були спричинені чутливими до препарату збудниками. Показаннями до його застосування є:

  • інфекції дихальних шляхів – а саме хронічний синусит, в окремих випадках гнійний середній отит, загострення хронічного бронхіту та пневмонія;
  • інфекції шкіри та м’яких тканин – засіб можна використовувати замість пеніциліну;
  • інфекції кісток та суглобів – зокрема запалення кістки (остеомієліт) та септичний артрит;
  • септицемія та бактеріальний ендокардит.

Також препарат Лінкоміцин інструкція рекомендує вживати у випадку резистентності або алергічної реакції на пеніцилін.

Режим дозування

Залежно від форми випуску, дозування препарату Лінкоміцин буває різним. Загальні рекомендації виробників виглядають так:

  1. Лінкоміцин капсули – необхідно приймати дорослим по 500 мг ліків 3-4 рази на добу, а дітям до 6 років – по 30-60 мг/кг, які поділені на 3-4 дози на добу.
  2. Лінкоміцин ампули – потрібно вводити внутрішньовенно (від 600 мг до 1 г кожні 8-12 годин), або внутрішньом’язово (600 мг кожні 24 години). При тяжких інфекціях дозування препарату можна збільшувати.

При пероральному вживанні вміст капсули швидко всмоктується з кишківника, але більша частина препарату не входить до системного кровообігу і залишається в кишківнику. При парентеральному введенні вміст розчину для ін’єкції повністю потрапляє в кров та розподіляється тканинами організму.

Протипоказання

Вживати препарат лінкоміцин протипоказано в декількох випадках. А саме:

  • при індивідуальній непереносимості діючої речовини або компонентів засобу;
  • при підвищеній чутливості до кліндаміцину;
  • при менінгіті;
  • печінковій та нирковій недостатності;
  • хворобах грибкового характеру;
  • коліті, діареї різного походження;
  • міастенії.

Щоб застосування Лінкоміцину було максимально ефективним, перед використанням потрібно проконсультуватись з лікарем та ознайомитися з інструкцією.

Особливості препарату Лінкоміцин

Лінкоміцин не впливає на швидкість реакції, завдяки чому безпечний для водіїв та людей, які працюють з різноманітними механізмами. Проте, в деяких випадках у пацієнтів виникало запаморочення, тому купувати та застосовувати препарат потрібно лише після звернення до лікаря.

Лінкоміцин легко проходить через плацентарний бар'єр, а також був виявлений у грудному молоці. Тому його не рекомендують приймати вагітним та жінкам, які годують груддю.

Побічні дії

У деяких випадках при вживанні препарату можуть виникнути побічні дії. Серед них найчастіше трапляються біль у животі, нудота, блювання. Інколи може розвинутись тяжка діарея, свербіж, дзвін у вухах та інші симптоми.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Лінкоміцин потрібно приймати за 1-2 години до вживання їжі. Властивості препарату можуть посилювати дію нервово-м’язових блокаторів (міорелаксантів), тому поєднувати їх потрібно з обережністю та під наглядом лікаря.

Передозування

У разі передозування препаратом можуть виникнути розлади шлунково-кишкового тракту (нудота, біль у животі, діарея). Усунути негативну реакцію організму досить легко, для цього потрібно спровокувати блювання, проте в деяких випадках може знадобитися промивання шлунка. Щоб уникнути передозування, препарат потрібно вживати відповідно до рекомендацій лікаря та інструкції.

Умови зберігання

Лінкоміцин не потребує особливих умов зберігання. Розчин для ін’єкції не потрібно заморожувати. Важливо лише, щоб до препарату не мали доступ діти, а температура не перевищувала 25 °C. Для капсул термін придатності складає в середньому 4 роки, у формі ампул – 2 роки.

Сьогодні антибіотики залишаються одними з найефективніших засобів для лікування інфекцій. Придбати Лінкоміцин та інші антибактеріальні препарати за прийнятними цінами можна в аптеці «Бажаємо здоров'я». За допомогою мережі аптек можна не виходячи з дому дізнатись актуальну вартість ліків, а також замовити їх в Києві та всій Україні.

Редакторська група
Оновлено
16.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Лінкоміцин на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Лінкоміцин - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 7
✅ Форма випуску Капсули, Розчин