Магнію сульфат: інструкція з використання
Магнію сульфат – це лікарський засіб, доступний у формі розчину для ін'єкцій та порошку у пакетиках. Залежно від форми випуску засіб використовується як розчин електролітів при гіпертонічному кризу, у комплексній терапії передчасних пологів у формі ін'єкцій та при запорах або отруєнні солями барію у формі порошку.
Діючою речовиною даного препарату в обох лікарських формах є магнію сульфат гептагідрат. Сполука у формі розчину виявляє антиаритмічну, седативну, діуретичну, спазмолітичну, гіпотензивну, артеріолодилатуючу, токолітичну та антитромбоцитарну дію.
Магнію сульфат також регулює процеси обміну в організм, м'язову збудливість і нейрон-хімічну передачу та є фізіологічним антагоністом кальцію.
Форма випуску
Лікарський засіб Магнію сульфат представлено виробниками у двох лікарських формах:
- порошок у пакетиках, що випускається по 10 г або 25 г;
- розчин для ін'єкцій – 1 мл розчину містить магнію сульфату гептагідрату – 250 мг, випускається по 5 мл або 10 мл в ампулі, по 10 ампул в картонній упаковці.
Зверніть увагу, купити Сульфат магнію у формі розчину для ін'єкцій можна тільки за рецептом. Тоді як порошок у пакетиках можна придбати без рецепта.
Показання до застосування
Препарат Магнію сульфат у вигляді порошку має послаблюючі властивості. Тому його використовують як проносне під час лікування закрепів або як антидот у разі отруєння солями барію. Показання для застосування препарату у формі розчину:
- гіпертонічний криз;
- гіпомагніємія;
- судомний синдром;
- тахікардія;
- еклампсія;
- стенокардія;
- комплексна терапія пологів тощо.
Допоможе розібратися з показаннями до препарату Магнію сульфат інструкція від виробника. Перш ніж застосовувати медикаменти, необхідно отримати консультацію лікаря та пройти відповідні обстеження. Пам'ятайте, що самолікування шкідливе для вашого здоров'я.
Режим дозування
Як проносний засіб Сульфат магнію використовують внутрішньо (на ніч або натщесерце за 30 хвилин до їди) 1 раз на добу. Для дорослих рекомендується розчинити вміст пакетика (10-30 г) у половині склянки води. Для лікування дітей віком від 12 років використовують 10 г порошку, для дітей від 6 до 12 років застосовують від 5 до 10 г порошку, розчиненого у половині склянки води.
У випадку отруєння розчинними солями барію препарат застосовують внутрішньо дорослим: вміст пакетика (20-25 г) порошку розчиняють у 200 мл води.
Засіб у формі порошку також використовують при хронічному запорі у клізмах: вміст пакетика (10 г) розчиняють у 500 мл води та застосовують у кількості, призначеній лікарем.
Лікарський засіб Магнію сульфат у формі розчину для ін'єкцій застосовують внутрішньом'язово, внутрішньовенно повільно або у вигляді внутрішньовенної інфузії. Режим дозування залежить від самого захворювання та ступеня його тяжкості. У випадку інфузійного введення лікарський засіб розводять у 0,9% розчині натрію хлориду або 5% розчині глюкози.
При внутрішньовенній ін'єкції швидкість введення становить не більше 150 мг/хв (0,6 мл/хв), за винятком лікування аритмій та еклампсії вагітних. Максимальне добове дозування складає 72 мл або 18 г препарату.
Детальну схему дозування та чіткі рекомендації щодо застосування препарату містить інструкція виробника.
Протипоказання
Ліки мають декілька протипоказань. Серед них:
- підвищена чутливість до діючих чи допоміжних речовин у складі препарату;
- артеріальна гіпотензія;
- пульс нижче 55 уд/хв;
- дефіцит калію та пов’язані із цим стани;
- порушення функцій нирок або печінки;
- злоякісні новоутворення.
Для приймання медикаменту у формі порошку є додаткові протипоказання: гострі запалення ШКТ, кишкова непрохідність та жовчнокам’яна хвороба.
Препарат у даній лікарській формі також не застосовують для лікування жінок у період вагітності та дітей до 6 років.
Особливості препарату
Перед початком застосування обов’язково визначається рівень магнію в крові. Нормальний рівень магнію для дорослих пацієнтів становить 0,75-1,26 ммоль/л. Вкрай обережно ліки застосовують у разі захворювань органів дихання та міастенії. При тривалому застосуванні препарату рекомендується проводити моніторинг серцево-судинної системи, сухожильних рефлексів та функції нирок. Внутрішньовенне введення проводять дуже повільно, адже за високої швидкості можливі побічні прояви та гіпермагніємія.
У період вагітності препарат застосовують з обережністю з урахуванням концентрації магнію у крові та оцінки співвідношення користі та ризиків для пацієнтки. У період лактації ліки протипоказані.
Засіб має седативну дію. Це може позначатися на швидкості реакції. Тому варто бути обережними під час керування транспортом.
Побічні дії
Має препарат Магнію сульфат і побічні дії. Серед можливих проявів:
- артеріальна гіпотензія;
- задишка;
- запаморочення, головний біль, втрата свідомості;
- загальна слабкість;
- нудота, блювання;
- поліурія;
- набряк у місці введення тощо.
Засіб у формі порошку також може спричинити порушення водно-сольового обміну, атонію товстого кишечнику та переривання вагітності.
Про небажані симптоми, що виникають під час терапії, необхідно повідомляти своєму лікареві.
Детальний перелік побічних ефектів містить повна інструкція виробника.
Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами
Іони кальцію знижують ефективність застосування засобу. Також препарат Магнію сульфат вступає у взаємодію з ліками, що пригнічують діяльність ЦНС (наркотики або аналгетики), посилюючи їхній ефект.
Не рекомендується приймати препарат з ніфедипіном, міорелаксантами, пропафеноном, серцевими глікозидами, барбітуратами та антигіпертензивними засобами.
Препарат знижує ефективність антитромботичних засобів, ізоніазиду, неселективних інгібіторів зворотного нейронального захоплення моноамінів, стрептоміцину, тобраміцину та антагоністів вітаміну К, а також сповільнює виведення мексилетину.
Засіб у формі порошку не сумісний з фосфатами лужних металів, солями миш’якової кислоти, препаратами кальцію, етанолом, кліндаміцину фосфатом, прокаїну гідрохлоридом, саліцилатами тощо.
Передозування
У разі сильного передозування знижуються глибокі сухожильні рефлекси, пригнічується діяльність дихального центру, може зупинитися серце. Також симптомами передозування є гіпергідроз, загальмованість, поліурія та тривожність.
У випадку передозування засобом у формі порошку спостерігаються діарея та блювання.
Антидотом є препарати кальцію, які вводять повільно. Помірне передозування потребує внутрішньовенного введення хлориду кальцію, а також проведення ШВЛ, симптоматичної та підтримуючої терапії. У тяжких випадках показаний перитонеальний діаліз або гемодіаліз.
Умови зберігання
Препарат в обох лікарських формах рекомендується зберігати в оригінальній упаковці виробника за температури не вище 25 °C, у недоступному для дітей місці
Придбати ефективні кровозамінники та перфузійні розчини за прийнятними цінами можна в аптеках мережі «Бажаємо здоров’я». Вартість лікарських засобів зручно дізнатися на офіційному сайті. Зокрема й з’ясувати, якою є на засіб Сульфат магнію ціна в Києві та інших містах України. Також онлайн можна забронювати необхідні медикаменти, щоб потім забрати їх в одній з аптек мережі. Кваліфіковані фармацевти завжди допоможуть з вибором ліків, порадять аналоги чи нададуть інформацію щодо застережень та особливостей застосування препаратів.
Зверніть увагу!
Опис препарату Магнію сульфат на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.
✅ Категорія | Магнію сульфат - інструкція, показання, склад, спосіб застосування |
✅ Кількість препаратів | 5 |
✅ Найдешевший препарат | 28,80 ₴ |
✅ Форма випуску | Розчин, Порошок |