Мальтофер - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Первинна упаковка
Форма випуску
Спосіб введення
Кількість в упаковці
Дозування
Об'єм
Діабетикам
Дорослим
Водіям
Дітям
Вагітним
Годуючим
Алергікам
Фільтр
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 100 мг
Виробник: Віфор (Інтернешнл)
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Виробник: Віфор (Інтернешнл)
Loading ...
Форма випуску: Сироп
Дозування: 10 мг/мл
Виробник: Віфор (Інтернешнл)
Loading ...
Форма випуску: Краплі
Дозування: 50 мг/мл
Виробник: Віфор (Інтернешнл)
Loading ...

Мальтофер: інструкція з використання

Мальтофер – препарат для лікування та профілактики дефіциту заліза та анемії. Лікарський засіб ефективно сприяє відновленню показників гемоглобіну та запасів заліза в організмі. З його допомогою можна позбутися слабкості, втоми, блідості шкіри, задишки та інших симптомів анемії.

Діючою речовиною є тривалентне залізо. Властивості речовини максимально наближені до фізіологічних, тому вона не руйнується під дією шлункового соку. За допомогою таких допоміжних компонентів, як сахароза, розчин сорбіту (Е 420), метилпарагідроксибензоат (Е 218) та пропілпарагідроксибензоат (Е 216), тривалентне залізо в повному обсязі поступає в кров, де стимулює утворення гемоглобіну та поповнює депо заліза.

Форми випуску

Виробники випускають ліки в різних формах. В аптеці «Бажаємо здоров’я» можна купити Мальтофер в трьох варіантах:

  • краплі оральні;
  • таблетки жувальні;
  • сироп.

У препарату Мальтофер ціна майже не змінюється в залежності від лікарської форми. Завдяки цьому кожен може підібрати для себе найбільш зручний спосіб застосування відповідно до необхідної дози.

Показання до застосування

Купити Мальтофер можна лише за рецептом. Як і інші препарати при анемії, Мальтофер потрібно вживати під наглядом лікаря після відповідних лабораторних досліджень. Показаннями до використання є:

  • лікування залізодефіцитної анемії (ЗДА) – захворювання може бути прихованим або вираженим;
  • профілактика ЗДА – антианемічний засіб призначається жінкам під час вагітності та годування груддю для нормального розвитку плода та вироблення молока; дітям та підліткам – для росту та розвитку організму, а також дорослим, які не отримують достатньо заліза під час харчування (наприклад, вегетаріанці), та людям літнього віку.

Вагітним жінкам та тим, які годують груддю, необхідно обов’язково проконсультуватись з лікарем перед тим, як приймати препарат.

Режим дозування

Дозування та термін вживання Мальтоферу залежить від того, наскільки великий дефіцит заліза в організмі. Найбільш ефективно препарат діє при вживанні під час або перед їжею. Залежно від форми, Мальтофер інструкція вказує такі режими дозування для лікування залізодефіцитної анемії:

  • Мальтофер краплі вживаються по 10-20 крапель для немовлят до 1 року, 20-40 крапель – для дітей від 1 до 12 років, 40-120 крапель – для дітей від 12 років та дорослих;
  • Мальтофер таблетки інструкція рекомендує вживати 1-3 таблетки на добу дітям від 12 років та дорослим, дітям до 12 років краще придбати препарат у вигляді крапель або сиропу;
  • Мальтофер сироп інструкція рекомендує вживати в дозах 2,5-5 мл для немовлят до 1 року, 5-10 мл – для дітей від 1 до 12 років, 10-30 мл – для дітей від 12 років та дорослих.

У пакуванні з сиропом додатково йде мірний ковпачок, завдяки якому можна зручно виміряти необхідну дозу.

Протипоказання

В деяких випадках лікувати анемію Мальтофером не рекомендується. Протипоказаннями є гемохроматоз та гемосидероз (надмірний вміст заліза), гемолітична анемія (анемія, що не пов’язана з дефіцитом заліза), розлад механізмів виведення заліза з організму.

Даний препарат протипоказаний при індивідуальній чутливості до будь-якого з компонентів мальтофера. Таблетки не застосовувати дітям до 12 років.

Особливості препарату Мальтофер

Вживати лікарський засіб рекомендується з обережністю людям з хронічними захворюваннями печінки та нирок, запальними захворюваннями шлунково-кишкового тракту, виразковою хворобою шлунка та дванадцятипалої кишки, захворюваннями кишечника. Через вміст сахарози препарат не дозволяється приймати пацієнтам із непереносимістю фруктози, порушенням всмоктування глюкози-галактози або сахарози-ізомальтози.

Препарат ніяк не впливає на здатність керувати транспортом та іншими механізмами.

Побічні дії

Під час вживання препарату не спостерігаються значні побічні реакції. Найчастішими є зміна кольору калу, діарея, нудота, біль у животі, закреп. В деяких випадках можуть виникнути алергічні реакції, блювота, зміна кольору зубної емалі, гастрит та спазми.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Легка взаємодія препарату Мальтофер з іншими речовинами дає змогу вживати його з будь-якою їжею та напоями. Для немовлят сироп можна змішувати з фруктовим або овочем соком та штучними сумішами.

Передозування

Під час клінічних досліджень передозування препаратом практично не спостерігалось завдяки низькій токсичності діючої та допоміжних речовин. Щоб уникнути передозування, варто дотримуватись інструкції та рекомендацій лікаря.

Умови зберігання

Мальтофер потрібно зберігати в захищеному від світла та недоступному для дітей місці при температурі до 25 °С.

Купити Мальтофер в різних формах за прийнятними цінами можна в аптеці «Бажаємо здоров’я». На сайті також представлені різноманітні препарати для серцево-судинної системи, наприклад, ліки від стенокардії чи зниженого тиску. Замовити все необхідне можна в Києві та інших містах України. В каталозі вказано актуальну вартість ліків.

Редакторська група
Оновлено
13.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Мальтофер на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Мальтофер - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 4
✅ Форма випуску Таблетки, Краплі, Сироп