Мардозія - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

Фільтр Скасувати
Застосувати фільтри
Loading ...
Loading ...
Loading ...

Мардозія: інструкція з використання

Мардозія – це лікарський засіб, що належить до протиглаукомних і міотичних засобів. Він також є блокатором бета-адренорецепторів.

Активними речовинами є дорзоламід і тимолол. Обидва компоненти гарно знижують внутрішньоочний тиск завдяки зниженню секреції внутрішньоочної рідини. І хоча ціль у компонентів ліків одна, механізми дії відрізняються.

Дорзоламіду гідрохлорид є потужним інгібітором карбоангідрази ІІ типу, діє шляхом сповільнення утворення бікарбонатних іонів, тим самим призводить до зниження транспортування натрію та рідини.

Тимололу малеат є неселективним блокатором бета-адренергічних рецепторів, його дія зумовлена зменшенням секреції та посиленням відтоку вологи.

Форми випуску

Виробник випускає препарат у формі прозорих, злегка в’язких, безбарвних очних крапель по 5 мл у флаконі-крапельниці. Кожен мілілітр містить 20 мг дорзоламіду, 5 мг тимололу та допоміжні речовини. Придбати їх можна лише за рецептом.

Показання до застосування препарату Мардозія

Лікувати підвищений внутрішньоочний тиск з відкритокутовою чи псевдоексфоліативною глаукомою ви можете за допомогою препарату Мардозія.

Зазвичай пацієнтам призначають ліки тоді, коли недостатньо монотерапії з місцевими препаратами, що блокують бета-адренорецептори.

Ні в якому разі не слід застосовувати очні краплі самостійно, без попередньої консультації лікаря: це може нашкодити вашому здоров'ю.

Режим дозування

Засіб необхідно закапувати по 1 краплі в кон’юнктивальний мішок ураженого ока двічі на добу. Якщо ви комбінуєте ще й інші краплі для очей, то інтервали між ними мають складати від 10 хвилин.

Системна абсорбція зменшується, якщо використовувати носослізну оклюзію чи заплющити повіки на дві хвилини. Завдяки цьому системні побічні реакції зменшуються, а місцева активність – збільшується.

Перед застосуванням препарату необхідно ретельно вимити руки. Варто пам'ятати, що очні розчини при неналежному поводженні можуть підлягати зараженню поширеними бактеріями. Використання зараженого розчину може спровокувати серйозні ураження ока та подальшу втрату зору.

Краплі Мардозія не застосовують в педіатричній практиці.

Протипоказання

До лікарського засобу Мардозія аналоги слід підбирати, якщо є наступні протипоказання до цього препарату:

  • реактивні захворювання дихальних шляхів (у тому числі бронхіальна астма зараз чи в анамнезі, тяжкі хронічні обструктивні захворювання легенів);
  • синусова брадикардія, синдром слабкості синусового взула, атріовентрикулярна блокада II та III ступеня тощо;
  • тяжкі порушення функції нирок чи гіперхлоремічний ацидоз;
  • підвищена чутливість до компонентів у складі засобу;
  • період вагітності й годування груддю.

Список цих протипоказань сформований на інформації щодо окремих активних компонентів. Він не є специфічним для комбінації речовин.

Особливості препарату Мардозія

Всі властивості й особливості препарату ви можете дізнатися в офіційній інструкції лікарського засобу. Не проводили досліджень щодо здатності керувати транспортом після крапель Мардозія, але серед побічних реакцій може виникати нечіткість зору. Препарат не слід застосовувати у період вагітності, а годування груддю на період лікування потрібно припинити.

Побічні дії

Через дорзоламід можуть виникати такі побічні реакції:

  • алергічні реакції (свербіж, кропив’янка, набряк);
  • головний біль, запаморочення;
  • запалення очей, подразнення повік;
  • тахікардія, прискорене серцебиття;
  • гіпертензія;
  • носова кровотеча, задишка;
  • нудота, сухість у роті;
  • контактний дерматит;
  • астенія, слабкість.

Тимолол у складі лікарського засобу може викликати деякі з цих побічних реакцій. Також спостерігаються міалгія, алопеція, загострення псоріазу, діарея, біль у животі, утруднене дихання, феномен Рейно тощо.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Спеціальних досліджень щодо взаємодії препарату Мардозія з іншими лікарськими засобами не проводили. Бета-адреноблокатори посилюють гіпоглікемічний ефект протидіабетичних засобів. Можливе потенціювання системної бета-блокади при застосуванні інгібіторів CYP2D6 й тимололу.

Передозування

При ненавмисному передозуванні засобом, що містить тимолол, можуть виникати запаморочення, головний біль, задишка, бронхоспазм, зупинка серця, брадикардія.

При передозуванні дорзоламіду з’являється порушення електролітного балансу, розвиток ацидозу й вплив на центральну нервову систему. Також спостерігається запаморочення, слабкість, незвичні сновидіння й дисфагія.

Лікувати пацієнтів слід за допомогою підтримувальної й симптоматичної терапії. Необхідно контролювати рівень електролітів у сироватці (особливо – калію) й показники pH крові.

Умови зберігання

Зберігати краплі слід за температури до 25°C. Місце має бути захищеним від сонця й недоступним для дітей. Термін зберігання становить три роки, після першого відкриття флакон можна використовувати протягом 28 діб.

Купити препарати від глаукоми за прийнятними цінами можна в аптеках мережі «Бажаємо здоров’я». На офіційному сайті легко можна дізнатися, яка на краплі Мардозія ціна в Києві й інших містах та чи є у наявності препарат у найближчій аптеці.

Кваліфіковані фахівці проконсультують вас щодо правильного застосування ліків, побічних ефектів тощо.

Редакторська група
Оновлено
28.03.2024
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Мардозія на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Мардозія - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 1
✅ Найдешевший препарат 367,00 ₴
✅ Форма випуску Краплі