Мукосат - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

Фільтр Скасувати
Застосувати фільтри
Loading ...
Loading ...
Loading ...

Мукосат: інструкція з використання

Форми випуску

Показання до застосування Мукосату

Режим дозування

Протипоказання

Особливості Мукосату

Побічні дії

Взаємодія з іншими медикаментами та продуктами харчування

Передозування

Умови зберігання

Використана література

Захворювання опорно-рухової системи супроводжуються больовими симптомами, спричиненими запальними та дегенеративними процесами. Вони виникають у твердих та м'яких тканинах кісток, суглобів та призводять до обмеженості рухів. Одна з причин – нестача основного компонента (хондроїтину), що відповідає за функціональність хрящів. Щоб поповнити дефіцит, розроблені спеціальні фармацевтичні засоби. До них належить Мукосат, що має протизапальну та анальгетичну дію.

Основний активний компонент – хондроїтину сульфат, який належить до високомолекулярних мукополісахаридів і разом з колагеновими волокнами утворює хрящовий матрикс, відповідає за зв'язування води. Це необхідна умова для пружності та нормальної механіки хряща.

Застосування лікарського засобу допомагає нормалізувати вироблення синовіальної рідини, зняти біль, попередити стиснення хрящової тканини та забезпечити змащування суглобових поверхонь, що підсумку покращує рухливість суглобів та позбавляє скутості рухів.

Іноді лікарі рекомендують купити Мукосат людям із надмірною вагою тіла, коли підвищене навантаження негативно позначається на здоров'ї суглобів.

Форми випуску

Препарат випускається у двох лікарських формах:

  • капсули;
  • розчин для внутрішньом'язових ін'єкцій в ампулах 10 шт/уп 2 мл.

Капсули містять 250 мг хондроїтину сульфату, ампули – 200 мг.

На українському фармацевтичному ринку представлено Мукосат Neo. Саме під такою назвою препарат пройшов реєстрацію в Україні та окрім упаковки нічим не відрізняється від звичайного.

У порівнянні з іншими ліками групи нестероїдних протизапальних та протиревматичних засобів ціна Мукосату залишається доступною та відповідає співвідношенню ефективність/вартість.

Показання до застосування Мукосату

Капсули призначають у комплексному лікуванні захворювань кульшових та колінних суглобів, причина яких – дегенеративно-дистрофічні процеси.

Мукосат уколи показані при:

  • первинному артрозі, міжхребцевому остеохондрозі, остеоартрозі та інших дегенеративно-дистрофічних захворюваннях ОПА;
  • остеопорозі;
  • пародонтопатії;
  • переломах з метою прискорення утворення кісткової мозолі.

Також ефективний для усунення наслідків та профілактики ускладнень після операцій на суглобах.

Режим дозування

Препарат призначають лише дорослими, тому що немає досвіду застосування дітьми.

Пігулки Мукосат (капсули) призначені для перорального прийому: по 2 шт. (500 мг) 2 рази на день. Максимально допустима добова доза становить 1000 мг. Для повноцінного засвоєння хондроїтину краще приймати під час або після їди, запиваючи невеликою кількістю води.

Тривалість прийому – 4-5 тижнів. Препарат відрізняється тривалою дією, але за потреби можна повторити курс через 6 місяців.

Відповідно до інструкції Мукосату уколи рекомендується виконувати внутрішньом'язово, дотримуючись наступної схеми:

  • на початку лікування (перший тиждень) – 1 мл (100 мг) 1 раз на 2 дні;
  • з 9-го дня лікування (при добрій переносимості) – по 2 мл (200 мг) через день.

Препарат відрізняється тривалою дією, але за необхідності можна повторити курс через 6 місяців, як при прийомі капсул, так і введенні ін'єкцій.

Протипоказання

Препарат заборонений до застосування при:

  • гіперчутливості до одного з компонентів препарату;
  • схильності до кровотеч;
  • тромбофлебіті;
  • нирковій недостатності.

Засіб не призначають вагітним і жінкам, що годують, а також дітям до 18 років.

Особливості Мукосату

У разі застосування Мукосату в ампулах стабільний клінічний ефект досягається при застосуванні не менше 25 ін'єкцій. З метою попередження рецидивів можливий повторний курс, але не раніше ніж через 6 місяців.

Підвищення дози має відбуватися під наглядом лікаря:

  • на початку лікування;
  • у людей із надмірною вагою;
  • у пацієнтів з виразкою шлунка та 12-палої кишки;
  • при прийомі у поєднанні з діуретиками.

Якщо під час терапії виникли алергічні реакції або геморой, прийом препарату припиняють.

Мукосат не призначають жінкам під час вагітності на І, ІІ та ІІІ триместрі та в період лактації. За необхідності терапії годування груддю припиняють.

Засіб не застосовувався дітьми, тому відсутні достовірні дані про реакції дитячого організму на його компоненти. Але відомо, що бензиловий спирт (допоміжна речовина у складі розчину для ін'єкцій) може спровокувати інтоксикацію та псевдоанафілактичні реакції у немовлят та дітей віком до 3 років.

Не впливає на швидкість реакції. Тому можна керувати автомобілем чи іншими точними механізмами. Але за умови, що пацієнт не має підвищеної чутливості до основних або допоміжних речовин ліків, що може проявлятися у вигляді порушення зору або запаморочення.

Побічні дії

При гіперчутливості до препарату можливі негативні реакції з боку:

  • імунної системи: бронхоспазм, анафілактичний шок, ангіоневротичний набряк;
  • шкіри та підшкірної клітковини: висипання, свербіж, почервоніння слизової або шкіри з висипом (еритема), кропив'янка, дерматит, надмірне випадіння волосся (алопеція).
  • шлунково-кишкового тракту: нудота, блювання, біль у животі, метеоризм, печія, відрижка, діарея.

Також можуть спостерігатися порушення зору, запаморочення, периферичні набряки.

У місці уколу можливі почервоніння та свербіж.

Взаємодія з іншими медикаментами та продуктами харчування

Застосування препарату вимагає уваги у комбінації з:

  • ацетилсаліциловою кислотою, антикоагулянтами, антиагрегантами, фібринолітиками – посилює їх дію, тому потрібен постійний контроль показників згортання крові.
  • глюкокортикостероїдами, нестероїдними протизапальними та знеболювальними засобами – знижує потребу в них та частоту їх використання;
  • хондропротекторами та глюкозаміном – доповнює їх ефективність.

При цьому якість терапії помітно підвищується, якщо до раціону включити продукти, що містять солі марганцю, міді, цинку, селену, вітаміну А і С.

Передозування

На цей момент інформація про випадки гострого передозування відсутня. Можливе посилення побічних ефектів, якщо добова доза (1000 мг) була завищена. При виражених симптомах передозування слід припинити прийом препарату та провести симптоматичне лікування.

Умови зберігання

У недоступному для дітей та захищеному від світла місці, за температури не вище 25°С.

Використана література

Редакторська група
Оновлено
13.09.2024
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Мукосат на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Мукосат - інструкція, показання, склад, спосіб застосування