Пажитник: інструкція з використання
Пажитник – це дієтична добавка рослинного походження, що комплексно впливає на організм завдяки високому вмісту корисних речовин. Насіння пажитника (насіння Шамбали, фенугрек) містить вітаміни A, C, групи B, а також важливі мінерали, такі як калій, магній, фосфор і залізо. Ці компоненти сприяють нормалізації метаболізму, зміцненню імунної системи та підтриманню загального тонусу. Крім цього, фітоестрогени, що містяться в пажитнику, позитивно впливають на гормональний баланс, нормалізуючи менструальний цикл і стимулюючи лактацію. Засіб також позитивно впливає на стан шкіри та підтримує здоров'я шлунково-кишкового тракту, активізуючи жовчовиділення та очищуючи печінку. Пажитник широко використовують для нормалізації кровообігу і підтримання серцево-судинної системи, а також у комплексній терапії захворювань дихальної системи, суглобів і цукрового діабету II типу. Завдяки своїм загальнозміцнювальним властивостям препарат підвищує життєвий тонус, особливо в періоди інтенсивних навантажень.
Купити Пажитник та інші лікарські трави ви можете за прийнятними цінами в мережі аптек «Бажаємо здоров’я». Вартість лікарських засобів зручно дізнатися на офіційному сайті, де також можна з'ясувати, якою є на насіння Пажитник ціна в Києві та інших містах України. Також онлайн можна забронювати необхідні медикаменти та забрати їх в одній з аптек мережі. Кваліфіковані фармацевти завжди допоможуть із вибором ліків, порекомендують аналоги або нададуть інформацію щодо застережень та особливостей застосування препаратів.
Форми випуску
Виробник пропонує засіб Пажитник у формі насіння, що доступне в упаковках по 100 г. Придбати його можна без рецепта.
Показання до застосування препарату Пажитник
Застосовувати дієтичну добавку Пажитник можна у таких випадках:
- захворювання органів дихання (ГРЗ, ГРВІ, бронхіти, синусити);
- атеросклероз, артеріальна гіпертензія;
- гастрит, виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки, гастроентерит;
- метеоризм, запори;
- холецистит, жовчокам’яна хвороба;
- ожиріння, цукровий діабет другого типу;
- захворювання суглобів (остеохондроз, артрит, подагра);
- інфекцій захворювання нирок, сечокам’яна хвороба;
- підтримання імунітету;
- посилення лактації;
- омолодження шкіри та оздоровлення волосся (у вигляді масок);
- усунення запальних процесів чоловічої сфери;
- підвищення тонусу життя;
- відновлення організму після пологів тощо.
У багатьох випадках фітотерапія може застосовуватися в складі комплексного лікування різних захворювань і станів. Однак не варто займатися самолікуванням, аби не нашкодити здоров’ю. Краще звернутися до лікаря за консультацією.
Режим дозування
Пажитник можна приймати як чай з молоком, а також у формі сухої приправи, додаючи порошок до різних страв. Також насіння можна пророщувати. Зокрема для омолодження шкіри мелене насіння змішують з яєчним жовтком або оливковою олією.
Для волосся:
- 2 столові ложки залити водою й залишити на 10-12 годин;
- розім’яти, нанести на волосся на годину;
- змити теплою водою з використанням шампуню.
Завдяки цьому можна зміцнити волосся, позбутися лупи, зробити локони блискучими.
Для лактації:
- замочити насіння в воді на кілька годин;
- промити 2 чайні ложки;
- висипати в місткість і залити склянкою води;
- поставити на вогонь;
- варити 7 хвилин.
Можна пити цю настоянку 2-3 рази на добу.
Протипоказання
Не можна застосовувати дієтичну добавку за таких умов:
- перший триместр вагітності;
- вагінальні кровотечі;
- надлишок естрогену і пролактину;
- гастрит, виразка шлунка;
- коліт;
- проблеми, що пов’язані зі згортанням крові;
- діагностована гіперестрогенія.
Дізнатися більше про протипоказання можна з повної інструкції до препарату.
Особливості препарату Пажитник
З обережністю варто вживати дієтичну добавку Пажитник при інсулінозалежній формі діабету.
Насіння Пажитнику не належить до категорії ліків. Це дієтична добавка, яку варто застосовувати як доповнення, а не як заміну повноцінного харчування.
Для збереження оптимального здоров'я важливо приділяти увагу різноманітному харчуванню та здоровому способу життя. Разом із тим на 100 г продукту харчова цінність складає:
- білки – 23 г;
- жири – 6,4 г;
- вуглеводи – 33,8 г.
Енергетична цінність рекомендованої добової дози складає 323 ккал.
Заборонено вживати насіння пажитнику під час першого триместру вагітності через ризик провокування викидня. Можна застосовувати під час годування грудьми. Однак необхідно попередньо проконсультуватися з лікарем.
Не відомо, чи впливає засіб на здатність керувати автомобілем, іншими складними механізмами, на швидкість реакції та можливість концентрувати увагу.
Побічні дії
В інструкції виробника не вказано можливі побічні реакції при застосуванні насіння пажитнику. Проте за появи неприємних симптомів варто звернутися до лікаря.
Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами
Заборонено застосування насіння пажитнику одночасно з гормонами щитоподібної залози. Для мінімізації ризику небажаних побічних ефектів, усі можливі поєднання з іншими препаратами мають бути узгоджені з лікарем.
Передозування
Не відомо про випадки передозування насінням пажитнику.
Умови зберігання
Зберігати дієтичну добавку варто в сухому темному місці за кімнатної температури. Переконайтеся, що у дітей немає доступу до ліків, БАДів і вітамінів.
Термін придатності засобу зазначений на упаковці та становить 2 роки, після закінчення яких препарат не можна використовувати.
Зверніть увагу!
Опис препарату Пажитник на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.
✅ Категорія | Пажитник - інструкція, показання, склад, спосіб застосування |
✅ Кількість препаратів | 1 |
✅ Найдешевший препарат | 41,30 ₴ |
✅ Форма випуску | Насіння |