Пемозар: інструкція з використання
Пемозар – це препарат для лікування пептичної виразки та гастроезофагеальної рефлюксної хвороби. Належить до фармакотерапевтичної групи інгібіторів протонної помпи. Активна речовина засобу – езомепразол, який є S-ізомером омепразолу. Сполука сприяє зниженню секреції шлункового соку.
Форми випуску
Препарат Пемозар, ціна якого залежить від форми випуску та дозування активної речовини, на фармацевтичному ринку представлений у таких варіантах:
- гастрорезистентні таблетки – доступні в дозуванні 20 мг і 40 мг езомепразолу;
- порошок ліофілізований для розчину для ін’єкцій та інфузій – випускається у флаконах по 40 мг езомепразолу в кожному.
Засоби в таблетках і порошку належать до рецептурних препаратів.
Показання до застосування препарату Пемозар
Таблетки Пемозар застосовують для лікування гастроезофагеальної рефлюксної хвороби. Засіб може бути рекомендований для комбінованої терапії, спрямованої на ерадикацію Helicobacter pylori. Інші можливі показання до застосування таблеток на основі езомепразолу:
- лікування та профілактика виразок, зумовлених тривалим застосуванням нестероїдних протизапальних засобів;
- синдром Золлінгера-Еллісона;
- тривала терапія після в/в профілактики повторних кровотеч із пептичних виразок;
- підтримувальна терапія під час станів, що супроводжуються підвищеною кислотністю шлункового соку.
Стандартні показання до застосування засобу у формі ін’єкції чи інфузії – антисекреторна терапія у випадках, коли неможливо застосовувати ліки в пероральній формі, а також короткотривале підтримання гемостазу та профілактика повторної кровотечі в пацієнтів після ендоскопічного лікування гострої кровотечі виразки шлунка або дванадцятипалої кишки.
Перед тим як застосовувати будь-які препарати для травної системи та обміну речовин, зокрема і для лікування гастриту чи виразки, необхідно порадитися з лікарем і уважно прочитати інструкцію до засобу. Не займайтеся самолікуванням, адже це може нашкодити вашому здоров’ю.
Режим дозування
Спосіб застосування та дозування лікарського засобу встановлюється індивідуально (з огляду на діагноз і вік пацієнта). Таблетки Пемозар інструкція виробника рекомендує вживати за такими схемами:
- гастроезофагеальна рефлюксна хвороба – залежно від стадії хвороби та клінічної картини дозування становить 20 мг або 40 мг, які вживають 1 раз на добу протягом 4 тижнів;
- ерадикація Helicobacter pylori – по 20 мг двічі на добу протягом 7 днів у комбінації з 500 мг кларитроміцину та 1 г амоксициліну;
- виразки, спричинені тривалим застосуванням НПЗЗ – по 20 мг 1 раз на добу протягом 4-8 тижнів;
- профілактика рецидивів кровотеч із пептичних виразок – по 40 мг 1 раз на добу протягом 4 тижнів;
- синдром Золлінгера-Еллісона – по 40 мг двічі на добу, за потреби добове дозування може бути збільшено до 160 мг.
Пемозар методом ін’єкції чи інфузії застосовують для дорослих у дозуванні 20 мг чи 40 мг 1 раз на добу, а для дітей – від 10 мг до 40 мг 1 раз на добу.
Зазвичай в/в терапія є короткочасною, і пацієнта необхідно якнайшвидше переводити на пероральне застосування препарату.
Протипоказання
Зверніть увагу, що препарат Пемозар у формі таблеток та порошку має протипоказання. Ці лікарські засоби не застосовують за наявності підвищеної чутливості до активної чи будь-якої з допоміжних речовин препарату, а також у разі гіперчутливості до заміщених бензимідазолів. Для таких пацієнтів лікар може підібрати замість препарату Пемозар аналоги з іншими компонентами.
Особливості препарату Пемозар
Пацієнтам, які вживають препарати на основі езомепразолу протягом тривалого часу, необхідно перебувати під регулярним медичним наглядом. Для лікування осіб із порушенням функції нирок засіб застосовувати з особливою обережністю.
Тривале застосування може призвести до зниження рівня магнію в крові, дефіциту вітаміну B12, а також до підвищення ризику переломів, особливо в пацієнтів літнього віку.
У період вагітності препарат Пемозар можна вживати лише за призначенням лікаря, а під час лактації застосування засобу протипоказане.
У деяких осіб засіб може спричиняти побічні реакції у вигляді нечіткості зору та запаморочення. За наявності таких симптомів необхідно утриматися від керування транспортними засобами та іншою технікою.
Побічні дії
Побічні дії препарату, про які повідомляють найчастіше:
- головний біль;
- біль у животі;
- метеоризм;
- нудота;
- діарея.
У разі появи цих чи інших незвичних симптомів варто звернутися до лікаря для отримання консультації та оцінювання ситуації.
Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами
Специфіка взаємодії препарату Пемозар з активними речовинами інших ліків вимагає уважного вивчення інструкції та консультації з лікарем перед застосуванням цих препаратів.
Передозування
Дані щодо передозування препаратом Пемозар обмежені. У разі виникнення такої ситуації необхідно негайно звернутися до лікаря для отримання відповідної медичної допомоги.
Умови зберігання
Зберігати у фірмовій упаковці в недоступному для дітей місці. Оптимальна температура зберігання таблеток – до +30°C, порошку ліофілізованого – до +25°C. Не застосовувати після закінчення терміну придатності.
Якщо шукаєте, де препарат Пемозар купити за прийнятними цінами в Києві чи іншому місті України (крім тимчасово окупованих територій), зверніться в мережу аптек «Бажаємо здоров’я». Тут знайдете великий вибір засобів із різними фармакотерапевтичними властивостями, зокрема й препарати від гастриту та виразки шлунка, дієтичні добавки для травної системи тощо.
Вартість медикаментів, а також адреси аптек мережі, де їх можна придбати, вказані на сайті. Для зручності клієнтів доступна можливість онлайн-бронювання фармацевтичної продукції в найближчій до себе аптеці. Забрати замовлення можна після отримання повідомлення про його підтвердження протягом 48 годин.
Зверніть увагу!
Опис препарату Пемозар на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.
✅ Категорія | Пемозар - інструкція, показання, склад, спосіб застосування |
✅ Кількість препаратів | 3 |
✅ Найдешевший препарат | 125,50 ₴ |
✅ Форма випуску | Таблетки, Порошок |