Прегадол - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Форма випуску
Спосіб введення
Кількість в упаковці
Дозування
Діабетикам
Дорослим
Водіям
Дітям
Вагітним
Годуючим
Алергікам
Фільтр
Форма випуску: Капсули
Дозування: 150 мг
Виробник: Борщагівський ХФЗ
Loading ...
Форма випуску: Капсули
Дозування: 75 мг
Виробник: Борщагівський ХФЗ
Loading ...
Виробник: Борщагівський ХФЗ
Loading ...

Прегадол: інструкція з використання

Прегадол – лікарський засіб, що використовується для полегшення нейропатичних болів та епілептичних нападів, також має протитривожний ефект. Належить до фармакотерапевтичної групи «препарати від епілепсії». Діюча речовина – прегабалін, аналог гамма-аміномасляної кислоти, має протисудомні властивості. Речовина синтезована Річардом Сілверменом та Ришардом Андрушкевичем у 1988-1990 роках у лабораторії Північно-Західного університету. З 2004 року прегабалін допущений до використання у Європейському Союзі.

Форми випуску

Лікарська форма препарату – капсули.

  1. Прегадол 75 мг – непрозорі тверді желатинові капсули, що мають білий корпус та червоно-коричневу кришечку. Вміст – порошок, що має білий або наближений до білого колір.
  2. Капсули 150 мг – непрозорі тверді желатинові капсули, що мають корпус та кришечку білого кольору. Вміст – порошок, що має білий або наближений до білого колір.
  3. Капсули 300 мг – непрозорі тверді желатинові капсули, що мають білий корпус та червоно-коричневу кришечку. Вміст – порошок, що має білий або наближений до білого колір.

Препарат можна придбати лише за рецептом.

Показання до застосування препарату Прегадол

Показаннями до застосування препарату є:

  • нейропатичний біль (препаратом можна лікувати біль периферичного і центрального походження у дорослих);
  • фіброміалгія;
  • генералізований тривожний розлад.

Також прегабалін показаний як допоміжна терапія при парціальних судомних нападах при епілепсії.

Режим дозування

Лікарський засіб використовується лише перорально, його можна приймати незалежно від вживання їжі.

Дозування 150-600 мг на добу (в залежності від захворювання та його тяжкості). Цю дозу необхідно розділити на 2-3 приймання. Лікування необхідно розпочинати з дози 150 мг на добу. Залежно від індивідуальної переносимості та ефективності препарату, дозу можна збільшувати.

Рекомендується припиняти лікування прегабаліном поступово, протягом щонайменше одного тижня.

Протипоказання

Протипоказанням є підвищена чутливість до будь-якого з компонентів лікарського засобу.

Особливості препарату Прегадол

Якщо під час терапії прегабаліном у пацієнтів з цукровим діабетом збільшилася маса тіла, то необхідна корекція дози цукрознижувальних препаратів.

При появі реакцій гіперчутливості (набряку обличчя, набряку верхніх дихальних шляхів, періорального набряку) необхідно припинити лікування прегабаліном.

Застосування препарату супроводжується сонливістю та запамороченням, що може суттєво збільшити ризик падіння у пацієнтів літнього віку. Також з обережністю приймати водіям.

У деяких пацієнтів після припинення терапії можливе виникнення симптомів відміни, серед яких тривожність, головний біль, діарея, депресія, нервозність, грипоподібний синдром, які вказують на фізичну залежність. Про це обов’язково необхідно попередити пацієнта перед початком лікування.

Побічні дії

Побічними діями прегабаліну є:

  • підвищення апетиту;
  • назофарингіт;
  • сплутаність свідомості;
  • ейфорійний настрій;
  • атаксія;
  • порушення координації;
  • нечіткість зору;
  • вертиго;
  • тахікардія;
  • блювання;
  • нудота;
  • запор.

З боку нервової системи дуже часто спостерігаються такі побічні реакції, як головний біль, сонливість, запаморочення.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Прегабалін зазнає незначного метаболізму в організмі, не зв’язується з білками крові та не інгібує in vitro інші лікарські препарати, тому малоймовірно, що речовина може бути об’єктом фармакокінетичної взаємодії.

Прегабалін має властивість посилювати дію лоразепаму та етанолу.

Через ризик пригнічення центральної нервової системи рекомендується з обережністю призначати Прегадол при застосуванні опіоїдів.

Передозування

При передозуванні симптомами є:

  • сплутаність свідомості;
  • сонливість;
  • неспокій;
  • збудженість.

Також повідомлялося про судоми та кому.

Для лікування передозування необхідні загальні підтримувальні заходи, за потреби можна застосувати гемодіаліз.

Умови зберігання

Зберігайте в оригінальній упаковці в недоступних для дітей місцях, температура зберігання не повинна перевищувати 25ºС.

Купити цей та інші препарати для нервової системи за прийнятними цінами у Києві та інших містах України вам пропонує мережа аптек «Бажаємо здоров'я». На сайті мережі користувачам доступна вся необхідна інформація про препарат Прегадол: ціна, інструкція від виробника, особливості застосування препарату, відгуки інших покупців, дані про аналоги та багато іншого. Завдяки офіційному сайту ви можете вибрати, забронювати оптимальний за вартістю варіант та придбати його в найближчій до вас аптеці у зручний час.

Самолікування шкідливе для здоров’я, тому перед тим, як придбати будь-які ліки, необхідно проконсультуватися з лікарем. Також дізнатися всю вичерпну інформацію вам допоможе до препарату Прегадол інструкція від виробника.

Редакторська група
Оновлено
27.11.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Прегадол на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Прегадол - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 3
✅ Форма випуску Капсули