Програф: інструкція з використання
Програф – це антинеопластичний та імуномодулювальний лікарський засіб, інгібітор кальциневрину на основі такролімусу. Такролімус – імуносупресивний препарат, який пригнічує формування цитотоксичних лімфоцитів, що відповідають за відторгнення трансплантата, знижують активність Т-клітин, поліферацію В-клітин (залежну від Т-хелперів), формування лімфокінів, експресію рецептора інтерлейкіну-2.
Форма випуску
Лікарський засіб випускається виробником у двох формах випуску:
- Програф капсули – тверді желатинові капсули по 0,5 мг (світло жовтого кольору), 1 мг (білого кольору) та 5 мг (сірувато-червоного кольору) такролімусу.
- Програф концентрат для приготування розчину для ін’єкцій – прозорий безбарвний розчин. В 1 мл міститься 5 мг такролімусу.
Купити Програф або інші імуносупресанти можна тільки за наявністю рецепта. На засіб Програф ціна встановлюється за 10 ампул або за 10 капсул.
Показання до застосування
Додана до засобу Програф інструкція містить наступну інформацію про показання до застосування – профілактика відторгнення алотрансплантата печінки, нирок або серця, лікування відторгнення алотрансплантата, резистентного до інших режимів імуносупресивної терапії.
Приймати ліки Програф, аналоги або інші імуносупресанти можна тільки після консультацій з лікарем. Самолікування може становити небезпеку для здоров’я.
Режим дозування
Лікувати дорослих та дітей за допомогою засобу Програф може тільки висококваліфікований персонал за допомогою відповідного обладнання. Засіб у вигляді розчину використовується у випадку, коли пацієнт не може приймати капсули. Дозування визначається на основі переносності препарату та клінічної оцінки ризику відторгнення, за умови застосування даних моніторингу рівня такролімусу в крові.
Протипоказання
Протипоказанням до використання лікарського засобу Програф є гіперчутливість до такролімусу, інших макролідів та допоміжних речовин. Також до протипоказів концентрату належить відома гіперчутливість до рицинової олії, гідрогенізованої поліоксіетиленом чи структурно зв’язаних компонентів.
Особливості препарату
Під час застосування важливо проводити моніторинг низки параметрів. Необхідно контролювати:
- артеріальний тиск;
- ЕКГ;
- стан зору;
- рівень глікемії натще;
- концентрацію електролітів;
- гематологічні показники та інші.
Наявність клінічно значущих змін є показанням до корекції імуносупресивної терапії.
В період вагітності Програф призначають тільки за відсутності безпечнішої альтернативи. Під час лактації препарат протипоказаний.
Програф може спричиняти нервові та зорові розлади. Тому після застосування варто утриматися від керування автомобільним транспортом чи іншими механізмами.
Повну інформацію про особливості препарату можна знайти в інструкції виробника.
Побічні дії
Попри лікувальні властивості, має засіб Програф побічні дії. Серед основних з них:
- підвищений ризик розвитку інфекцій;
- підвищений ризик розвитку злоякісних новоутворень;
- анемія, тромбоцитопенія, лейкопенія та інші розлади кровотворення;
- алергічні та анафілактоїдні реакції;
- порушення метаболізму (гіперглікемія, цукровий діабет, гіпоглікемія, гіпомагніємія, гіпонатріємія та інші);
- безсоння, нічні жахи, галюцинації;
- тремор, головний біль;
- затуманення зору, фотофобія;
- шум у вухах;
- артеріальна гіпертензія;
- кровотечі;
- задишка та інші.
Якщо ці чи інші симптоми проявляються під час лікування захворювання імунної системи, необхідно негайно звернутися до лікаря.
Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами
Препарат може вступати у взаємодію з іншими ліками чи харчовими продуктами, що спричиняє негативні реакції організму. Перед одночасним застосуванням необхідно отримати консультації щодо можливості такого поєднання.
Передозування
Симптомами передозування є головний біль, тремор, інфекції, кропив'янка, летаргічний стан, нудота, блювання, сонливість, підвищений вміст азоту сечовини в крові, сироваткового креатиніну та аланінамінотрасферази. Необхідно якомога швидше звернутися до лікаря, провести симптоматичне лікування.
Умови зберігання
Термін придатності концентрату для приготування розчину складає 2 роки, капсул – 3 роки. Ліки зберігають в оригінальній упаковці у недоступному місці для дітей за температури до 25 градусів. Після розведення розчин можна зберігати до 24 годин за температури 2–8 °C у скляній, поліетиленовій або поліпропіленовій тарі. Відкриту первинну упаковку капсул (запаяний алюмінієвий пакет) можна використовувати протягом одного року. Недопустимо використовувати препарат після закінчення терміну придатності.
Придбати Програф та інші ефективні ліки, за прийнятними цінами, можна в мережі аптек «Бажаємо здоров'я» в Києві та інших містах України (окрім тимчасово окупованих територій).
На офіційному сайті легко дізнатися актуальні ціни, ознайомитися з інструкцією виробника та прочитати про засіб Програф відгуки попередніх покупців. Також тут розміщено інформацію про наявність засобу у зручній аптеці мережі, доступність аналогів препарату та їхню вартість.
Покупці мають можливість Програф замовити на термін до 2 діб. Отримати замовлення можна в будь-якій аптеці мережі.
Зверніть увагу!
Опис препарату Програф на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.
✅ Категорія | Імуносупресанти |
✅ Кількість препаратів | 3 |
✅ Найдешевший препарат | 786,84 ₴ |
✅ Форма випуску | Капсули |
Назва | Ціна |
---|---|
Програф капсули 0,5 мг №50 | 786.84 ₴ |
Програф капсули 1 мг №50 | 1582.98 ₴ |
Програф капсули 5 мг №50 | 7857.06 ₴ |