Ротарикс - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Форма випуску
Спосіб введення
Кількість в упаковці
Об'єм
Фільтр

Ротарикс: інструкція з використання

Ротарикс – моновалентна вакцина для профілактики ротавірусного гастроентериту у дітей. Часто ротавірус у малюків до трьох років стає причиною діареї. Збудник переважно викликає розлади, пов’язані зі шлунком і кишківником.

Придбати вакцину Ротарикс або ж інші лікарські засоби для покращення травлення та апетиту можна в аптеках мережі «Бажаємо здоров’я» за прийнятними цінами. В Києві й інших містах України можна оформити замовлення, скориставшись послугою бронювання. Ліки потрібно забрати в аптеці за вибраною адресою протягом 48 годин після підтвердження замовлення.

Форми випуску

Виробник ГлаксоСмітКляйн Біолоджікалз С.А., Бельгія пропонує засіб у формі прозорої безбарвної суспензії для орального застосування, по 1 дозі (1,5 мл) вакцини у попередньо заповненому оральному аплікаторі із захисним ковпачком.

На Ротарикс ціна абсолютно виправдовує якість та ефективність препарату. Вакцина відповідає вимогам Всесвітньої організації охорони здоров'я до біопрепаратів і вакцин проти ротавірусної інфекції.

Показання до застосування препарату Ротарикс

Ротарикс купити можна в аптеці за наявності виписаного лікарем рецепта. Щеплення дітей на території України здійснюється згідно з вимогами діючих наказів МОЗ.

Вакцинація від ротавірусу не входить до переліку обов'язкових щеплень. Однак якщо ви хочете запобігти розвитку важкої хвороби особливо в спеку та перед сезоном відпусток, профілактика гастроентериту за допомогою щеплення – правильний вибір.

Якщо дорослі переносять захворювання ротавірусною інфекцією без ускладнень, то для дітей це є небезпечним. Серед наслідків хвороби може бути тяжка діарея. Вона у свою чергу призводить до зневоднення й навіть має летальні наслідки. Тож уникнути цього можна, якщо створити імунітет проти ротавірусу. Для цього й необхідна вакцина.

Режим дозування

Курс вакцинації передбачає введення двох доз. Першу вводять дітям віком від 6 до 12 тижнів, другу – через чотири тижні після першого щеплення.

Властивості вакцини дозволяють її використовувати тільки перорально. Вводити її іншим шляхом заборонено.

При цьому обмежень у годуванні дитини до й після вакцинації немає. Це стосується й грудного молока. Воно не може впливати на ефективність щеплення.

Протипоказання

Є низка протипоказань, які роблять щеплення неможливим:

  • гіперчутливість до компонентів, що є у складі вакцини;
  • інвагінація (патологія кишківника);
  • вроджені вади розвитку ШКТ;
  • комбінований імунодефіцит у тяжкому стані.

Вакцина містить також цукрозу. Тож якщо в дитини є рідкісна форма непереносимості фруктози чи глюкозогалактозна мальабсорбція, то вакцина їй протипоказана. Вакцина не повинна використовуватись у дітей старше 24-тижневого віку. При проведенні щеплень на території України щодо протипоказань також необхідно дотримуватись чинних наказів МОЗ України.

Особливості препарату Ротарикс

Перед вакцинуванням потрібно вивчити анамнез пацієнта та провести медичне обстеження. Варто відкласти введення вакцини для пацієнтів із гострими захворюваннями, що супроводжуються лихоманкою, діареєю, блюванням. Проте незначні інфекції (наприклад, застуда) не заважають щепленню.

Є запобіжні заходи: медичний персонал, батьки чи опікуни дитини мають стежити за симптомами, що можуть свідчити про інвагінацію. Так, це сильний біль у животі, здуття, блювання, випорожнення з кров’ю, висока температура. Необхідно повідомляти про наявність цих симптомів і застосовувати ліки за потребою.

Особи, які контактують із дитиною після щеплення, мають дотримуватися ретельної гігієни, особливо після заміни підгузків. Вакцина Ротарикс не призначена для застосування для дорослих.

Тому немає даних щодо застосування вакцини для вагітних або жінок, що годують грудьми.

Побічні дії

В більшості випадків вакцина переноситься добре й без ускладнень. Проте побічні реакції все ж можливі. До найбільш розповсюджених належать послаблення випорожнень, газоутворення, висипи на шкірі, біль у животі. Внаслідок цього збільшується дратівливість дитини.

Рідко можуть бути кров’янисті випорожнення. Ще рідше зустрічається інвагінація – кишкова непрохідність.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Засіб можна застосовувати разом із вакцинами проти дифтерії, кашлюку, правця, гепатиту B, поліомієліту тощо. Поєднання цих та інших ліків, зазначених в інструкції, не зменшує імуногенність і безпеку. Щеплення, лікарські засоби для лікування ротавірусної інфекції, а також препарати для травної системи може призначати лише лікар. Не займайтеся самолікуванням, при появі перших ознак звертайтеся до сімейного лікаря, терапевта чи педіатра.

Передозування

Можливе передозування вакциною – про це вказано в інструкції. Але симптоми схожі на ті, що виникають при нормованій дозі введення засобу. В таких випадках лікування має бути під наглядом лікаря.

Умови зберігання

Суспензію потрібно зберігати при температурі від 2 до 8°C, тобто в холодильнику. Але заморожувати засіб не можна. Залишайте вакцину в оригінальному пакуванні, щоб захистити від сонця. Простежте, щоб у дітей не було доступу до лікарського засобу. Для транспортування необхідно використовувати портативні холодильники з наявністю холодового елемента. Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, вказаного на упаковці.

Редакторська група
Оновлено
14.12.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Ротарикс на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Ротарикс - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 1
✅ Форма випуску Суспензія