Сабрил: інструкція з використання
Сабрил – протиепілептичний засіб. Препарат має чітко визначений механізм дії – збільшення концентрації гамма-аміномасляної кислоти (ГАМК), яка є важливим інгібіторним нейротрансмітером у мозку. Основна діюча речовина вігабатрин – це вибірковий необоротний інгібітор ферменту ГАМК-трансамінази, що відповідає за розщеплення ГАМК.
Придбати призначені препарати від епілепсії за прийнятними цінами можна в аптеках мережі «Бажаємо здоров'я». Мережа працює в Києві та інших містах України крім тимчасово окупованих територій. На офіційному сайті розташована актуальна інформація про вартість, виробників та наявність препаратів.
Тут також доступне бронювання: забрати замовлення ви можете за вибраною адресою аптеки мережі протягом 48 годин після підтвердження резервування.
За необхідності досвідчені фармацевти завжди допоможуть з вибором ліків, порекомендують до препарату Сабрил аналоги та забезпечать інформацією щодо правильного застосування.
Форми випуску
Препарат випускається у формі таблеток або гранул для приготування орального розчину. Від форми випуску залежить на препарат Сабрил ціна. 1 таблетка містить:
- діючої речовини вігабатрину 500 мг;
- ядро таблетки: повідон K30 (E1201), целюлоза мікрокристалічна (Е460), натрію карбоксиметилкрохмаль (тип A), магнію стеарат;
- плівкова оболонка: Опадри білий OY-S-7298 (гіпромелоза 15 мПас (E464), титану діоксид (E171), макрогол 8000).
Гранули виглядають як дрібнодисперсний порошок білого або майже білого кольору в саше. 1 саше містить вігабатрину 500 мг та допоміжну речовину повідон K30 (E1201). Купити Сабрил можна за рецептом.
Показання до застосування препарату Сабрил
Показання до застосування лікарського засобу наступні:
- для лікування пацієнтів з резистентною парціальною епілепсією, із вторинною генералізацією або без неї, в комбінації з іншими протиепілептичними лікарськими засобами та у разі неефективності або поганої переносності відповідних комбінацій препаратів;
- як монотерапія при інфантильних спазмах, характерних для синдрому Веста.
Лікарський засіб Сабрил та інші препарати для нервової системи має призначати виключно лікар. Самолікування може бути небезпечним для здоров’я.
Режим дозування
Терапія вігабатрином може бути призначена спеціалістом у сфері епілептології, неврології чи педіатричній неврології, та має бути під контролем фахівця. Загально рекомендовано приймати препарат перорально 1 або 2 рази на добу, до або після їди.
Перед вживанням засобу у формі саше його вміст потрібно розчинити у напої (вода, фруктовий сік або молоко). Лікування продовжують в разі, якщо вігабатрин забезпечує клінічно значуще поліпшення проявів епілепсії. Припиняти приймання препарату потрібно поступово.
Препарат у формі таблеток призначають дітям від 6 років та дорослим. Рекомендоване дозування для дорослих складає до 3 г на добу. Препарат призначають у початковому дозуванні 1 г, яке додають до тих протиепілептичних засобів, що уже приймає пацієнт. Залежно від клінічної реакції дозування збільшують з кроком 0,5 г щотижня.
Дітям дозування вираховують залежно від маси тіла. На початку призначають 40 мг/кг на добу. В педіатрії частіше призначають препарат у формі розчинних гранул.
Протипоказання
Протипоказання до призначення препарату – гіперчутливість до основної діючої речовини або до допоміжних речовин у складі.
Особливості препарату Сабрил
Препарат не застосовують як монотерапію окрім лікування інфантильних спазмів. Поширеними є випадки виникнення дефектів поля зору, що спостерігалось у 1 пацієнта з 3-х. У більшості випадків такі порушення виникають через кілька місяців або навіть років приймання вігабатрину. А після припинення лікування такі явища є необоротними. Препарат не рекомендований пацієнтам з уже наявними порушеннями зору.
Пацієнткам репродуктивного віку, що планують вагітність, необхідно переглянути лікування. Препарат може спричинити вади розвитку плоду та спонтанний аборт. Діюча речовина проникає у грудне молоко, тому під час лікування необхідно припинити годування грудьми.
Пацієнти з неконтрольованою епілепсією мають заборону на керування транспортом або іншими механізмами. Загалом, препарат здатний негативно впливати на швидкість реакцій та погіршує зір. Повну інформацію про особливості препарату можна знайти в інструкції виробника.
Побічні дії
Висока частота побічних ефектів спостерігається на початку лікування, а з часом небажані прояви зменшувались. Частими побічними реакціями є:
- анемія;
- порушення психіки: збудження, агресія, нервозність, депресія, параноїдна реакція, безсоння;
- з боку нервової системи спостерігались порушення мовлення, уваги та пам’яті, головний біль, запаморочення, парестезія, зниження розумових здібностей, тремор;
- дефекти поля зору, помутніння зору, подвійне бачення, ністагм;
- нудота та блювання, біль у животі;
- алопеція;
- сонливість;
- артралгія.
Часто фіксувались збільшення маси тіла, загальна втома, набряки, дратівливість.
Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами
Взаємодія з іншими препаратами вважається малоймовірною. Але перед застосуванням необхідно вивчити інструкцію та отримати рекомендації лікаря стосовно приймання препарату.
Передозування
При передозуванні виникає сонливість та кома. Інші симптоми при перевищенні дозування: запаморочення, головний біль, психоз, пригнічення дихання, брадикардія, гіпотонія, збудження, дратівливість, сплутаність свідомості, ненормальна поведінка та порушення мовлення.
Умови зберігання
Препарат зберігають в недоступному для дітей місці, в іншому засіб не потребує особливих умов зберігання.
Зверніть увагу!
Опис препарату Сабрил на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.
✅ Категорія | Сабрил - інструкція, показання, склад, спосіб застосування |
✅ Кількість препаратів | 1 |
✅ Найдешевший препарат | 2404,00 ₴ |
✅ Форма випуску | Таблетки |