Дозування: 1%
Виробник: Віола
Дозування: 2%
Виробник: Житомирська ФФ
Дозування: 1%
Виробник: Житомирська ФФ
Дозування: 1%
Виробник: Фітофарм
Дозування: 2%
Виробник: Фармак АТ
Дозування: 1%
Виробник: Житомирська ФФ
Дозування: 1%
Виробник: Тернофарм
Саліцилова кислота: інструкція з використання
Саліцилова кислота – антисептичний засіб із протимікробною дією. Призначена для зовнішнього застосування. Надає комплексну дію на організм: кератолітичну, антибактеріальну, протизапальну. Крім того, саліцилова кислота має місцево-стимулюючу дію і пригнічує секрецію потових і сальних залоз.
Речовина була відкрита в 1838 році італійським хіміком Рафаелем Піріа. Вчений спершу екстрадував речовину з кори верби, а згодом синтезував її лабораторно. Саліцилова кислота стала основою для створення ліків Аспірин. Проте також використовується самостійно у формі спиртового розчину.
Форми випуску
Саліцилова кислота належить до групи дерматологічних засобів з антисептичними властивостями. На вітчизняному фармацевтичному ринку представлена в лікарській формі спиртового розчину. Це прозора безбарвна рідина з характерним етиловим запахом.
Засіб можна придбати за прийнятними цінами в одній з аптек «Бажаємо здоров'я» в Києві та інших регіонах України. Розчин саліцилової кислоти випускають різні вітчизняні та закордонні виробники. Вартість, за якою можна купити медикамент, залежить від низки чинників: виробник, концентрація активної речовини, об’єм флакона.
Найпопулярніші форми випуску – спиртові розчини 1% і 2% у флаконах по 25 чи 40 мл.
Показання до застосування Саліцилової кислоти
Препарат, як і деякі інші дерматологічні засоби, може бути корисним для догляду за шкірою з інфекційними ураженнями, як-от вугрі чи піодермія.
Інші показання до застосування розчину:
- артрит;
- міозит;
- пітливість;
- попрілості;
- свербіж.
За допомогою засобу також лікують артралгії, жирну себорею. Розчин застосовують, коли необхідно розм’якшити ороговілі ділянки шкіри.
Режим дозування
Навіть знаючи, що таке саліцилова кислота, для чого застосовується розчин, перед використанням засобу варто ознайомитися з інструкцією до нього.
Режим дозування визначається індивідуально для кожного пацієнта, зважаючи на особливості перебігу хвороби. Тому категорично забороняється лікувати шкірні чи інших захворювання з застосуванням препарату без попередньої консультації з лікарем.
Засіб застосовується тільки зовнішньо. На уражені ділянки шкіри наносять за допомогою ватного тампона. За необхідності виконують розтирання. Проблемні ділянки шкіри обробляють засобом 2-3 рази на день, якщо лікар не порадив іншої схеми.
Протипоказання
В інструкції зазначено, що застосування саліцилової кислоти протипоказано людям з підвищеною чутливістю до компонентів розчину. Цей засіб зазвичай не використовується для лікування немовлят.
Особливості саліцилової кислоти
Оскільки в розчині міститься значна кількість етанолу, засіб не варто наносити на великі ділянки шкіри. Важливо уникати контакту рідини зі слизовими оболонками, а також не допускати попадання в очі.
Жінкам у період вагітності та годування грудьми терапію з саліциловою кислотою рекомендують лише у випадку, якщо користь від застосування засобу перевищує потенційні ризики для матері та дитини.
Передозування та побічні дії
Саліцилова кислота, як й інші препарати від акне та вугрового висипу, добре переносяться пацієнтами. Проте в деяких випадках можливі небажані побічні ефекти у вигляді алергічної реакції чи подразнення шкірного покриву. Побічні дії зазвичай виникають у випадку недотримання рекомендацій лікаря та інструкції застосування.
Можливі побічні ефекти з боку шкіри:
- кропив’янка;
- лущення;
- сухість.
При тривалому застосуванні можливе всмоктування препарату в загальний кровообіг і розвиток характерних для саліцилатів побічних ефектів: алергічні реакції, нудота, шум у вухах, пришвидшене дихання, ацидоз, біль в епігастрії, запаморочення. Поява будь-яких небажаних побічних реакцій – причина призупинити застосування розчину і звернутися до лікаря.
Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами
Розчин саліцилової кислоти не треба застосовувати одночасно з пероральними препаратами на основі ацетилсаліцилової кислоти, протизапальними нестероїдної групи. Не поєднувати з ретиноїдами для місцевого застосування.
Саліцилова кислота може посилювати дію препаратів для лікування діабету, а також побічні ефекти метотрексату. Перш ніж одночасно застосовувати декілька медикаментів, необхідно проконсультуватися з лікарем.
Умови зберігання
Засіб зберігають в оригінальній упаковці у місці, захищеному від прямого сонячного світла. Оптимальний температурний режим – до +25 градусів. Термін зберігання – 2 роки з часу виготовлення.
Зверніть увагу!
Опис препарату Саліцилова кислота на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.
✅ Категорія | Саліцилова кислота - інструкція, показання, склад, спосіб застосування |
✅ Кількість препаратів | 7 |
✅ Форма випуску | Розчин |