Тетрамол: інструкція з використання
Тетрамол – лікарський засіб, що належить до нестероїдних протизапальних і протиревматичних засобів. Активними компонентами є парацетамол, ібупрофен і кофеїн. Завдяки комбінованій дії препарат має знеболювальні, протизапальні й жарознижувальні властивості. Він пригнічує синтез простагландинів, зменшує біль у суглобах, вранішню скутість і припухлість суглобів, сприяє збільшенню об’єму рухів.
Ви можете придбати Тетрамол та інші знеболюючі препарати за прийнятними цінами в мережі аптек «Бажаємо здоров'я». Кваліфіковані фармацевти нададуть консультацію щодо препаратів і особливостей застосування, підберуть аналоги які можуть відрізнятися за складом та вартістю. Також дізнатися, яка на Тетрамол ціна, чи є він у наявності в Києві та інших містах України (окрім тимчасово окупованих територій) зручно на офіційному сайті. Тут же доступне бронювання ліків: замовлення можна забрати протягом 48 годин за вибраною адресою аптеки мережі.
Форми випуску
Препарат Тетрамол випускається виробником у формі твердих желатинових капсул з таким дозуванням:
- парацетамол – 325 мг;
- ібупрофен – 200 мг;
- кофеїн – 30 мг.
Засіб доступний по 6 або 30 капсул в упаковці. В аптеках відпускається без рецепта лікаря.
Показання до застосування препарату Тетрамол
У разі больового синдрому різної інтенсивності призначають Тетрамол, від чого конкретно:
- дисменорея та менструальний біль;
- головний біль;
- невралгія;
- міалгія;
- артралгія;
- зубний біль.
Також можна застосовувати препарат у разі підвищення температури під час грипу й застудних захворювань. У складі комплексного підходу за допомогою препарату можна лікувати післяопераційний біль, послаблювати симптоми ревматоїдного артриту й остеоартриту.
Самолікування може нашкодити вашому здоров’ю, тож спочатку зверніться до лікаря за консультацією.
Режим дозування
Дорослим і підліткам від 16 років приймати 1–2 капсули 4 рази на день (не більше 6 капсул на добу), дітям 12–16 років – 1 капсулу 1–2 рази на день, з інтервалом щонайменше 4 години, не перевищуючи дозу та застосовуючи мінімальну ефективну кількість не довше 3–7 днів. Максимальний термін застосування для дітей без консультації лікаря – 3 дні.
Протипоказання
Підібрати інші жарознижуючі препарати варто, якщо ви маєте підвищену чутливість до компонентів у складі, гострий панкреатит, тяжкі порушення функції печінки або нирок, виражену анемію, порушення сну, закритокутову глаукому, тяжкий атеросклероз, виразкову хворобу шлунка тощо. Забороною є синдром Жильбера, вік до 12 років, вагітність і грудне вигодовування.
Також не можна застосовувати разом з інгібіторами МАО й циклооксигенази-2 та ще протягом двох тижнів після припинення застосування, трициклічними антидепресантами й бета-блокаторами.
З повним переліком протипоказів можна ознайомитись в інструкції від виробника.
Особливості препарату Тетрамол
Якщо симптоми захворювання не зникають, варто звернутися до лікаря. Необхідно з обережністю застосовувати пацієнтам з порушеннями функції печінки та нирок, серцево-судинними захворюваннями, гіпертензією, бронхіальною астмою, хронічними запальними захворюваннями кишківника, а також під час тривалого застосування.
Не можна приймати одночасно з іншими засобами, що містять парацетамол, ібупрофен або кофеїн.
Протипоказано застосовувати жінкам під час вагітності й лактації.
Варто утриматися від керування авто через ризики появи побічних ефектів з боку ЦНС.
Побічні дії
До препарату Тетрамол інструкція визначає такі можливі побічні ефекти:
- підвищена чутливість (кропив’янка та свербіж);
- головний біль, запаморочення, сонливість, тривожність;
- анемія, розлади системи кровотворення;
- біль у животі, печія, виразковий стоматит;
- гостра ниркова недостатність;
- порушення слуху, нечіткість зору;
- бронхоспазм, набряк;
- зменшення апетиту, гіпоглікемія тощо.
У разі появи будь-яких незвичних симптомів рекомендовано звернутися до лікаря за оцінкою ситуації.
Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами
Активні компоненти капсул Тетрамол можуть взаємодіяти з іншими ліками. Уникнути негативних реакцій можна за допомогою попередньої консультації з фахівцем і уважного вивчення інструкції.
Передозування
У разі довготривалого застосування великих доз препарату можуть виникати тромбоцитопенія, панцитопенія, лейкопенія тощо. Також можливі порушення з боку ЦНС, як-от запаморочення, порушення орієнтації та уваги, безсоння. Передозування може супроводжуватися потовиділенням, тахікардією, сонливістю, тремором, гіперрефлексією, судомами тощо.
Під час тяжкого отруєння печінкова недостатність може прогресувати в енцефалопатію, кому та мати летальний наслідок.
Якщо виникають такі ситуації потрібно одразу ж звернутися до лікаря за медичною допомогою та консультацією щодо подальших дій.
Умови зберігання
Зберігати капсули потрібно за температури не вище як 25 °C в оригінальному пакуванні та недоступному для дітей місці. Термін придатності складає 3 роки, після закінчення цього терміну не варто використовувати препарат.
Зверніть увагу!
Опис препарату Тетрамол на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.
✅ Категорія | Тетрамол - інструкція, показання, склад, спосіб застосування |
✅ Кількість препаратів | 1 |
✅ Найдешевший препарат | 426,00 ₴ |
✅ Форма випуску | Капсули |