Тобрадекс - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Первинна упаковка
Форма випуску
Спосіб введення
Вага
Об'єм
Фільтр
Форма випуску: Краплі
Виробник: Алкон-Куврьор
Loading ...
Форма випуску: Мазь
Виробник: Алкон-Куврьор
Loading ...

Тобрадекс: інструкція з використання

Форми випуску

Показання до застосування Тобрадексу

Режим дозування

Протипоказання

Особливості Тобрадексу

Побічні дії

Взаємодія з іншими медикаментами та продуктами харчування

Передозування

Умови зберігання

Використана література

Для лікування захворювань очей, що з'являються на тлі запальних процесів, застосовуються спеціальні офтальмологічні препарати місцевої дії. До таких засобів належить Тобрадекс. Це двокомпонентні ліки, ефективність яких забезпечують дві основні речовини: тобраміцин та дексаметазон.

Тобраміцин – антибіотик широкого спектра дії з групи аміноглікозидів, активний проти грамнегативних бактерій, зокрема синьогнійної палички, та грампозитивних, включно зі стафілококами, стрептококами та ентерококами. У місцевій терапії призначається при офтальмологічних захворюваннях.

Дексаметазон – фторована похідна гідрокортизону, належить до групи глюкокортикоїдних гормонів та підкласу кортикостероїдів. Відрізняється протиалергічною, протизапальною, імуносупресивною дією.

У деяких випадках застосовується лише антибіотик тобраміцин. Але його ефективність як монопрепарату набагато нижче комбінації з дексаметазоном, що пояснює ціну Тобрадексу та робить засіб ефективним для усунення таких симптомів, як почервоніння, набряклість, сухість, підвищена сльозотеча, гнійні виділення, спазм повік, світлобоязнь, які супроводжують запальні захворювання очей.

Форми випуску

В аптеці можна купити:

  • краплі;
  • мазь.

Кожна лікарська форма містить тобраміцину 3,0 мг (0,3%) та дексаметазону 1,0 мг (0,1%) та призначена для зовнішнього застосування.

Показання до застосування Тобрадексу

Препарат призначають для лікування:

  • бактеріального блефариту, викликаного бактеріями стафілококу або стрептококу;
  • кон'юнктивіту;
  • кератиту, у якому немає пошкодження епітелію;
  • кератокон'юнктивіту;
  • блефарокон'юнктивіту;
  • пошкоджень травматичного характеру, якщо можливий ризик бактеріального інфікування.

Також лікарський засіб використовується перед офтальмологічними операціями з метою запобігання інфікуванню.

Режим дозування

Препарат дозволено дорослим та дітям старше двох років. Спосіб застосування та доза залежать від лікарської форми.

Дозування та частота використання крапель Тобрадекс визначається тяжкістю хвороби:

  • Легкий та середній ступінь: по 1-2 краплі в кожне око (у кон'юнктивальні мішечки) 1–6 разів на добу. У перші 24–48 годин капати можна кожні 2 години, поки запалення не стане контрольованим. Лікування продовжують до зникнення симптомів. Не слід припиняти передчасно.
  • Важкий ступінь: по 1-2 краплі щогодини, поки не стихне запалення. Після цього необхідно закапувати з інтервалом 2 години протягом 3-х діб. Далі – кожні 4 години протягом 5–8 днів і потім ще 5–8 днів по 1-2 краплі в міру потреби.
  • Після операції з видалення катаракти: по 1 краплі 4 рази на день, з першого дня операції протягом 24 днів. При цьому використання препарату можна розпочинати за день до оперативного втручання, закапувати також по 1 краплі 4 рази на день лише протягом 23 днів після операції. За потреби у перші два дні можна збільшити частоту застосування та скоротити інтервал між прийомами до 2-х годин.

Мазь Тобрадекс використовується в тих же випадках, що і краплі. Тільки у кон'юнктивальні мішечки вводиться смужка довжиною близько 1,5 см 3-4 рази на добу. Якщо протягом дня використовуються краплі, мазь вводять 1 раз на добу перед сном.

В інструкції крапель Тобрадекс така схема лікування прописана для дорослих та дітей віком від 12 років. При цьому дозволено використання дітям від 2-х років у тому ж дозуванні, що й дорослим, для лікування поверхневих запалень ока бактеріальної природи, але не більше ніж протягом 7 днів.

Протипоказання

Не можна використовувати препарат при:

  • гіперчутливості до аміноглікозидів.
  • кератиті, спровокованому вірусом простого герпесу;
  • коров'ячої віспи, вітряної віспи та інших вірусних інфекціях рогівки та кон'юнктиви;
  • грибкових захворюваннях структур ока або нелікованих паразитарних інфекцій органів зору;
  • мікобактеріальних інфекцій ока;
  • інфекційних процесах або травм, які обмежені поверхневим епітелієм рогівки.

Препарат не використовується після видалення чужорідних предметів з ока, якщо воно пройшло без ускладнень.

Особливості Тобрадексу

При тривалому застосуванні кортикостероїдів можливе підвищення внутрішньоочного тиску, що потребує постійного контролю ВОТ при використанні препарату.

З особливою обережністю повинні використовувати пацієнти молодше 18 років або які страждають на цукровий діабет.

Тривалий курс лікування тобраміцином призводить до підвищення резистентності патогенних мікроорганізмів і грибків, тому такі препарати надалі можуть виявитися неефективними.

Кортикостероїди збільшують час загоєння ран і можуть призвести до перфорації, якщо патологічний процес супроводжується витонченням покривної тканини очей.

Людям, які мають контактні лінзи, необхідно використовувати краплі за 15 хвилин до введення лінз. Це допоможе знизити активність бензалконію хлориду, що міститься в препараті, викликає дискомфорт і знебарвлює м'які лінзи.

Не рекомендують застосовувати препарат під час вагітності та грудного годування.

Побічні дії

Найчастіше негативні реакції проявляються з боку органів зору у вигляді почервоніння, сверблячки, набряклості, сльозотечі. Також може з'явитися головний біль, запаморочення, нудота, дискомфорт у шлунку, пригнічення функцій надниркових залоз, задишка, бронхоспазм.

Взаємодія з іншими медикаментами та продуктами харчування

У комбінації з нестероїдними протизапальними місцевими діями може підвищитися ризик ускладнень при загоєнні ран рогівки.

При одночасному застосуванні з антибіотиками групи аміноглікозидів або іншими системними пероральними препаратами або лікарськими засобами місцевої дії виникає небезпека підвищення адитивної токсичності у вигляді негативного впливу на нервову систему, нирки, печінку, органи слуху.

У поєднанні з ритонавиром може підвищитись рівень дексаметазону в крові, а з інгібіторами CYP3A4 – порушитися функція кори надниркових залоз.

Передозування

Це препарат місцевої дії, тому активні речовини не потрапляють у кровотік. У крайніх випадках можливий локальний свербіж, сльозотеча, набряк повік. При появі зазначених симптомів очі необхідно промити теплою водою.

Умови зберігання

В недоступному для дітей місці за температури 25 °C. Препарат не можна заморожувати, після відкриття флакона термін придатності – 1 місяць.

Використана література

Редакторська група
Оновлено
13.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Тобрадекс на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Тобрадекс - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 2
✅ Форма випуску Краплі, Мазь