Ціанокобаламін - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

Фільтр Скасувати
Застосувати фільтри
Loading ...
Loading ...
Loading ...

Ціанокобаламін: інструкція з використання

Ціанокобаламін – це водорозчинний вітамін В12 у формі розчину для ін'єкцій. Даний вітамін в організмі підтримує кровотворення, бере участь в амінокислотному і вуглеводному обміні, позитивно впливає на роботу гепатобіліарної системи, знижує рівень холестерину в крові.

Ціанокобаламін не синтезується в організмі людини, а виробляється бактеріями, що живуть у товстому кишечнику. Також вітамін B12 знаходиться в продуктах харчування тваринного походження, як-от м'ясо (особливо печінка), риба, молоко, яйця. При дефіциті ціанокобаламіну чи інших пов’язаних захворюваннях, його можна ввести додатково в організм шляхом ін’єкції. Придбати Ціанокобаламін, а також інші вітаміни та комплекси за прийнятними цінами можна в аптеках мережі «Бажаємо здоров’я».

Форми випуску

Ціанокобаламін доступний у формі розчину для ін’єкцій. Ціанокобаламін пропонується виробниками у двох концентраціях: 0,2 мг і 0,5 мг діючої речовини на мілілітр рідини. Незалежно від виробника в одній коробці препарату знаходиться 10 ампул по 1 мл.

Показання до застосування препарату Ціанокобаламін

Завдяки властивостям Ціанокобаламіну він призначається для того, щоб лікувати різноманітні захворювання, що пов’язані з дефіцитом вітаміну B12. Загалом для використання препарату Ціанокобаламін показання такі:

  1. Анемії, що пов’язані із дефіцитом вітаміну B12 (злоякісні, постгеморагічні та залізодефіцитні анемії, апластичні анемії у дітей, анемії аліментарного характеру, що спричинені токсичними речовинами та лікарськими засобами).
  2. Терапія поліневритів, невралгії трійчастого нерва, радикуліту, каузалгії, мігрені, діабетичних невритів, бічного аміотрофічного склерозу, дитячого церебрального паралічу, хвороби Дауна та алкогольного делірію (білої гарячки).
  3. Дистрофія дітей, після перенесених інфекційних захворювань, при СПРУ (разом із фолієвою кислотою), при захворюваннях печінки (гепатити, цироз, хвороба Боткіна), променевій хворобі, псоріазі, герпетиформному дерматиті, нейродермітах та фотодерматозах.

Також у деяких випадках дозволяється використовувати препарат для волосся. Купити Ціанокобаламін можна лише за рецептом. Самолікування може бути шкідливим для здоров’я.

Режим дозування

Ціанокобаламін потрібно вводити дорослим підшкірно, внутрішньом’язово або внутрішньовенно. При бічному фунікулярному мієлозі та аміотрофічному склерозі засіб також можна ввести інтралюмбально (у спинномозковий канал).

При В12-дефіцитних анеміях ціанокоболамін застосовується в дозі 0,1-0,2 мг через день до досягнення ремісії. При неврологічних захворюваннях призначають по 0,2-0.5 мг на ін'єкцію, курс лікування 14 днів. При дефіциті вітаміну В12 вводять внутрішньом'язово по 1 мг кожен день протягом 1-2 тижнів.

Дітям вводити препарат дозволяється лише підшкірно. Щоб лікування було ефективним та безпечним, варто дотримуватись того, як рекомендує використовувати Ціанокобаламін інструкція.

Протипоказання

Ціанокобаламін у дозуванні 0,5 мг/мл заборонено вводити дітям віком до 3 років. Також засіб протипоказано використовувати при гіперчутливості до компонентів ліків, еритремії, еритроцитозу, новоутвореннях (окрім випадків, що супроводжуються мегалобластичною анемією та дефіцитом вітаміну B12), гострих тромбоемболічних захворюваннях, а також стенокардії напруження високого функціонального класу.

Особливості препарату Ціанокобаламін

Ціанокобаламін необхідно з обережністю використовувати жінкам у період вагітності та годування грудьми, враховуючи співвідношення користі та ризику. Також під час лікування препаратом рекомендується відмовитися від керування автотранспортом та виконання робіт, які потребують підвищеної уваги та реакції.

Побічні дії

У місці ін’єкції можуть виникнути гіперемія, свербіж, біль, набряк, ущільнення, некроз. Крім цього Ціанокобаламін може спричиняти такі побічні реакції, як головний біль, запаморочення, нервове збудження, акне, нудота, розрідження випорожнень, тахікардія, гіперкоагуляція, шкірні прояви алергічної реакції, нездужання, лихоманка. За появи цих чи будь-яких інших симптомів необхідно звернутися до лікаря.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Ціанокобаламін не можна застосовувати разом із препаратами, що підвищують згортання крові. Засіб фармацевтично несумісний з аскорбіновою кислотою, солями важких металів, оскільки вони знижують активність ціанокобаламіну. Також не рекомендується поєднувати препарат із тіаміну бромідом, піридоксином, рибофлавіном. Контрацептиви знижують концентрацію ціанокобаламіну в крові.

Передозування

У разі передозування можуть виникнути такі симптоми, як набряк легень, застійна серцева недостатність та тромбоз периферичних судин. Лікування проводиться симптоматично.

Умови зберігання

Ціанокобаламін варто зберігати у недоступному для дітей місці за температури не вище 25°C. Ампули не потрібно заморожувати. Термін придатності засобу становить 2 роки.

Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» дає можливість придбати вітаміни групи В за доступною вартістю. На сайті доступна вся необхідна інформація: інструкція, вартість та наявність в аптеках різних міст України, зокрема Києва. Кваліфіковані фармацевти завжди готові надати Вам професійну консультацію та пораду, а при необхідності підібрати аналоги. Тут є можливість забронювати ліки та вироби медичного призначення та забрати в аптеці за вибраною адресою у зручний час протягом 48 годин після підтвердження замовлення.

Редакторська група
Оновлено
28.12.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Ціанокобаламін на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Ціанокобаламін - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 3
✅ Найдешевший препарат 82,80 ₴
✅ Форма випуску Розчин